0
16:57

Τέλικό αποτέλεσμα στο ντέρμπι, 0-0

16:56

90'+2: Κάρτα στον Πινδώνη για μαρκάρισμα στον Ισαάκ που έβγαζε αντεπίθεση για τη Νίκη

16:55

Τελευταίες στιγμές, φτάσαμε στο 90'+2...

16:53

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος στο ντέρμπι

16:52

Δύο μοναδικές στιγμές έχασε πριν λίγο ο Ολυμπιακός Βόλου για να ανοίξει το σκορ

16:52

88': Στην θέση του Ανιέτε ο Παπαδόπουλος για τη Νίκη Βόλου

16:51

Το κόρνερ εκτελέστηκε, η μπάλα φτάνει στον Γκούρμα, αυτός από την μικρή περιοχή (!) αστοχεί!

16:50

87': Ο Μπρέσκα στην αντεπίθεση βγαίνει σε εξαιρετική θέση (πλαγια δεξιά) απέναντι από τον Αποστολίδη, αντί να εκτελέσει προσπαθεί να ''σπάσει'' την μπάλα δίπλα του και χάνει τεράστια ευκαιρία αφού οι αμυντικοί κοντράρουν και η μπάλα φεύγει κόρνερ

16:50

Μπλόκαρε ο γκολκίπερ του Ολυμπιακου και τελείωσε η φάση

16:49

86': Μοναδική έμπνευση του Ανιέτε ο οποίος τσιμπάει την μπάλα πάνω απο το τείχος, βγάζει φάτσα τον Ισαακ με τον Γκίτκο, αλλά ο πρώτος δεν μπορεί να κάνει το κοντρόλ

16:49

Ο Ανιέτε πάνω στην μπάλα

16:48

Ένα γκολ ζητά το Πανθεσσαλικό, για να δούμε

16:48

85': Φάουλ σε καλή θεση για τη Νίκη Βόλου

16:46

Με πάσα εκτελέστηκε, ο Ανιέτε δεν μπορεί να σεντράρει

16:46

83': Κι άλλο κόρνερ για τη Νίκη

16:45

Δέκα λεπτά ακόμα στο ντέρμπι, πάντα στο 0-0

16:42

Ο Ανιέτε εκτελεί, η μπάλα παίρνει ύψος και φεύγει στο δεύτερο δοκάρι όπου δεν βρίσκεται κανείς

16:41

78': Κόρνερ για τη Νίκη αυτή την φορά

16:39

Εκτελεί ο Μπρέσκα, πρώτη κεφαλιά του Πινδώνη, δεύτερη του Μελίσση, η μπάλα άουτ

16:39

76': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό Βόλου

16:37

- Έχει χάσει τον ρυθμό του το ντέρμπι, μετά και την αποβολή του Κατσίκη, μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο

16:35

72': Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Μέσα ο Ισαάκ, έξω ο Ακασού

16:34

Τελευταίο εικοσάλεπτο στο μεγάλο ντέρμπι και ενώ έχει αποκατασταθεί εδώ και λίγα λεπτά η αριθμητική ισορροπία, με δέκα συνεχίζουν οι δύο ομάδες

16:33

70': Στην θέση του Μόνχε ο Νικολιάς για τον Ολυμπιακό Βόλου

16:32

Δεν υπάρχει (μέχρι στιγμής) ριπλέι για την επίμαχη φάση, πάντως ο Καλογερόπουλος φαίνεται να απέβαλε τον Κατσίκη αφού συμβουλεύτηκε και τον 4ο

16:31

Την βλέπει ο Κατσίκης, ο οποίος σύμφωνα με τον Καλογερόπουλο έχει χτυπήσει εκτός φάσης τον Ακασού

16:30

67': ΚΟΚΚΙΝΗ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ!

16:30

67': Κεραυνός του Μόνχε με το αριστερό έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα ελάχιστα άουτ!

16:29

Αγγίζει το γκολ η Νίκη αν και παίζει με παίκτη λιγότερο

16:28

Αριστερό, διαγώνιο, σουτ του Σοϊλέδη, ο Γκίτκος βρίσκει ελάχιστα την μπάλα και αυτή σταματά στο αριστερό δοκάρι του Ολυμπιακού Βόλου

16:28

65': ΔΟΚΑΡΙ η ΝΙΚΗ!

16:27

Φτάσαμε στο 63' στο Πανθεσσαλικό, το 0-0 παραμένει

16:27

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Ολυμπιακός Βόλου και ψάχνει διαδρόμους προς την εστία του Αποστολίδη, καλά οργανωμένη στα μετόπισθεν η Νίκη μετά την αποβολή

16:24

Σε παθητικό ρόλο η Νίκη Βόλου, κάνει άμυνα στο μισό γήπεδο

16:23

60': Κατσίκης και Μπρέσκα παίζουν το ένα δύο, ο Σλοβάκος δεν κάνει καλό κοντρόλ ωστόσο και η μπάλα φτάνει στην αγκαλιά του Αποστολίδη

16:22

Ο Ολυμπιακός Βόλου έχοντας την αριθμητική υπεροχή έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων

16:21

58': Σέντρα Κατσίκη από αριστερά, κεφαλιά Γκούρμα, ο Αποστολίδης μπλοκάρει!

16:20

Το κόρνερ εκτελέστηκε αλλά περνά ανεκμετάλλευτο για τον Ολυμπιακό

16:19

56': Πριν την εκτέλεση, αλλαγή για τη Νίκη. Μέσα ο Γκότοβος, έξω ο Ρονκάτο

16:19

56': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό Βόλου

16:18

Ένταση στον πάγκο της Νίκης Βόλου με πολλές διαμαρτυρίες για την αποβολή

16:17

Νέα δεδομένα στο παιχνίδι

16:16

Ο Μπιτσάκος βλέπει δεύτερη κίτρινη (σωστή) για μαρκάρισμα στον Κατσίκη και οι γηπεδούχοι μένουν με δέκα παίκτες

16:16

53': ΚΟΚΚΙΝΗ για τη ΝΊΚΗ ΒΟΛΟΥ!

16:15

51': Πράγματι. Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Έξω ο Καρίλ που δεν μπορεί να συνεχίσει, μέσα ο Κατσίκης

16:14

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Καρίλ, φαίνεται πως δεν μπορεί να συνεχίσει

16:14

Πρώτο πεντάλεπτο στην επανάληψη χωρίς κάτι ιδιαίτερο

16:11

Ο Μπρέσκα εκτελεί, η μπάλα φτάνει στον Αρβανίτη, ο οποίος πιάνει ένα γυριστό σουτ, μπλοκάρει ο Αποστολίδης

16:11

48': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό Βόλου

16:08

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος

16:07

Τώρα οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης

15:51

Ημίχρονο στο Πανθεσσαλικό, στο 0-0 Νίκη και Ολυμπιακός

15:51

Τελευταίες στιγμές στο πρώτο μέρος

15:50

Μετά από μια μικρή διακοπή, αφού ο Γκούρμα ήταν στο έδαφος, το ντέρμπι ξεκινά εκ νέου

15:49

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο μέρος

15:49

45': Οι της Νίκης γυρίζουν ωραία την μπάλα, ο Μανουσάκης πατά υπέροχα στον Ρονκάτο, αυτός σουτάρει με την μια από το ύψος της μεγάλης περιοχής και πάλι ο Γκίτκος είναι εκεί!

15:48

Πάνω κάτω η μπάλα

15:48

Στην αμέσως επόμενη φάση ο Ολυμπιακός βγάζει αντεπίθεση, ο Μπρέσκα κάνει ένα παράλληλο γύρισμα αλλά ο διαιτητής σταματά την φάση για φάουλ και δεν υπάρχει συνέχεια

15:47

43': Ο Ανιέτε μέσα στην περιοχή χορεύει τον Αρβανίτη, σουτάρει με το αριστερό από κοντά, ο Γκίτκος στην γωνιά του μπλοκάρει την μπάλα!

15:47

Ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου!

15:46

43': Εκτελεί ο Ρονκάτο, πιο ψηλά απ' όλους ο Γκίτκος μπλοκάρει

15:45

42': Φάουλ σε καλή θέση, για ένα γέμισμα, έχει κερδίσει η Νίκη Βόλου

15:41

6-3 οι τελικές προσπάθειες για τις δύο ομάδες, με τον Ολυμπιακό Βόλου να έχει πάντως μια ελαφρά υπεροχή

15:40

37': Κεραυνός του Ρονκάτο από μακρινή απόσταση, η μπάλα ψηλά!

15:39

35': Κάρτα στον Γιαλούση ο οποίος σε μια μονομαχία με αντίπαλο του πήγε με τον αγκώνα

15:39

Δέκα λεπτά ακόμα για το φινάλε του πρώτου μέρους, πάντα στο 0-0

15:36

Εκτελέστηκε αλλά περνά ανεκμετάλλευτο

15:36

32': Κόρνερ για τη Νίκη Βόλου

15:34

31': Κάρτα στον Ακασού για επικίνδυνο τάκλιν με τα δύο πόδια

15:33

29': Σέντρα του Ανιέτε από αριστερά, ο Τζιώρας παίρνει δύσκολη γυριστή κεφαλιά, η μπάλα ψηλά

15:31

- Συμπληρώσαμε το πρώτο 25λεπτο, πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες, με τον Ολυμπιακό Βόλου σαφέστατα να έχει την σπουδαιότερη φάση, με το δοκάρι του Καρίλ

15:28

Σέντρα του Κατσιαρού από αριστερά, ο Καρίλ σηκώνεται μόνος, παίρνει την κεφαλιά από την μικρή περιοχή, η μπάλα σταματά στο αριστερό δοκάρι του Αποστολίδη, ο οποίος είχε μείνει άγαλμα

15:27

24': ΔΟΚΑΡΙ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ!

15:26

22': Κάρτα στον Μπιτσάκο για διαμαρτυρία

15:25

21': Μακρινό σουτ του Σοϊλέδη, η μπάλα κοντράρει, αλλαζει πορεία, ωστόσο ο Γκίτκος μπλοκάρει εύκολα

15:23

20': Τώρα η αναγκαστική αλλαγή. Έξω ο Κριστόμπαλ, μέσα ο Πινδώνης

15:21

18': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

15:21

Ο Κριστόμπαλ φαίνεται να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και ο Νίκος Παντελής έχει σηκώσει για ζέσταμα τον Πινδώνη

15:20

Ένα γεμάτο πρώτο τέταρτο στο ντέρμπι με φάσεις και ένταση

15:20

16': Κάρτα στον Αρβανίτη για σκληρό τάκλιν στον Ανιέτε

15:19

Αυτό εκτελέστηκε, στο πρώτο δοκάρι ο Σοϊλέδης απομακρύνει

15:19

15': Καλό σουτ του Μόνχε έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα κοντράρει σε αμυντικό, παίρνει πορεία προς το τέρμα, ο Αποστολίδης δύσκολα σε κόρνερ!

15:17

Αδύναμο ήταν το σουτ από τον αρχηγό της Νίκης Βόλου

15:17

13': Συρτό σουτ του Μανουσάκη έξω απο την μεγάλη περιοχή, η μπάλα κοντράρει στον Κατσιαρό, ο Γκίτκος μπλοκάρει εύκολα

15:16

Και πάλι εκτελεστής ο Ανιέτε, οι αμυντικοί του Ολυμπιακού Βόλου απομακρύνουν

15:16

Ο Ανιέτε το εκτελεί, νέο κόρνερ

15:15

12': Κόρνερ για τη Νίκη, το πρώτο στο ντέρμπι

15:14

11': Απαντά στις ευκαιρίες η Νίκη! Ο Ανιέτε με κάθεση πάσα βρίσκει τον Τζιώρα, αυτός πλασάρει τον Γκίτκο, ωστόσο λίγο πριν η μπάλα περάσει την γραμμή ο Ζουλιώτης προλαβαίνει και με το κεφάλι ψύχραιμα γυρίζει στον τερματοφύλακα του

15:13

Πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αποστολίδη έφυγε η μπάλα

15:13

9': Ο Ολυμπιακός Βόλου γυρίζει ωραία την μπάλα, αυτή φτάνει στον Γκούρμα, ο οποίος σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά αστοχεί για λίγο!

15:11

8': Ατομική προσπάθεια του Μπρέσκα από δεξιά, σουτάρει, το κάνει αδύναμα ωστόσο και ο Αποστολίδης δεν έχει πρόβλημα

15:10

6': Εκτέλεση φάουλ του Ανιέτε από μακριά, ο Γκίτκος δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει την μπάλα αφού κάνει δύο βήματα προς τα πίσω

15:09

Συμπληρώσαμε το πρώτο πεντάλεπτο στο Πανθεσσαλικό με τα δυνατά μαρκαρίσματα να κυριαρχούν

15:07

3': Πρώτη τελική στο παιχνίδι με τον Ζουλιώτη να σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Γκίτκος μπλοκάρει σταθερά

15:04

1': Ξεκίνησε το ντέρμπι!

15:03

Μπλε σημαιάκια στο πέταλο των οργανωμένων της Νίκης, εντυπωσιακό πανό, χιλιάδες χαρτάκια και πολλά μπλε καπνογόνα στο πέταλο το σκηνικό που στήθηκε πριν λίγο

15:02

Με μια μικρή καθυστέρηση θα ξεκινήσει το ντέρμπι, μέχρι να καθαρίσει η ατμόσφαιρα

15:02

Αποπνικτική ατμόσφαιρα στο γήπεδο από τα πολλά καπνογόνα που έχουν πέσει

15:01

Όλα έτοιμα για την σέντρα και ενώ οι φίλοι της Νίκης Βόλου έχουν δημιουργήσει εντυπωσιακή ατμόσφαιρα

14:58

Μόλις τώρα οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

14:57

Σε μια γωνιά στο Πανθεσσαλικό βρίσκονται και φίλοι του Ολυμπιακού Βόλου

14:56

Υπέροχη η ατμόσφαιρα στο σχεδόν κατάμεστο Πανθεσσαλικό, στο οποίο θα διεξαχθεί το σπουδαίο ντέρμπι της Μαγνησίας

14:55

Ιδανικές καιρικές συνθήκες στον Βόλο

14:52

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Νίκος Παντελής): Γκίτκος, Γιαλούσης, Αρβανίτης, Μελίσσης, Κατσιαρός, Ρόκας, Κριστόμπαλ, Καρίλ, Μόνχε, Μπρέσκα, Γκούρμα.

14:51

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Αλέκος Βοσνιάδης): Αποστολίδης, Ζουλιώτης, Ρεπετσάς, Σοϊλέδης, Πινιέιρο, Ακασού, Μπιτσάκος, Μανουσάκης, Ρονκάτο, Ανιέτε, Τζιώρας.

14:51

Πάμε να δούμε σιγά σιγά τις συνθέσεις των δύο αντιπάλων και ενώ έχουμε μπει στην τελική ευθεία για την σέντρα

14:37

Όλα τα ματς, να θυμίσουμε, έχουν ώρα έναρξης 15.00

14:34

Το ντέρμπι θα διεξαχθεί στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής των πλέι οφ ανόδου Β' Εθνικής, ενώ υπάρχουν ακόμα τρία παιχνίδια την εξέλιξη των οποίων θα μπορείτε να μπορείτε να παρακολουθήσετε LIVE από το a-sports.gr

14:33

Οι δύο ομάδες θα δώσουν τη μάχη τους στον αγωνιστικό χώρο του Πανθεσσαλικού με στόχο φυσικά μόνη τη νίκη που θα τους κρατήσει σε τροχιά ανόδου στη Σουπερ Λίγκα

14:29

Σε περίπου μισή ώρα η σέντρα στο Βολιώτικο ντέρμπι, ανάμεσα στη Νίκη και τον Ολυμπιακό

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Αναπ: Ταΐρης, Τσουκάνης, Γκότοβος, Ισαάκ, Τσίτας, Παπαδόπουλος, Γιώτας.
Αναπ: Ζέρης, Σταυράκης, Ιωάννου, Κατσίκης, Κόμνος, Νικολιάς, Πινδώνης.
Διαιτητής: Καλογερόπουλος (Αθηνών). Βοηθοί: Δημητριάδης (Μακεδονίας), Τσολάκης (Αθηνών). 4ος: Μολιχιτούδης (Μακεδονίας).