1
-
0
21:27

Ο ΠΑΣ Γιάννινα πήρε τη νίκη σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, με τον Τσουκαλά να σημειώνει το «χρυσό» γκολ για την ομάδα του Σάββα Παντελίδη.

21:26

Τέλος του αγώνα.

21:25

93': Κίτρινη κάρτα στον Κρητικό, που είναι στον πάγκο του ΠΑΣ.

21:22

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις. 4 τα έξτρα λεπτά

21:21

89': Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. Ο Ίλιτς μπήκε από πλάγια στην περιοχή, έπιασε ένα δυνατό σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία κι έφυγε άουτ.

21:18

86': Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Βγαίνει ο Τσουκαλάς και μπαίνει ο Μπέριος.

21:17

85': Σέντρα του Γιαννούλη, ο Παπαδόπουλος δεν πιάνει καλά την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει άουτ

21:14

82': Τελευταία αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Καραμάνος μπαίνει στη θέση του Φυτανίδη.

21:07

Αποθεώθηκε κατά την έξοδό του ο Αργεντίνος

21:07

76': Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Μπαίνει ο Κεϊτά στη θέση του Ντε Βινσέντι

21:06

75': Κίτρινη κάρτα στον Καραγκούνη

21:05

Επιστρέφει ως αντίπαλος του ΠΑΣ στους «Ζωσιμάδες» ο 28χρονος μεσοεπιθετικός.

21:05

73': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Πίτου Γκαρσία δίνει τη θέση του στον Γεωργίου.

21:03

71': Δοκάρι για τον Ατρόμητο σε απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Φυτανίδη.

21:01

70': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Καραγκούνης σηκώνει για τον Παπαδόπουλο, αυτός κάνει την κεφαλιά - ψαράκι, αλλά ο Βελλίδης μπλοκάρει.

20:59

Ο Βίλα κέρδισε τις κόντρες μέσα στην περιοχή του Ατρομήτου, γύρισε στον αμαρκάριστο Τσουκαλά, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0.

20:58

67': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα!

20:58

67': Κεφαλιά του Τσάβες έπειτα από φάουλ του Ντε Βινσέντι, πάνω απ' την εστία η μπάλα

20:57

66': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μπαίνει ο Καραγκούνης στη θέση του Ναπολεόνι

20:47

56': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Βγαίνει ο Κοροβέσης και μπαίνει ο Βίλα

20:43

52': Κίτρινη κάρτα στον Ντάσιο

20:37

Έναρξη β' μέρους

20:19

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο ματς, αλλά από το 20' και μετά ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με τον ΠΑΣ Γιάννινα να παίρνει περισσότερες πρωτοβουλίες

20:19

Τέλος α' μέρους

20:17

44': Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη

20:12

39': Κόρνερ του Πίτου Γκαρσία, ο Ιγκλέσιας πιάνει την κεφαλιά, όμως, δεν βρίσκει στόχο.

20:04

31': Μακρινό σουτ του Παπαδόπουλου που προσπάθησε να «κρεμάσει» τον Βελλίδη, άουτ η μπάλα

19:50

17': «Απαντάει» στις ευκαιρίες ο ΠΑΣ, με τον Τσενάμο αυτή τη φορά να αποκρούει σωτήρια το επικίνδυνο σουτ του Τσάβες

19:48

Σε αντεπίθεση των φιλοξενούμενων ο Ναπολεόνι γύρισε στον Παπαδόπουλο, αυτός έκανε το πλασέ από το ύψος του πέναλτι, αλλά ο Βελλίδης απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ

19:48

15': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο

19:42

9': Σουτ του Παπαδόπουλου από το ύψος της περιοχής, άουτ η μπάλα

19:37

4': Ξαφνικό σουτ του Φυτανίδη, η μπάλα φεύγει άουτ

19:33

1' Έναρξη του αγώνα

19:31

Αυτή τη στιγμή κρατείται ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του πρώην προέδρου της ΕΠΟ, Σωτήρη Αλημίση

19:28

Λίγη ώρα πριν ξεκινήσει το παιχνίδι έβρεξε στα Γιάννενα και μένει να φανεί εάν ο αγωνιστικός χώρος των «Ζωσιμάδων» θα δυσκολέψει τους ποδοσφαιριστές.

19:26

Ντεμπούτο με τη φανέλα του «Άγιαξ της Ηπείρου», μετά την επιστροφή του στην ομάδα, πραγματοποιεί ο Τόμας Ντε Βινσέντι, με τον Παντελίδη να τον χρησιμοποιεί στην αρχική 11αδα.

19:25

Τόσο ο ΠΑΣ Γιάννινα, όσο και ο Ατρόμητος έχουν 4 βαθμούς μέχρι στιγμής, με μία νίκη, μία ισοπαλία και μία ήττα.

19:24

Με το ματς ανάμεσα σε δύο ομάδες που πρωταγωνίστησαν στο περσινό πρωτάθλημα και μπήκαν στα πλέι οφ, ολοκληρώνεται η 4η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Βελλίδης, Ντάσιος, Τζημόπουλος, Κολοβέτσιος, Μιχαήλ, Τσουκαλάς, Λίλα, Τσάβες, Ντε Βινσέντι, Κοροβέσης, Ίλιτς
Αναπ: Αμπάρης, Βίλα, Στρούνα, Κρητικός, Γιάκος, Μπέριος, Κεϊτά
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Τσενάμο, Φυτανίδης, Ταυλαρίδης, Λαζαρίδης, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Πίτου Γκαρσία, Ούμπιντες, Μπρίτο, Ναπολεόνι, Παπαδόπουλος
Αναπ: Σηφάκης, Παπουτσογιαννόπουλος, Γεωργίου, Καραγκούνης, Νάστος, Καραμάνος, Δημούτσος
Διαιτητής: Κάμπαξης (Ευβοίας), Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Κωσταράς (Αιτ/νίας), 4ος: Ρούσσος-Μπεκερτζής (Πρέβεζας)