Τελικό αποτέλεσμα, 0-1 η Νίκη Βόλου, τεράστιο διπλό

17:22

Αυτό εκτελέστηλε, ο Αποστολιδης μπλοκάρει

17:22

90'+4: Σουτ του Φαμπίνιο από κοντά, η μπάλα κοντράρει, κόρνερ

17:20

Ο Μπακάλης βλέπει δεύτερη κίτρινη για μαρκάρισμα σε αντίπαλο του, με δέκα θα τελειώσουν το ματς οι φιλοξενούμενοι

17:19

90'+2: ΚΟΚΚΙΝΗ για τη Νικη Βόλου

17:18

90': Σουτ του Μπελόν η μπάλα ψηλά

17:17

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος

17:14

87': Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Μέσα ο Γιώτας, έξω ο Τζιώρας

17:14

86': Κάρτα στον Τζιώρα για καθυστέρηση

17:09

Το κόρνερ εκτελέστηκε για τον Βόλο χωρίς αποτέλεσμα αφού ο Τόλιος καθάρισε την φάση

17:09

81': Στην θέση του Χατζή ο Ζούρκος για τον Αιγινιακό

17:08

81': Ευκαιρία για τη Νίκη με τον Ισαάκ να βρισκει τον Τζιώρα, αυτος σουτάρει με το αριστερό, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ

17:07

Σηκώθηκε ο άσος της Νίκης Βόλου και το ματς ξεκινά εκ νέου

17:07

Ο Μπιτσάκος στο έδαφος, μικρή διακοπή

17:04

77': Σουτ του Πέντα με το αριστερό από πλάγια θέση έξω από την μεγάλη περιοχή, ο Αποστολίδης μπλοκάρει σταθερά

17:03

Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο, η Νίκη Βόλου προσπαθεί πλέον με κάθε τρόπο να ''παγώσει'' τον ρυθμό και να κρατήσει το 1-0

17:02

Κοντά στο δεύτερο γκολ εδώ η Νίκη Βόλου

17:01

74': Σέντρα του Ζουλιώτη από δεξιά, ο Μανουσάκης μόνος από κοντά αστοχεί με το κεφάλι!

16:59

71': Δεύτερη αλλαγή για τη Νίκη. Μέσα ο Ισαάκ, έξω ο σκόρερ Ανιέτε

16:58

70': Στην αντεπίθεση η Νίκη Βόλου βγήκε ταχύτατα με τον Ανιέτε αυτός σούταρε, ο Τόλιος μπλόκαρε

16:57

70': Αγγίζει την ισοφάριση ο Αιγινιακός. Μετά από γέμισμα ο Φαμπίνιο κάνει τακουνάκι από κοντά, η μπάλα στην αγκαλιά του Αποστολίδη

16:56

Όσο περνά η ώρα η πίεση του Αιγινιακού αυξάνεται

16:56

68': Κάθετη πάσα του Μπελόν στον Δήμου, αυτός από το ύψος της μεγάλης περιοχής σουτάρει, ωστόσο δεν το κάνει καλά και η μπάλα φεύγει πολλά μέτρα άουτ

16:54

66': Εκτέλεση φάουλ του Πέντα, η μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά του Χατζή, δεν βρίσκει στόχο

16:53

Έχει ανεβάσει την πίεση του στα τελευταία λεπτά ο Αιγινιακός, στο μισό γήπεδο κάνει άμυνα η Νίκη Βόλου

16:50

63': Στην θέση του Γεωργίου ο Μπελόν για τον Αιγινιακό. Ρισκάρει ο Κώστας Νικολαΐδης

16:48

Μια ώρα αγώνα, η Νίκη Βόλου δείχνει να πατά καλύτερα μετά και το 0-1 του Ανιέτε

16:46

59': Αλλαγή για τον Αιγινιακό. Στην θέση του Κουτσοσπύρου ο Δήμου

16:45

58': Σέντρα του Κωνσταντινίδη, ανάποδο ψαλίδι ο Κουτσοσπύρος, ο Αποστολίδης του λεει όχι... Στη συνέχεια της φάσης ο Πέντα προσπάθησε να μπει στην φάση αλλά ήταν ο οφ σάιντ

16:43

55': Μοναδική χαμένη ευκαιρία για τη Νίκη. Σέντρα Ανιέτε από δεξιά, η μπάλα φτάνει στον Σοϊλέδη που κατεβάζει, σουτάρει δυνατά, αμυντικοί του Αιγινιακού διώχνουν πάνω στην γραμμή

16:41

54': Φάουλ υπέρ του Αιγινιακού έχει δώσει τελικά ο Σωσώνης, αυτό εκτελέστηκε χωρίς αποτέλεσμα

16:40

Νεύρα στον αγωνιστικό χώρο μετά από δυνατή μονομαχία του Φαμπίνιο με τον Μπιτσάκο, έχει κάρτα ο μέσος του Αιγινιακού

16:39

Εκτελεί ο Πέντα, κεφαλιά πάσα Φαμπίνιο, ο Μπακάλης απομακρύνει

16:39

50': Κόρνερ για τον Αιγινιακό

16:37

Εξαιρετική κάθεση πάσα του Ρονκάτο στον Ανιέτε, αυτός με υπέροχο πλασέ στην κίνηση νικά τον Τόλιο και ανοίγει το σκορ

16:37

49': ΓΚΟΛ η ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ!

16:36

48': Πρώτη καλή στιγμή στην επανάληψη. Ο Τζιώρας σουτάρει με το αριστερό έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τόλιου

16:32

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

16:15

45'+1: Φάουλ του Πέντα πάνω στον Μπιτσάκο, ευκαιρία για ένα γέμισμα για τους παίκτες της Νίκης

16:14

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο μέρος

16:13

44': Σέντρα ο Γεωργίου με το δεξί, ο Γκέσιος δεν μπορεί να πάρει την κεφαλιά, σίγουρα βγαίνει ο Αποστολίδης μπλοκάρει και τελειώνει την φάση

16:13

44': Κάρτα στον Μανουσάκη για διαμαρτυρία

16:11

42': Πράγματι. Αναγκαστική αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Εκτός ο Σουλίδης που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού, μέσα ο Ρονκάτο

16:06

Ο Αιγινιακός έχει ανεβάσει την απόδοση του στα τελευταία λεπτά, σε παθητικό ρόλο πλέον η Νίκη Βόλου που κάνει άμυνα στο μισό γήπεδο

16:05

37': Γέμισμα του Γεωργίου, ο Γκέσιος δεν μπορεί να πάρει την κεφαλιά και ο Αποστολίδης μπλοκάρει

16:04

35': Κάρτα βλέπει ο Μπακάλης

16:02

33': Ο Πέντα εκτελεί, η μπάλα περνά πάνω από το κεφάλι του Κουτσοσπύρου και καταλήγει στην αγκαλιά του Αποστολίδη

16:01

32': Φάουλ σε καλή θέση για τον Αιγινιακό, το κέρδισε ο Χατζής

15:59

Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο, πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες

15:59

29': Ο Τζιώρας μετά από γέμισμα κατεβάζει την μπάλα ωραία με τον ώμο και την ώρα που είναι έτοιμος να εκτελέσει ο διαιτητής Σωσώνης (Φθιώτιδας) σταματά την φάση καταλογίζοντας λανθασμένα φάουλ για χέρι

15:56

7-6 τα φάουλ στα πρώτα 25 λεπτά

15:54

Φαίνεται να διαμαρτυρήθηκε στον διαιτητή για φάουλ που του έγινε και δεν του δόθηκε από τον Μπιτσάκο, με αποτέλεσμα να δει κάρτα

15:54

Ο φορ του Αιγινιακού είναι στο έδαφος και αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού

15:53

24': Κάρτα στον Κουτσοσπύρο για διαμαρτυρία

15:50

2-0 οι τελικές προσπάθειες, με τη Νίκη Βόλου πάντως να έχει μια ελαφρά υπεροχή και κατοχή της μπάλας που είναι ανούσια

15:49

20': Ο Χατζής κουβαλά για αρκετά μέτρα την μπάλα στον άξονα, δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά, αλλά αστοχεί

15:47

Έχει πέσει ο ρυθμός, νευρικό παιχνίδι με πολλά λάθη στα τελευταία λεπτά

15:43

14': Καλή σέντρα του Ζουλιώτη από δεξιά, ο Μανουσάκης μέσα στην περιοχή πεσμένος προσπαθεί να σηκωθεί και να εκτελέσει, ωστόσο έχει βρει την μπάλα με το χέρι και η φάση σταματά

15:40

Πρώτο δεκάλεπτο στο Αιγίνιο, πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες, χωρίς να έχουμε δει την μεγάλη ευκαιρία

15:37

Αποβολή ζητά ο πάγκος της Νίκης Βόλου, ήταν πολύ σκληρό μαρκάρισμα, αφού πήγε με τα δύο πόδια

15:37

8': Κάρτα βλέπει ο αμυντικός μέσος του Αιγινιακού

15:37

Σκληρο φάουλ του Φαμπίνιο και μεγάλη ένταση

15:36

Πρώτη τελική στο ματς είναι για τον Αιγινιακό

15:35

7': Κεραυνός του Φαμπίνιο από μακριά, η μπάλα πάνω από το δοκάρι του Αποστολίδη

15:34

Καλύτερα έχει μπει στο ματς η Νίκη Βόλου

15:34

5': Ο Ανιέτε μπαίνει επικίνδυνα από δεξιά, κάνει το γέμισμα, ο Σαμαράς απομακρύνει

15:33

4': Ο Ανιέτε εκτελεί, στο τείχος η μπάλα

15:33

Ανιέτε και Σοϊλέδης πάνω στην μπάλα

15:32

3': Φάουλ σε εξαιρετική θέση κερδίζει η Νικη Βόλου

15:31

Με γκρι φανέλα η Νίκη Βόλου, την κλασική μαύρη-μπλε φορά ο Αιγινιακός

15:29

1': Ξεκίνησε η αναμέτρηση

15:27

Μόλις τώρα οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

15:25

Εξαιρετικές οι καιρικές συνθήκες στο Αιγινιο

15:18

Σε περίπου δέκα λεπτά η σέντρα στο Δημοτικό Γήπεδο Αιγινίου "Γιάννης Παραλυκίδης", εκεί όπου ο Αιγινιακός φιλοξενεί η Νίκη Βόλου στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής των πλέι οφ Β' Εθνικής