1
-
2
18:49

Η ΑΕΚ νικάει τον Περαμαϊκό με 2-1, αλλά σίγουρα ο Τραϊανός Δέλλας δεν είναι ικανοποιημένος από την εικόνα της ομάδας του.

18:48

Τέλος του αγώνα.

18:46

Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα στα τελευταία λεπτά.

18:40

84': Κίτρινη στον Ράμα.

18:39

Ο Ράμα εκτελεί εύστοχα το πέναλτι για το 1-2.

18:39

83': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:38

81': Κίτρινη στον Ερρίκο.

18:38

81': Πέναλτι για την ΑΕΚ σε χέρι του Ερρίκου έπειτα από σέντρα του Γροντή.

18:33

78': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Πλατέλλα, ο οποίος μπήκε στην περιοχή των γηπεδούχων, έκανε το πλασέ, αλλά η μπάλα πέρασε σύριζα απ' το δοκάρι του Μώτου.

18:29

73': Κίτρινη στον Ανάκογλου.

18:26

70': Ευκαιρία για τον Περαμαϊκό. Από λάθος του Γροντή ο Χατζηγιαννάκος φεύγει στην κόντρα, μπαίνει στην περιοχή της ΑΕΚ από δεξιά και «σπάει» για τον Λαμπρινάτο, ο οποίος από καλή θέση στέλνει την μπάλα πάνω απ' την εστία του Ντούνη.

18:25

69': Κίτρινη στον Πεταυράκη.

18:24

Ο Πεταυράκης λίγο έξω απ' την περιοχή του Περαμαϊκού πιάνει ένα τρομερό σουτ και στέλνει την μπάλα να βρει στο δοκάρι και να καταλήξει στα δίχτυα του Μώτου για το 1-1.

18:24

68': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:21

65': Αλλαγή και για τον Περαμαϊκό. Ιατρού στη θέση του Δεμερτζή.

18:21

65': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Δέλλας βάζοντας μαζί στο ματς Πλατέλλα και Ρόβα. Έξω Τσουμάγκας και Κέζος.

18:16

61': Σουτ του Σεβάι, αρκετά μέτρα πάνω απ' την εστία του Ντούνη η μπάλα.

18:13

58': Αλλαγή και για τον Περαμαϊκό. Βγαίνει ο Ανδριανόπουλος και μπαίνει ο Σεβάι.

18:11

56': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ανάκογλου στη θέση του Μούργκα.

18:09

54': Κίτρινη στον Σαμαρά.

18:06

Ο Μούργκα εκτέλεσε το κόρνερ, απομάκρυναν οι γηπεδούχοι.

18:05

50': Σέντρα του Μούργκα, ο Ντούμπερετ προσπαθεί να διώξει αλλά στέλνει την μπάλα προς την εστία της ομάδας του, αποκρούει σωτήρια σε κόρνερ ο Μώτος.

18:02

47': Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους που φεύγουν στην αντεπίθεση, ο Δημγκιόκας στρώνει στον Δεμερτζή αλλά αυτός σουτάρει άουτ.

18:02

Ο Δέλλας δεν έχει κάνει κάποια αλλαγή, αλλά έχει σηκώσει για ζέσταμα Ανάκογλου και Πλατέλλα.

18:01

46': Έναρξη στο β' μέρος.

17:48

Πολύ κακή εμφάνιση από την ΑΕΚ στο πρώτο 45λεπτο. Δεν έχουν καταφέρει να απειλήσουν την εστία του Περαμαϊκού οι «κιτρινόμαυροι».

17:46

Τέλος στο α' μέρος.

17:44

44': Κίτρινη στον Χατζηγιαννάκο.

17:40

Συμπληρώθηκαν 40 λεπτά αγώνα και η εικόνα της ΑΕΚ είναι απογοητευτική. Ο Περαμαϊκός κρατάει εύκολα το 1-0 και προσπαθεί να «χτυπήσει» με αντεπιθέσεις.

17:35

35': Ο Ράμα βγαίνει τετ α τετ με τον Μώτο, αλλά ανοίγει το κοντρόλ και ο τερματοφύλακας του Περαμαϊκού βγαίνει και μπλοκάρει.

17:29

30': Αναγκαστική αλλαγή για τους γηπεδούχους. Αποχωρεί τραυματίας ο Κωνσταντίνου και μπαίνει ο Λαμπρινάτος.

17:24

24': Ο Ράμα εκτελεί φάουλ που κέρδισε η ΑΕΚ σε επικίνδυνο σημείο, αλλά είναι αδύναμο και ο Μώτος μπλοκάρει.

17:20

Από λάθος του Τσουκαλά ο Χατζηγιαννάκος παίρνει την μπάλα, την «κουβαλάει» για μερικά μέτρα και με ωραία δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής νικάει τον Ντούνη για το 1-0.

17:20

21': ΓΚΟΛ για τον Περαμαϊκό!

17:13

14': «Κεραυνός» του Παληαρούτα και πάλι έξω απ' την περιοχή, Μώτος πετάγεται και αποκρούει εντυπωσιακά.

17:10

12': Ο Παληαρούτας λίγα μέτρα έξω απ' την περιοχή του Περαμαϊκού κάνει ένα δυνατό σουτ, η μπάλα φεύγει πάνω απ' την εστία του Μώτου.

17:09

10': Η ΑΕΚ ελέγχει το παιχνίδι σε αυτά τα πρώτα λεπτά, αλλά δυσκολεύεται στη δημιουργία και δεν έχει απειλήσει.

17:03

Σε ρόλο επιθετικού αγωνίζεται ο Ράμα, ενώ ως αριστερό εξτρέμ ο Πεταυράκης. Ντεμπούτο για τον Κέζο, ο οποίος παίζει στον άξονα μαζί με Παληαρούτα και Γροντή.

17:03

Αρκετές αλλαγές από τον Δέλλα στην αρχική 11αδα της ΑΕΚ.

17:01

ΠΕΡΑΜΑΪΚΟΣ
Μώτος, Καραγιάννης, Ντούμπερετ, Σαμαράς, Ερρίκος, Κωνσταντίνου, Νταλάκος, Χατζηγιαννάκος, Δημγκιόκας, Δεμερτζής, Ανδριανόπουλος
Αναπ: Πιπέρης, Λαμπρινάτος, Σεβάι, Γκιάτης, Λαπατάς, Ιατρού, Σαμλίδης
ΑΕΚ
Ντούνης, Τζανετόπουλος, Σταθάκης, Τσουκαλάς, Τσουμάγκας, Κέζος, Παληαρούτας, Γροντής, Μούργκα, Πεταυράκης, Ράμα
Αναπ: Βούρας, Αργυρίου, Ρόβας, Κορδέρο, Κάτσικας, Πλατέλλας, Ανάκογλου
Διαιτητής: Κέκελος (Αιτ/νίας) – Βοηθοί: Μπρεσιάκας (Αιτ/νίας), Σπυριδόπουλος (Αιτ/νίας)