1
-
2
22:25

Πολύ μεγάλη νίκη για τον ΠΑΟΚ που μένει ζωντανός στη διεκδίκηση της πρώτης θέσης των πλέι οφ.

22:25

Τέλος του αγώνα.

22:22

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:21

90'+2': Μπλοκάρει ο Γλύκος το πέναλτι του Παπαδόπουλου!

22:20

Ο Κουλούρης έσπρωξε τον Λαζαρίδη έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Ούμπιντες.

22:19

90'+1': Πέναλτι για τον Ατρόμητο!

22:18

Σωστή απόφαση από τον Στυλιαρά στο φάουλ που έκανε ο αμυντικός του ΠΑΟΚ πάνω στον Καραμάνο. Με δέκα παίκτες οι φιλοξενούμενοι.

22:18

90': Δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή για τον Τζαβέλλα.

22:14

86': Ωραία κίνηση του Στοχ έξω απ' την περιοχή του Ατρόμητου και φαλτσαριστό σουτ από το ημικύκλιο, αποκρούει ο Σηφάκης.

22:13

84': Ο Γιαννούλης στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Γλύκου, αλλά στο ξεκίνημα της φάσης έχει κοντρολάρει με το χέρι. Ακυρώνεται το γκολ και κίτρινη κάρτα στον αμυντικό του Ατρόμητου.

22:11

82': Αλλαγή από τον Παράσχο. Ο Φάμπιο στη θέση του Πίτου Γκαρσία.

22:09

80': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο με σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής του Γλύκου στέλνει την μπάλα άουτ.

22:07

Νέα κάθετη του Στοχ για τον Λίνο, ο Βραζιλιάνος κάνει ξανά σέντρα από αριστερά και ο Αθανασιάδης πετάγεται μέσα στη μικρή περιοχή του Σηφάκη και με προβολή κάνει το 1-2.

22:07

78': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

22:04

Παρόμοιο γκολ με αυτό που είχαν ισοφαρίσει οι Θεσσαλονικείς στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό.

22:03

Ο Στοχ «σκάβει» για τον Λίνο που μπαίνει από αριστερά στην περιοχή του Ατρόμητου, κάνει την σέντρα και ο Σαλπιγγίδης στο απέναντι δοκάρι με κεφαλιά σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

22:03

74': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

22:01

72': Ο Κουλούρης στη θέση του Λάζαρ. Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο ΠΑΟΚ.

21:58

69': Κίτρινη στον Σκόνδρα.

21:54

65': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Έξω ο Ναπολεόνι, μέσα ο Καραμάνος.

21:54

65': Άρχισε και πάλι το παιχνίδι. Το κόρνερ του ΠΑΟΚ εκτελέστηκε χωρίς να κινδυνέψουν οι γηπεδούχοι.

21:51

Μικρή διακοπή στο ματς, καθώς στην προσπάθειά του να διώξει την μπάλα ο Λαζαρίδης έπεσε με φόρα στα δίχτυα με αποτέλεσμα να σκιστούν!

21:49

60': Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Από μπαλιά του Λίνο ο Αθανασιάδης «τσιμπάει» την μπάλα πάνω απ' τον Σηφάκη, αλλά ο Λαζαρίδης την προλαβαίνει λίγο πριν περάσει την γραμμή και διώχνει σε κόρνερ.

21:47

59': Κίτρινη στον Πίτου Γκαρσία.

21:45

Εκτελεί ο Στοχ, απομακρύνει ο Μπρίτο.

21:44

56': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Το πρώτο του στην επανάληψη.

21:43

Πιέζουν οι φιλοξενούμενοι στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, αλλά ουσιαστικά δεν έχουν απειλήσει ακόμα.

21:34

46': Με μία αλλαγή ο ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης έχει πάρει την θέση του Κίτσιου.

21:34

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

21:19

Ισορροπημένο το πρώτο 45λεπτο, αλλά ο Ατρόμητος εκμεταλλεύτηκε καλύτερα μια απ' τις «στημένες» φάσεις που κέρδισε, σε αντίθεση με τον ΠΑΟΚ που έχει «σπαταλήσει» τις δικές του.

21:18

Τέλος α' μέρους.

21:16

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:15

44': Εντυπωσιακή απόκρουση του Σηφάκη σε γυριστό που έκανε ο Τζαβέλλας μέσα απ' την περιοχή έπειτα από γέμισμα του Κάτσε.

21:08

Ο Πίτου Γκαρσία εκτελεί κόρνερ, ο Ταυλαρίδης πηδάει πιο ψηλά απ' όλους μέσα στη μικρή περιοχή και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Γλύκου που έκανε την έξοδο, αλλά δεν πρόλαβε τον κεντρικό αμυντικό των γηπεδούχων.

21:08

37': ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο!

21:06

35': Κίτρινη στον Παπαδόπουλο.

20:57

27': Κίτρινη στον Λάζαρ.

20:56

25': Ο Ναπολεόνι βγαίνει επικίνδυνα απέναντι στον Γλύκο, αλλά ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ κάνει έξοδο, προλαβαίνει τον Ιταλό και διώχνει με τα πόδια.

20:46

16': «Βολίδα» του Στοχ έξω απ' την περιοχή, ο Σηφάκης αποκρούει με γροθιές, η μπάλα παίρνει ύψος και στη συνέχεια ο γκολκίπερ του Ατρόμητου μπλοκάρει.

20:44

Εκτελεί ο Στοχ, διώχνει ο Λαζαρίδης, η μπάλα φτάνει στον Λάζαρ έξω απ' την περιοχή, ο Ρουμάνος σουτάρει άουτ.

20:43

13': Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

20:42

12': Κίτρινη στον Τζαβέλλα.

20:41

Ο Στοχ το εκτελεί με πάσα στον Νάτχο, ο Ισραηλινός κάνει την σέντρα, απομακρύνουν οι γηπεδούχοι.

20:41

10': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

20:35

5': Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Αποχωρεί τραυματίας ο Βίτορ και μπαίνει ο Κατσουράνης.

20:33

Στην εξέλιξη της φάσης ο Ούμπιντες σούταρε άουτ από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή.

20:32

Σε σέντρα του Ούμπιντες από δεξιά ο Παπαδόπουλος από το ύψος της μικρής περιοχής νικάει στον αέρα τον Γλύκο που έκανε την έξοδο, πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα προσέκρουσε στο οριζόντιο.

20:31

1': ΔΟΚΑΡΙ για τον Ατρόμητο!

20:31

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Σηφάκης, Ταυλαρίδης, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Γιαννούλης, Πίτου Γκαρσία, Δημούτσος, Μπρίτο, Ούμπιντες, Ναπολεόνι, Παπαδόπουλος
Αναπ: Τσέναμο, Φωτάκης, Μπάλλας, Κιβρακίδης, Καραμάνος, Φάμπιο, Γεωργίου
Γλύκος, Βίτορ, Τζαβέλλας, Κίτσιου, Σκόνδρας, Κάτσε, Λάζαρ, Νάτχο, Στοχ, Λίνο, Αθανασιάδης
Αναπ: Γιακουμής, Λούκας, Κουλούρης, Σαλπιγγίδης, Κατσουράνης, Σπυρόπουλος, Μάρτενς
Διαιτητής: Στυλιαράς (Αιτ/νίας) - Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Κωσταράς (Αιτ/νίας) - 4ος: Τριτσώνης (Αθηνών)