0
22:53

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

22:52

Εύκολα και απλά φτάνει στη νίκη ο ΠΑΟΚ του οποίου αρκούσε ένα δεκάλεπτο για να πάρει το τρίποντο με 2-0. Ο Ίνγκασον στο 8' με κεφαλιά το 1-0 και ο Σβαμπ με πέναλτι στο 10ο λεπτό το τελικό 2-0. Στους 19 πόντους οι "ασπρόμαυροι" που παραμένουν στην 5η θέση, στο +4 από τον Άρη και στο -1 από τον Ολυμπιακό. Πάντα στους 9 πόντους ο ΠΑΣ Γιάννινα και την 9η θέση ισόβαθμος με Λαμία και Αστέρα Τρίπολης.

22:51

Λήξη της αναμέτρησης, ΠΑΟΚ - ΠΑΣ Γιάννινα 2-0.

22:49

90+1': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Στάικος ο Τσάβος στη θέση του Ροσέρο και ο Τσίρης στη θέση του Λιάσου. Ντεμπούτο για τους 2 νεαρούς του ΠΑΣ.

22:48

Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις στην Τούμπα.

22:46

88': Ο Ντάντας στο κόρνερ διώχνει την μπάλα ο Παντελάκης και ο Μορέιρα ακόμα πιο μακριά...

22:45

87': Ο Φελίπε Σοάρες μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά και ο Εραμούσπε παραχωρεί κόρνερ.

22:43

85': Ο Μορέιρα εκτελεί το κόρνερ για τους Γιαννιώτες διώχνει ο Νάσμπεργκ.

22:43

85': Πάσα του Μορέιρα στον Πήλιο που σεντράρει και κερδίζει κόρνερ ο ΠΑΣ Γιάννινα μετά την απόκρουση του Ίνγκασον.

22:41

83': Κίτρινη κάρτα στον Μορέιρα για διαμαρτυρία μετά από φάουλ στον Σάστρε.

22:39

Ψάχνει ένα γκολ ο ΠΑΣ Γιάννινα αλλά αδυνατεί να απειλήσει την εστία του Κοτάρσκι, άψογη διαχείριση του 2-0 από τον ΠΑΟΚ.

22:39

81': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα στη θέση του Λώλη περνά ο Παμλίδης.

22:37

79': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Μπράντον Τόμας στη θέση του Ολιβέιρα και ο Μπίσεσβαρ στη θέση του Κωνσταντέλια.

22:36

78': Ο Ντάντας στην εκτέλεση του κόρνερ, κεφαλιά του Ίνγκασον, ο Αθανασίου βγαίνει να αποκρούσει, η φάση σταματά καθώς του γίνεται φάουλ.

22:36

77': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ το κερδίζει ο Σάστρε από τον Λιάσο.

22:33

74': Ωραία συνεργασία των παικτών του ΠΑΟΚ αδύναμη κεφαλιά του Φελίπε Σοάρες μπλοκάρει την μπάλα ο Αθανασίου.

22:32

74': Πάσα του Ζίβκοβιτς για τον Σάστρε που από θέση έξω δεξιά κερδίζει τις κόντρες κάνει το σουτ, άουτ η μπάλα.

22:30

Έχει πέσει ο ρυθμός στο ματς μετά το 60ο λεπτό...

22:30

72': Κάθετη του Κωνσταντέλια προς τον Ράφα Σοάρες βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα ο Αθανασίου.

22:29

71': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Φελίπε Σοάρες στη θέση του Ελ Καντουρί.

22:27

69': Ο Σόρια στο κόρνερ δεν αποφέρει κάτι...

22:27

69': Ο Μορέιρα από τα αριστερά και εκτός περιοχής στο φάουλ, η μπάλα φτάνει στον Λιάσο στο δεύτερο δοκάρι, σέντρα και ο Ράφα Σοάρες παραχωρεί κόρνερ.

22:26

68': Επέλαση του Μορέιρα, αντικανονικό μαρκάρισμα του Σάστρε και κίτρινη κάρτα.

22:22

64': Στο ίδιο λεπτό δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα στη θέση του Μπάλαν ο Σταματελόπουλος που επιστρέφει στην ενεργό δράση.

22:22

64': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Νάσμπεργκ περνά στον αγώνα στη θέση του Κουλιεράκη.

22:21

63': Κίτρινη κάρτα στον Σόρια για μαρκάρισμα στον Κωνσταντέλια.

22:19

61': Φάουλ για τον ΠΑΣ εκτός περιοχής εκτελεί ο Μπιλμπάο, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Κοτάρσκι.

22:15

57': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Ζίβκοβιτς.

22:11

53': Εκτελεί ο Σόρια το κόρνερ απευθείας άουτ η μπάλα κατά την εκτέλεση του κόρνερ.

22:11

53': Ωραία ενέργεια του Μορέιρα και πάσα στον Σόρια, ο Κουλιεράκης παραχωρεί κόρνερ.

22:10

52': Κίτρινη στον Ελ Καντουρί για μαρκάρισμα στον Μορέιρα.

22:09

51': Εκτελείται το κόρνερ από τον Σόρια διώχνει την μπάλα ο Κουλιεράκης.

22:08

50': Ο Μπιλμπάο για τον Μπάλαν ο Ρουμάνος μπαίνει στην περιοχή, κόντρα στον Κουλιεράκη δεν αιφνιδιάζει τον Κοτάρσκι που παραχωρεί κόρνερ.

22:07

Και μικρή διακοπή μιας και είναι στο έδαφος ο Λώλης που του παρέχονται οι πρώτες βοήθειες.

22:07

49': Κίτρινη κάρτα στον Κουλιεράκη για μαρκάρισμα στον Λώλη.

22:06

48': Ο Ντάντας εκτελεί χαμηλά το κόρνερ με πάσα στον Ελ Καντουρί ο οποίος μπερδεύεται και χάνει την μπάλα.

22:06

48': Κάθετη του Κωνσταντέλια για τον Ολιβέιρα, ο Παντελάκης παραχωρεί κόρνερ.

22:03

46': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα στη θέση του Φοφανά ο Μορέιρα.

22:03

46’: Ξεκίνησε μόλις το δεύτερο ημίχρονο

21:47

Ανώτερος ο ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο προηγείται δίκαια με 2-0 του ΠΑΣ Γιάννινα έχοντας σκοράρει και τα δύο τέρματά του στο πρώτο δεκάλεπτο. Ο Ίνγκασον στο 8’ το 1-0 και ο Σβαμπ με πέναλτι το 2-0 σε ένα εκρηκτικό δεκάλεπτο για τους "ασπρόμαυρους".

21:46

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΟΚ - ΠΑΣ Γιάννινα 2-0.

21:45

Συμπληρωμένα 45 λεπτά στην Τούμπα, 1 επιπλέον θα έχουμε.

21:42

42': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα, εκτελεί ο Μπιλμπάο, κακή έξοδος του Κοτάρσκι, ο Μπάλαν βρίσκει την μπάλα με το στήθος και περνά άουτ.

21:41

41': Ο Ράφα Σοάρες εκτελεί το κόρνερ, ο Παντελάκης διώχνει, ξανά στον Σοάρες η μπάλα που κάνει τη σέντρα, κεφαλιά του Ίνγκασον πάνω από τα δοκάρια του Αθανασίου.

21:40

40': Ο Ντάντας πολύ ωραία ενέργεια και πάσα στον Ολιβέιρα που κινείται στην περιοχή κάνει το σουτ και ο Αθανασίου διώχνει ενστικτωδώς σε κόρνερ.

21:37

37': Ο Σόρια στη γωνία, διώχνει μακριά ο Ελ Καντουρί.

21:37

37': Ο Σβαμπ παραχωρεί κόρνερ προ του Σόρια.

21:34

34': Κίτρινη κάρτα στον Παντελάκη για μαρκάρισμα στον Ντάντας.