0
22:02

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

22:01

Ισόπαλο χωρίς τέρματα το ματς ανάμεσα σε ΠΑΣ και Ιωνικό, με τον ΠΑΣ να έχει δύο δοκάρια με τους Μπάλαν (42') και Τζίμα (90+5'), ενώ ο Ιωνικός έπαιζε από το 66' με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Ρομαό. Στους 21 βαθμούς οι Γιαννιώτες, 15 έχει ο Ιωνικός.

22:01

Λήξη της αναμέτρησης, ΠΑΣ Γιάννινα - Ιωνικός 0-0.

21:59

90+5': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΣ. Εκτέλεση φάουλ του Σόρια από τα δεξιά, προσωρινή απόκρουση, σουτ του Τζίμα η μπάλα στο δεξί του Χουτεσιώτη.

21:58

90+4': Κίτρινη στον Ρουμπουλάκου.

21:57

90+3': Πάσα του Λώλη στον Λεό που δέχεται μαρκάρισμα στην περιοχή υπάρχει κράτημα του Μπουενά στον φορ του ΠΑΣ, εξετάζεται για πέναλτι η φάση από το VAR. Δεν υπάρχει κάτι, υπάρχει μεν μαρκάρισμα αλλά όχι για πέναλτι.

21:56

90+2': Φάουλ σε καλή θέση από πλάγια αριστερά για τον ΠΑΣ, εκτελεί ο Νίνης σταθερός ξανά ο Χουτεσιώτης.

21:55

Στο μεταξύ τρία λεπτά οι καθυστερήσεις...

21:55

90+1': Αλλαγή στην αλλαγή τελικά στη θέση του Μάνου ο Μπουενά.

21:54

90': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα δυνατό σουτ του Μπακαδήμα, διώχνει με τις γροθιές ο Χουτεσιώτης.

21:53

89': Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ των γηπεδούχων.

21:53

89': Ατομική προσπάθεια του Νίνη, κέρδος το κόρνερ,

21:52

Αντιμετωπίζει πρόβλημα ο Μάνος και ενδεχομένως θα γίνει αλλαγή στην αλλαγή...

21:50

86': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο Λέο στη θέση του Μορέιρα και ο Τζίμας στη θέση του Τζίνο.

21:49

85': Ωραία, αλλά φιλόδοξη σκέψη του Σεμπά που προσπαθεί να "κρεμάσει" τον Σούλη, η μπάλα περνά άουτ.

21:44

80': Ο Ιωνικός στην επίθεση ο Μύγας τη σέντρα από τα δεξιά ψύχραιμα με το στήθος ο Σόρια γυρίζει την μπάλα στον Σούλη.

21:42

78': Πιέζει ο ΠΑΣ, σέντρα - σουτ του Μορέιρα διώχνει με τις γροθιές ο Χουτεσιώτης, η μπάλα φτάνει στα δεξιά στον Καραχάλιο που κάνει τη σέντρα, εύκολα μπλοκάρει ο πορτιέρο του Ιωνικού.

21:41

77': Ο Νίνης πασάρει για τον Μορέιρα, αποτελεσματικός για ακόμα μία φορά ο Μύγας.

21:41

Έχει πρόβλημα στην ανάπτυξη ο ΠΑΣ Γιάννινα προφανώς και παίζει πιο κλειστά μετά την αποβολή του Ρομαό ο Ιωνικός, αλλά αλήθεια είναι ότι δεν έχει κινδυνέψει η εστία του Χουτεσιώτη.

21:38

74': Τρίτη αλλαγή για τον Ιωνικό, ο Μάνος περνά στο ματς αντί του Μάντζη.

21:38

74': Ο Καραχάλιος πασάρει στον Μορέιρα, ο Βέλγος άσος του ΠΑΣ βλέπει εκτός θέσης τον Χουτεσιώτη κάνει ωραίο φαλτσαριστό σουτ, λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι.

21:34

70': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ιωνικό, ο Καμπράλ εκτελεί με το αριστερό πάνω στο τείχος η μπάλα. Στη συνέχεια ο Σεμπά κάνει κακό σουτ, άουτ.

21:32

68': Δεύτερη αλλαγή κάνει ο Ιωνικός στη θέση του Λοβέρα περνά ο Αντούνες. Ξανά με 4 στην άμυνα ο Ιωνικός φανερή η πρόθεση του Γρηγορίου να διασφαλίσει τον βαθμό.

21:30

66': Δεύτερη κίτρινη, κόκκινη βλέπει ο Ρομαό για μαρκάρισμα στον Λώλη, με 10 ο Ιωνικός. Μέσα σε πέντε λεπτά δύο κίτρινες για τον αρχηγό του Ιωνικού.

21:28

64': Ξανά ο Λοβέρα για το φάουλ του Ιωνικού από τα δεξιά, εκτελεί ο επιθετικός του Ιωνικού, διώχνει ο Εραμούσπε, η μπάλα στρώνεται στον Κάνιας που σουτάρει, πάνω από την εστία το σουτ του.

21:27

63': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Τζίνο για φάουλ στον Μύγα.

21:25

61': Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Ρομαό.

21:23

59': Τεράστια ευκαιρία του ΠΑΣ Γιάννινα. Αμέσως μετά το κόρνερ αντεπίθεση με τον Νίνη να δίνει στον Μορέιρα εκείνος στον Πήλιο που από τα αριστερά γυρίζει στον Μπάλαν που εξ επαφής σημαδεύει ψηλά άουτ.

21:23

59': Εκτελεί το κόρνερ ο Λοβέρα περνά ανεκμετάλλευτο.

21:22

58': Αντεπίθεση του Ιωνικού με τον Σάκιτς να βρίσκει τον Μάντζη εκείνος από τα αριστερά κάνει το γύρισμα, σουτ του Λοβέρα κόντρα και κόρνερ.

21:20

Έχει μπει καλύτερα ο Ιωνικός στο δεύτερο 45λεπτο εξ ου και η αλλαγή του Νίνη από πλευράς γηπεδούχων...

21:19

55': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο Νίνης στη θέση του Ριένστρα.

21:18

54': Ο Λοβέρα εκτελεί φάουλ για τον Ιωνικό από τα αριστερά δεν αποφέρει κάτι...

21:12

48': Κόρνερ κερδίζει ο Ιωνικός το εκτελεί ο Λοβέρα, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Καραχάλιος, σέντρα του Κάνιας απομακρύνει ο Ριένστρα. Στην εξέλιξη της φάσης ο Μύγας κάνει ωραία σέντρα από τα δεξιά, σκαστή κεφαλιά του Καμπράλ στην πλάτη της γιαννιώτικης άμυνας ο Σούλης μπλοκάρει την μπάλα.

21:11

47': Μονοκόμματο σουτ του Σεμπά από τα όρια της περιοχής, σε ετοιμότητα ο Σούλης που μπλοκάρει σταθερά.

21:10

Αναφορικά με τον Παμλίδη έχει μεταφερθεί στο νοσοκομείο για να φανεί το μέγεθος της ζημιάς του.

21:10

46': Πρώτη αλλαγή για τον Ιωνικό στη θέση του Φαντιγκά περνά ο Καμπράλ.

21:10

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

20:52

Στο 0-0 ολοκληρώθηκε το πρώτο 45λεπτο στους "Ζωσιμάδες", σε ένα ματς με λίγες φάσεις με μεγαλύτερη το δοκάρι του ΠΑΣ με τον Μπάλαν στο 42ο λεπτό.

20:51

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΣ Γιάννινα - Ιωνικός 0-0.

20:48

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο.

20:48

45': Πράγματι πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο Λώλης στη θέση του Παμλίδη. Αποχωρεί με φορείο ο Παμλίδης καταχειροκροτούμενος από τον κόσμο του ΠΑΣ.

20:46

Μικρή διακοπή στο ματς καθώς έχει τραυματιστεί ο Παμλίδης... Ο επιθετικός του ΠΑΣ πήγε να διεκδικήσει την μπάλα μετά το δοκάρι του Μπάλαν, έπεσε άτσαλα στο γήπεδο και αναγκαστικά θα γίνει αλλαγή.

20:45

42': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ! Ο Παμλίδης με τακουνάκι πασάρει στον Σόρια εκείνος από τα δεξιά γυρίζει την μπάλα στον Μπάλαν ο οποίος από το ύψος του πέναλτι με σουτ σημαδεύει το δεξί δοκάρι της εστίας του Χουτεσιώτη.

20:44

41': Ο Τζίνο για τον Σόρια, ο πλάγιος μπακ του ΠΑΣ πατά περιοχή θέλει να βρει τον Παμλίδη αλλά είναι δυνατή η μπαλιά και περνά άουτ.

20:42

39': Ο Μάντζης πασάρει για τον Μύγα ο οποίος από τα δεξιά πατά περιοχή, αλλά ο Πήλιος διώχνει σωτήρια και ενώ έχανε και το κοντρόλ ο μπακ του Ιωνικού.