2
-
0
16:53

Τα Χανιά νίκησαν δίκαια με 2-0 την Κέρκυρα και αναπτέρωσαν τις ελπίδες τους για την άνοδο στη Σούπερ Λίγκα

16:53

90'+6: Λήξη της αναμέτρησης

16:49

90'+3: Σουτ του Βαλλιάνου, κόντραρε η μπάλα στον Καραγιαννίδη και μπλόκαρε ο Βρονταράς

16:46

90': Σουτ του Σίκιμιτς, πέρασε λίγο άουτ

16:45

89': Ο Σκάρος στη θέση του Βασιλόγιαννη, έκλεισαν και οι αλλαγές των Χανίων

16:41

86': Κίτρινη κάρτα για τον Γκόμεζ

16:38

Ο Παπατζίκος σκοράρει με κοντινό σουτ

16:38

83': ΓΚΟΛ για τα Χανιά!

16:35

80': Ολοκληρώθηκαν οι αλλαγές της Κέρκυρας, ο Σίκιμιτς στη θέση του Μαραγκού

16:34

79' Λουκίνας αντί Κοσταντίνοφ, δεύτερη αλλαγή για τα Χανιά

16:34

79': Κεφαλιά του Μπαλντοβαλίεφ μετά το κόρνερ του Ναγιάρ, πέρασε άουτ

16:27

72': Ο Ναγιάρ στη θέση του Κρητικού, δεύτερη αλλαγή για την Κέρκυρα

16:20

64': Πρώτη αλλαγή για την Κέρκυρα, ο Γυφτοκώστας αντί του Καραδέμητρου

16:20

64': Σουτ στην κίνηση από τον Βαλλιάνο, εξουδετερώνει ο Βρονταράς

16:17

61': Κίτρινη κάρτα για τον Σουάνη

16:16

60': Σουτ του Βασιλόγιαννη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, έφυγε άουτ

16:14

58': Καλό σουτ του Βλάχου, μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος

16:10

Ωραίο γκολ με το ψηλοκρεμαστό σουτ στην κίνηση από τον Μανωλά κι ενώ ο Βρονταράς δεν ήταν σωστά τοποθετημένος στην εστία του

16:10

54': ΓΚΟΛ για τα Χανιά!

16:06

49': Ο Βασιλόγιαννης εκτέλεσε ένα φάουλ, ο Κοσταντίνοφ δεν έπιασε για λίγο την κεφαλιά, έφυγε άουτ η μπάλα

16:03

46': Βαλλιάνος αντί Τσάτσου, πρώτη αλλαγή για τα Χανιά

16:02

46': Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου

15:48

Στο φινάλε του πρώτου μισού της αναμέτρησης απείλησαν σοβαρά τα Χανιά κι ενώ μέχρι τότε το παιχνίδι δεν επεφύλασσε συγκινήσεις για τους θεατές στο γήπεδο των Περιβολίων

15:47

45'+1: Λήξη του πρώτου ημιχρόνου

15:47

45'+1: Σουτ του Τσάτσου στην κίνηση μετά την κεφαλιά-πάσα του Μαραγκουδάκη, πέρασε άουτ

15:46

45': Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις

15:45

45': Μεγάλη ευκαιρία με τον Μαραγκουδάκη, που δέχτηκε την έξυπνη πάσα του Βασιλόγιαννη μέσα στη μικρή περιοχή, αλλά πλάσαρε άστοχα

15:43

Πολύ μέτριο το ματς μέχρι στιγμής...

15:42

42': Κακό σουτ του Καραδέμητρου, πολλά μέτρα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα

15:34

34': Ο Τσάτσος έκανε ωραία μπαλιά στον Μαραγκουδάκη, όμως εκείνος δεν βρήκε την μπάλα κι ενώ ήταν στη μικρή περιοχή

15:26

26': Κεφαλιά του Κοσταντίνοφ, δεν ανησύχησε ο Βρονταράς

15:22

22': Σουτ του Μανωλά, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα

15:20

20': Μακρινό σουτ του Σουάνη, χωρίς τύχη

15:16

16': Κίτρινη κάρτα στον Πότσι

15:11

11': Πιο επιθετική η Κέρκυρα στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης

15:06

6': Σουτ του Μπαλντοβαλίεφ, έφυγε ψηλά άουτ η μπάλα

15:01

1': Έναρξη του αγώνα

ΧΑΝΙΑ
Θεοδωρόπουλος, Παπατζίκος, Πιθαρούλης, Γκούμας, Παγώνης, Μανωλάς, Πότσι, Τσάτσος, Βασιλόγιαννης, Μαραγκουδάκης, Κοσταντίνοφ
Αναπ: Ρίζος, Τσατσαρής, Χατζηησαΐας, Σκάρος, Βαλλιάνος, Λουκίνας, Καμπλιώνης
ΚΕΡΚΥΡΑ
Βρονταράς, Σουάνης, Ραπτάκης, Καραδέμητρος, Γκόμεζ, Μπαλντοβαλίεφ, Βλάχος, Καραγιαννίδης, Κόντος, Μαραγκός, Κρητικός
Αναπ: Κουτζαβασίλης, Σίκιμιτς, Γυφτοκώστας, Ανδρεόπουλος, Ζορμπάς, Μπέριαν, Ναγιάρ
Διαιτητής: Λιαχούδης (Μακεδονίας), Βοηθοί: Θανασακούδης (Μακεδονίας) Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας)