3
17:55

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

17:54

Σημαντική νίκη με 3-0 για τον Βόλο μέσα στη Λιβαδειά, οι Βολιώτες φτάνουν τους 32 πόντους και είναι στην 5η θέση, παραμένει στους 13 και την προτελευταία θέση ο Λεβαδειακός. Πιρές (61'), Ντέλετιτς (69') και Κούτσιας (90') τα γκολ.

17:53

Λήξη της αναμέτρησης, Λεβαδειακός - Βόλος 0-3.

17:53

90+3': Σέντρα του Τσάπρα από τα δεξιά ουδείς βρίσκεται στην πορεία της μπάλας, μπλοκάρει ο Κλέιμαν.

17:52

90+2': Τρίτη αλλαγή για τον Βόλο, ο Τάχατος περνά στο ματς στη θέση του Πιρές.

17:50

Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων...

17:50

Κάνει τρία τα τέρματά του ο Βόλος, ο Κούτσιας πασάρει στον Καρτάλη εκείνος βγάζει ωραία και πάλι στον Κούτσια ο οποίος με ωραίο σουτ πετυχαίνει το 0-3.

17:50

90': ΓΚΟΛ για τον ΒΟΛΟ!

17:49

89': Ο Πιρές για τον Βόλο βγαίνει τετ-α-τετ με τον Στογιάνοβιτς ο πορτιέρο του Λεβαδειακού κάνει την απόκρουση, όμως η φάση σταματά για οφσάιντ.

17:48

88': Δεύτερη αλλαγή για τον Βόλο, εκτός αγώνα ο Ντέλετιτς, ο Πίρινεν περνά στη θέση του.

17:47

87': Ο Λούνα από τα αριστερά κάνει το γύρισμα στον Καρτάλη απελπιστικά άστοχο το σουτ του τελευταίου.

17:45

85': Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Σιέλης.

17:43

83': Σέντρα του Παναγιώτου από τα αριστερά, η μπάλα περνά πάνω από την εστία του Κλέιμαν.

17:42

Επανέναρξη του ματς όλα οκ με τον φορ του Βόλου.

17:40

Διακοπή στο ματς έχει τραυματιστεί ο Κούτσιας και του προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες.

17:40

80': Πρώτη αλλαγή για τον Βόλο, ο Καρτάλης περνά στο ματς αντί του Τσιρίνος.

17:39

79': Ωραία πάσα του Νταμπό στον Σαχπεκίδη σουτ του τελευταίου η μπάλα κοντράρει σε παίκτη του Βόλου.

17:38

78': Ο Νταμπό μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά, ο Λούνα διώχνει την μπάλα. Ακόμα μία φορά που οι γηπεδούχοι δεν έχουν το "καθαρό μυαλό" στην τελική προσπάθεια.

17:34

74': Ο Νταμπό εκτελεί φάουλ για τον Λεβαδειακό, ο Παναγιώτου προσπαθεί να κρατήσει την μπάλα εντός αγωνιστικού χώρου χωρίς αποτέλεσμα...

17:31

71': Έξυπνη μπαλιά του Νταμπό για τον Σαχπεκίδη, ο Κλέιμαν το αντιλαμβάνεται και μπλοκάρει την μπάλα.

17:29

Αλλάζουν ωραία την μπάλα οι Βολιώτες, ο Άλχο κάνει τη σέντρα, ωραία κεφαλιά του αμαρκάριστου Ντέλετιτς δεν μπορεί να αντιδράσει ο Στογιάνοβιτς και 0-2. Σημαντικό προβάδισμα των φιλοξενούμενων.

17:28

69': ΓΚΟΛ για τον ΒΟΛΟ!

17:24

64': Διπλή αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Σαβιέρ αντί του Γερεμέγεφ και ο Νίκας αντί του Τζημόπουλου.

17:21

Μετά την εκτέλεση του κόρνερ ο Βόλος βγαίνει ταχύτατα μπροστά με τον Ντέλετιτς να πασάρει στον Κούτσια ο οποίος από τα δεξιά και μέσα στην περιοχή κάνει το γύρισμα στον Πιρές και εκείνος από κοντά δεν έχει πρόβλημα να στείλει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

17:21

61': ΓΚΟΛ για τον ΒΟΛΟ!

17:20

Ο Βρακάς το εκτελεί δεν αποφέρει κάτι.

17:20

60': Ο Βινίσους αλλάζει ωραία με τον Μεχία και αυτός για τον Βήχο που κερδίζει κόρνερ.

17:18

58': Ο Ντέλετιτς για τον Πιρές που σουτάρει, η φάση σταματά για οφσάιντ στην αρχή της φάσης.

17:17

57': Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό ο Σαχπεκίδης στην πρώτη του εμφάνιση περνά στο ματς αντί του Λούα Λούα.

17:16

56': Φάουλ από τα δεξιά για τον Λεβαδειακό, ο Βήχος στην εκτέλεση, διώχνει ο Γκάγκι, η μπάλα φτάνει στον Μεχία, ο Λούα Λούα γίνεται αποδέκτης της, σουτάρει στα σώματα.

17:13

53': Σέντρα του Λούνα για τον Κούτσια, η μπάλα περνά άουτ.

17:12

52': Σέντρα του Λούα Λούα με στόχο τον Γερεμέγιεφ ο φορ του Λεβαδειακού δεν μπορεί να φτάσει στην μπάλα και ο Κλέιμαν την μπλοκάρει.

17:12

52': Φάουλ για τον Λεβαδειακό από τα αριστερά και μακριά από την περιοχή, ο Βρακάς το εκτελεί, εύκολα μπλοκάρει ο Κλέιμαν.

17:08

Βλέπει τη φάση στο VAR και παίρνει πίσω την απόφασή του ο Παπαπέτρου.

17:08

Πάει ο ίδιος ο Παπαπέτρου να το δει στο VAR.

17:07

47': ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΟΛΟ! Ο Πιρές μέσα στην περιοχή σε μονομαχία με τον Βινίσιους. Υπάρχει μία επαφή, αλλά πέφτει εύκολα και ο παίκτης του Βόλου, δεν υπάρχει πέναλτι.

17:05

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.

16:50

Σε ένα πρώτο ημίχρονο που έλειψαν οι μεγάλες φάσεις ο Λεβαδειακός πατούσε καλύτερα αλλά όταν έφταναν οι παίκτες του στην περιοχή δεν είχαν το "καθαρό" μυαλό για να παράξουν φάσεις. Ο Βόλος έπαιξε επικίνδυνα την κόντρα και έψαξε χωρίς αποτέλεσμα το γκολ.

16:49

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στο 0-0 ο Λεβαδειακός με τον Βόλο.

16:48

45+1': Σέντρα του Παναγιώτου με στόχο τον Λούα Λούα δεν αποφέρει κάτι.

16:47

1 λεπτό καθυστερήσεων.

16:47

45': Φάουλ σε πολύ καλό σημείο από τα δεξιά και λίγο έξω από την περιοχή κερδίζει ο Βρακάς από τον Τσιρίνος. Εκτελεί ο Βήχος η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Κλέιμαν.

16:41

39': Ο Νταμπό αλλάζει ωραία με τον Γερεμέγεφ, η μπάλα στον Λούα Λούα που από τα αριστερά δεν μπορεί να απειλήσει και μάλιστα κάνει και φάουλ στον Ντέλετιτς.

16:39

37': Ωραία αλλάζουν την μπάλα οι φιλοξενούμενοι ο Τσιρίνος κάνει το σουτ η μπάλα κοντράρει στα σώματα φτάνει στον Κούτσια που κάνει το παραπάνω κοντρόλ και ο Μεχία διώχνει την μπάλα.

16:37

35': Πάσα του Σιέλη για τον Κούτσια ο οποίος από τα αριστερά με αντίπαλο τον Τζημόπουλο θέλει να πάρει το κόρνερ, η μπάλα βρίσκει τελευταία στο πόδι του φορ του Βόλου σωστά δεν δίνεται κόρνερ.

16:35

33': Ο Νταμπό αλλάζει ωραία με τον Βρακά ο Γιαννιώτης επιθετικός από τα δεξιά κάνει το πλασέ, η μπάλα άουτ.

16:33

31': Επικίνδυνη σέντρα του Σι από τα αριστερά, διώχνει ο Στογιάνοβιτς, η μπάλα στον Άλχο που σεντράρει από τα δεξιά, ο πορτιέρο του Λεβαδειακού την μπλοκάρει.

16:31

28': Ο Τσιρίνος από κοντά κάνει το σουτ, ο Στογιάνοβιτς μπλοκάρει.

16:30

28': Εκτελεί ο Ντέλετιτς το κόρνερ, διώχνει ο Βινίσιους.

16:29

27': Ωραία προσπάθεια του Τσιρίνος για τον Βολο και σουτ από το όριο της περιοχής, η μπάλα βρίσκει τον Βινίσιους και καταλήγει κόρνερ.

16:28

26': "Απαντά" στις ευκαιρίες ο Λεβαδειακός, ωραίο σουτ του Παναγιώτου από τα αριστερά, ο Κλέιμαν μπλοκάρει.

16:27

25': Μπροστά ο Βόλος, ο Τσιρίνος δοκιμάζει το πόδι του η μπάλα άουτ.

16:26

24': Σέντρα του Βήχου από τα αριστερά, ο Σι με το στήθος κοντρολάρει και ο Κλέιμαν μπλοκάρει την μπάλα.

16:23

21': Πρώτη ευκαιρία στο ματς είναι για τον Λεβαδειακό ο Λούα Λούα κάνει ωραία ενέργεια και σουτ από θέση έξω αριστερά, λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Κλέιμαν.