1
-
0
18:49

Ο Αστέρας νικάει 1-0 τον ΠΑΟΚ και αποκτά αβαντάζ εναντίον του για το καλό «εισιτήριο» του Γιουρόπα Λιγκ. Οι Θεσσαλονικείς ουσιαστικά κουνάνε... μαντήλι στις ελπίδες για τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

18:49

Τέλος του αγώνα.

18:48

90'+3': Κίτρινη στον Ερνάντεζ.

18:45

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

18:45

90': Κίτρινη στον Χουάνμα.

18:41

87': Ολοκληρώνονται οι αλλαγές των γηπεδούχων. Μέσα ο Κουρμπέλης, έξω ο Μουνάφο.

18:41

Τελευταία λεπτά στο παιχνίδι, οι φιλοξενούμενοι δεν δείχνουν ικανοί να αντιδράσουν.

18:37

Εκτέλεσε το κόρνερ ο Ουσέρο, σύγχυση στην άμυνα του ΠΑΟΚ, διώχνει ο Κατσουράνης πάνω στη γραμμή.

18:36

Έχει ανέβει ψηλά ο ΠΑΟΚ για να πιέσει και οι γηπεδούχοι βρίσκουν πολλούς χώρους για να βγουν στην κόντρα.

18:35

81': Σουτ του Ουσέρο από το ύψος της περιοχής, η μπάλα κοντράρει και ξεγελάει τον Γλύκο, αλλά φεύγει κόρνερ.

18:33

79': Χουάνμα αντί Μπαράλες η δεύτερη αλλαγή του Στάικου Βεργέτη.

18:31

77': Κίτρινη στον Αθανασιάδη.

18:26

71': Από λάθος του Λάζαρ ο Ντε Μπλάσις βγάζει στην αντεπίθεση τον Μπαράλες, ο Αργεντίνος φορ με σουτ έξω απ' την περιοχή προσπαθεί να «κρεμάσει» τον Γλύκο και στέλνει την μπάλα πάνω απ' την εστία.

18:25

70': Πρώτη αλλαγή για τους γηπεδούχους. Βγαίνει ο Καράσκο και μπαίνει ο Ναβάρο.

18:21

«Φορτώνει» την επίθεσή του ο τεχνικός του ΠΑΟΚ.

18:21

67': Τελευταία αλλαγή από τον Γεωργιάδη. Ο Κουλούρης στη θέση του Κάτσε.

18:19

64': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Αθανασιάδης βρίσκεται αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή του Αστέρα έπειτα από σέντρα του Σκόνδρα, αλλά η κεφαλιά του φεύγει άουτ.

18:13

58': Τώρα η αλλαγή. Έξω ο Σπυρόπουλος, μέσα ο Λίνο.

18:11

Ετοιμάζει και τον Λίνο ο Γεωργιάδης.

18:10

Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά της επανάληψης. Οι φιλοξενούμενοι προσπαθούν να πιέσουν, αλλά δεν έχουν καταφέρει να απειλήσουν.

18:01

46': Μια αλλαγή στην ενδεκάδα του ΠΑΟΚ. Μέσα ο Σαλπιγγίδης, έξω ο Μάρτενς.

18:01

46': Έναρξη στο β' μέρος.

17:46

Ξανά με την πλάτη στον τοίχο ο ΠΑΟΚ. Οι Θεσσαλονικείς ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια αυτού του πρώτου 45λεπτου, αλλά ο Αστέρας που ανέβασε ρυθμούς στα τελευταί λεπτά κατάφερε να προηγηθεί.

17:44

Τέλος α' μέρους.

17:42

Ωραία ενέργεια και σέντρα από τον Ντε Μπλάσις, ο Καράσκο στην καρδιά της περιοχής του ΠΑΟΚ πιάνει δυνατή κεφαλιά - ψαράκι και νικάει τον Γλύκο για το 1-0.

17:42

44': ΓΚΟΛ για τον Αστέρα!

17:41

Η μεγαλύτερη ευκαιρία του Αστέρα μέχρι στιγμής στο ματς.

17:40

Εκτελεί ο Ουσέρο, ο Σανκαρέ ξεφεύγει απ' το μαρκάρισμα του Κατσικά και πιάνει την κεφαλιά, όμως, δεν βρίσκει εστία.

17:40

41': Κόρνερ για τον Αστέρα.

17:37

37': Ο Σκονδράς απ' τη γωνία της μεγάλης περιοχής, δεν πιάνει καλό σουτ και η μπάλα φεύγει άουτ.

17:35

35': Δυνατό σουτ του Κάτσε από μια απόσταση 30 μέτρων, ο Ερνάντεζ εκτινάσσεται στην αριστερή γωνία του και αποκρούει.

17:31

32': Αδύναμο σουτ του Στοχ, ο Ερνάντεζ απλά παρακολουθεί την μπάλα να περνάει δίπλα απ' την εστία του.

17:27

28': Ο Νάτχο έξω απ' την περιοχή του Αστέρα κάνει το σουτ, η μπάλα φεύγει πάνω απ' την εστία του Ερνάντεζ.

17:22

23': Ο Ντε Μπλάσις φεύγει γρήγορα στην επίθεση, δίνει στον Καράσκο ο οποίος μέσα απ' την περιοχή και πλάγια σουτάρει άουτ.

17:18

Ο ΠΑΟΚ πιέζει από το 10' και μετά. Οι γηπεδούχοι αντιμετωπίζουν προβλήματα στην ανάπτυξη.

17:12

13': Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα του Νάτχο, ο Μάρτενς πετάγεται στην πορεία τη μπάλας, αλλά δεν την βρίσκει και ο Ερνάντεζ μπλοκάρει.

17:04

Εκτελεί ο Στοχ, απομακρύνει ο Σανκαρέ.

17:04

5': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

16:59

16:58

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες και ο διαιτητής με τους βοηθούς του.

16:50

Οι δύο ομάδες έχουν ολοκληρώσει το ζέσταμά τους και έχουν πάει στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες.

16:49

Μικροεκπλήξεις στις δύο ενδεκάδες, καθώς ο Στάικος Βεργέτης ξεκινάει τον Σέτι αντί του Κουρμπέλη, ενώ ο Γεωργιάδης έχει στο αρχικό σχήμα τον Μάρτενς και αφήνει στον πάγκο Λίνο και για ακόμα μια φορά τον Σαλπιγγίδη.

16:48

Το «τρίποντο», βέβαια, θέλει και ο ΠΑΟΚ προκειμένου την τελευταία αγωνιστική να... παίξει τα ρέστα του απέναντι στον Παναθηναϊκό για να κόψει το νήμα πρώτος και να πάρει το εισιτήριο για τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

16:47

Οι Αρκάδες θέλουν τη νίκη για να ελπίζουν ακόμα και για την 2η θέση σε αυτό το μίνι πρωτάθλημα.

16:46

Στο «Θ. Κολοκοτρώνης» της Τρίπολής ανοίγει το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας, με το παιχνίδι ανάμεσα στον Αστέρα και τον ΠΑΟΚ.

Ερνάντεζ, Κοντοές, Σανκαρέ, Ζησόπουλος, Λούι, Σέτι, Ουσέρο, Μουνάφο, Καράσκο, Ντε Μπλάσις, Μπαράλες
Αναπ: Μπαντής, Κουρμπέλης, Ναβάρο, Λισγάρας, Χουάνμα, Βάλντο, Παπαχρήστος
Γλύκος, Σκόνδρας, Κατσικάς, Κατσουράνης, Σπυρόπουλος, Κάτσε, Λάζαρ, Νάτχο, Μάρτενς, Στοχ, Αθανασιάδης
Αναπ: Γκσπούρνινγκ, Λίνο, Κουλούρης, Γεωργιάδης, Πόζογλου, Σαλπιγγίδης, Κίτσιου
Διαιτητής: Παππάς (Αθηνών) - Βοηθoί: Τουμπακάρης (Αθηνών), Τσολάκης (Αθηνών) - 4ος: Μήτσιος (Ηπείρου)