2
21:28

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

21:27

ΠΑΟΚ και Αστέρας Τρίπολης αναδεικνύονται ισόπαλοι με σκορ 2-2. Προηγήθηκαν οι Αρκάδες με 0-2, αλλά οι γηπεδούχοι έσωσαν τον βαθμό στο 97'.

21:27

Τέλος στο ματς!

21:26

Ο Νάρεϊ στο κόρνερ, πρώτη κεφαλιά του Κούρτιτς και ο Ολιβέιρα με προβολή ισοφαρίζει σε 2-2.

21:25

90+7': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:25

90+6': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, μπροστά και ο Κοτάρσκι.

21:23

90+4': Κίτρινη κάρτα και στον Ιγκλέσιας.

21:23

90+4’: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα Νάρεϊ από τα δεξιά, κεφαλιά του Κουλιεράκη από τη μικρή περιοχή δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Παπαδόπουλου.

21:21

90+3': Κίτρινη κάρτα και στον Κωστέα για καθυστέρηση.

21:20

90+2': Κίτρινη κάρτα και στον Σίτο.

21:20

90+1': Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο για καθυστέρηση.

21:19

Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:18

89’: Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Έξω ο Τιλίκα, μέσα ο Κωστέας.

21:16

88': Μακρινό σουτ του Κούρτιτς, σωστά τοποθετημένος ο Παπαδόπουλος, μπλοκάρει.

21:14

85': Πιέζει για την ισοφάριση ο «Δικέφαλος του Βορρά», έχουν οπισθοχωρήσει πολύ οι Αρκάδες.

21:13

84': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

21:11

82': Μπενίτο αντί Μπαρτόλο η αλλαγή των Αρκάδων.

21:10

Ο Κούρτιτς ευστοχεί από την άσπρη βούλα και μειώνει σε 1-2.

21:09

81': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:08

80': Δίνει πέναλτι και κίτρινη κάρτα στον Γκαρντάβσκι ο ρέφερι. Πάτησε τον αντίπαλό του ο ποδοσφαιριστής των φιλοξενούμενων.

21:08

79': Ο Κουμπαράκης πάει να δει το VAR για πιθανό πέναλτι του Γκαρντάβσκι στον Κωνσταντέλια.

21:06

77’: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Σβαμπ σεντράρει από τα δεξιά, αφύλακτος στο ύψος της μικρής περιοχής ο Ολιβέιρα παίρνει την κεφαλιά αλλά αστοχεί.

21:04

75': Κίτρινη κάρτα στον Τιλίκα.

21:03

74': Πέσιμο του Κούρτιτς μέσα στην περιοχή, «τίποτα» λέει ο Κουμπαράκης.

21:02

74’: Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:01

73’: Αλλαγή για τους Αρκάδες. Ο Κρέσπι παραχωρεί τη θέση του στον Ιγκλέσιας.

20:55

67': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σβαμπ αντικαθιστά τον Ντάντας και ο Κωνσταντέλιας τον Αουγκούστο.

20:50

61’: Διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Δυνατό σουτ του Νάρεϊ από τη δεξιά γωνία τη μικρής περιοχής, με το πόδι του λέει «όχι» ο Παπαδόπουλος και στην εξέλιξη της φάσης ο Ντάντας σουτάρει άουτ.

20:48

60': Κυκλοφορούν τη μπάλα οι φιλοξενούμενοι με τον... αέρα των δύο τερμάτων, δείχνουν να τα έχουν χαμένα οι «ασπρόμαυροι»...

20:45

56': Κίτρινη κάρτα στον Κούρτιτς.

20:42

Εκτελεί στα αριστερά ο Τιλίκα το πέναλτι, πέφτει από την άλλη ο Κοτάρσκι και 0-2.

20:42

54': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

20:42

53': Και δίνει τελικά πέναλτι. Κίτρινη κάρτα στον Α. Ζίβκοβιτς επίσης.

20:41

52': Πάει να δει τη φάση τελικά ο διαιτητής...

20:40

51’: Ο Κρέσπι ζητά πέναλτι για σπρώξιμο του Σάστρε. Δεν υπάρχει τίποτα, σύμφωνα με τον Κουμπαράκη.

20:37

49': Πλασαριστό σουτ του Μπίσεσβαρ από θέση μέσα αριστερά, άστοχο.

20:34

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

20:33

Μπίσεσβαρ αντί Ελ Καντουρί η τρίτη αλλαγή του ΠΑΟΚ.

20:20

Με γκολ του Στάνκο στο 45+2', ο Αστέρας Τρίπολης προηγείται με 0-1 του ΠΑΟΚ που έχει κάνει δύο αναγκαστικές αλλαγές.

20:20

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο.

20:19

Φάουλ - γέμισμα του Σίτο από τα αριστερά, γυριστή κεφαλιά του Ατιένθα στο οριζόντιο δοκάρι, ο Στάνκο παίρνει το... ριμπάουντ και με νέα κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 0-1.

20:18

45+2': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

20:17

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:15

44’: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Α. Ζίβκοβιτς γυρίζει από τα αριστερά για τον Ντάντας που σουτάρει με τη μία από το ύψος του πέναλτι όμως ο Παπαδόπουλος κάνει σπουδαία επέμβαση με το πόδι.

20:13

42': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα δεξιά, απομακρύνεται η μπάλα από τα καρέ των γηπεδούχων.

20:11

40': Καλό σουτ από τον Ντάντας έξω από την περιοχή, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:10

39’: Και δεύτερη αναγκαστική αλλαγή ο ΠΑΟΚ. Αποχωρεί τραυματίας ο Λύρατζης, στη θέση του ο Α. Ζίβκοβιτς.

20:08

37': Νέα διακοπή, στο έδαφος ο Λύρατζης πιάνει τον αριστερό του προσαγωγό.

20:05

33’: Νέα καλή στιγμή για τον Αστέρα Τρίπολης! Ο Τιλίκα κλέβει και σπάει στον Μπαρτόλο που πιάνει το πλασέ στην κίνηση έξω από την περιοχή, στα χέρια του Κοτάρσκι η μπάλα.

20:02

31': Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Τσαούσης δεν μπορεί να συνεχίσει και περνά κλαίγοντας εκτός αγωνιστικού χώρου. Ο Σάστρε μπαίνει στη θέση του.

20:01

29': Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Εκτελείται το κόρνερ, η μπάλα καταλήγει στον Γκαρντάβσκι που σουτάρει από διαγώνια θέση αριστερά της περιοχής όμως ο Κοτάρσκι μπλοκάρει.

19:59

28': Σουτ ο Σίτο έξω από την περιοχή, κοντράρει, η μπάλα ξυστά από το αριστερό δοκάρι φεύγει κόρνερ. Καλή στιγμή εδώ για τους Αρκάδες.

19:58

28': Σηκώνεται ο αριστερός μπακ του ΠΑΟΚ και το παιχνίδι συνεχίζεται.

19:57

26': Μικρή διακοπή για να δεχτεί τις πρώτες βοήθειες ο Τσαούσης.

19:56

25’: Μπαλιά - τρύπα του Ελ Καντουρί για τον Ολιβέιρα, βγαίνει έγκαιρα ο Παπαδόπουλος και μαζεύει.

19:53

22': Οφσάιντ ο Μπαρτόλο, σωστό.

19:50

20': Απειλεί ο ΠΑΟΚ! Ο Νάρεϊ εκτελεί το κόρνερ απέναντι για τον Τσαούση που κάνει το σουτ, η μπάλα καταλήγει στον Ολιβέιρα που κοντρολάρει. γυρίζει αλλά σουτάρει ψηλά.

19:50

19': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά.

19:45

15': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα αριστερά, εκτελείται με πάσα αλλά δεν φέρνει κάποιο όφελος.

19:42

11': Απευθείας εκτελεί το φάουλ ο Κούρτιτς, πάνω στο τείχος η μπάλα.

19:41

10': Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε εξαιρετικό σημείο, λίγο έξω από το ημικύκλιο.

19:37

6’: Πλασέ του Τιλίκα, λίγο άουτ η μπάλα, όμως και εδώ σηκώνεται το σημαιάκι.

19:35

3': Σουτ του Ολιβέιρα στο δοκάρι, ως μη γενόμενη όμως η φάση καθώς ο επιθετικός του ΠΑΟΚ ήταν εκτεθειμένος.

19:32

1': Πάτημα του Ντάγκλας Αουγκούστο στον Σίτο για κίτρινη κάρτα, δε δίνει ούτε φάουλ ο Κουμπαράκης...

19:31

1': Ξεκινάει ο αγώνας.

19:30

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Σταύρου Σαράφη…

19:25

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:22

Στα 19 ματς που έχουν διεξαχθεί ανάμεσα στις δύο ομάδες στην Τούμπα, σε επίπεδο πρωταθλήματος, ο ΠΑΟΚ μετρά 12 νίκες και 4 ισοπαλίες, ενώ στα 3 οι Αρκάδες έχουν φύγει νικητές από το γήπεδο.

19:19

Οι φιλοξενούμενοι στον αντίποδα, δεν διανύουν και την καλύτερή τους περίοδο καθώς με 8 βαθμούς είναι στο -5 από την εξάδα. Την προηγούμενη αγωνιστική «κόλλησαν» στο εντός έδρας 0-0 με τον Παναιτωλικό ενώ μεσοβδόμαδα ηττήθηκαν με 1-3 από τον Ατρόμητο και αποκλείστηκαν από το Κύπελλο Ελλάδας.

19:15

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» βρίσκεται στη πέμπτη θέση με 15 βαθμούς και στο -2 από τον τέταρτο Ολυμπιακό, που όμως έχει παιχνίδι περισσότερο. Οι γηπεδούχοι θέλουν να διατηρηθούν σε τροχιά επιτυχιών, μετά και το 1-2 επί των «ερυθρόλευκων», προκειμένου να παραμείνουν στην ίδια απόσταση από την κορυφή ή και να τη μειώσουν.

19:11

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα δούμε μαζί την εξέλιξη του αγώνα ΠΑΟΚ - Αστέρας Τρίπολης για την 9η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Κοτάρσκι, Λύρατζης, Τσαούσης, Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Ντάντας, Κούρτιτς, Νάρεϊ, Ελ Καντουρί, Αουγκούστο, Ολιβέιρα.
Αναπ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Σάστρε, Κάργας, Σβαμπ, Φιλίπε Σοάρες, Μπίσεσβαρ, Κωνσταντέλιας, Α. Ζίβκοβιτς, Γκορντεζιάνι.
Παπαδόπουλος, Τασουλής, Γκαρντάβσκι, Ατιένθα, Τζουκάνοβιτς, Στάνκο, Κρέσπι, Σίτο, Μπαρτόλο, Τιλίκα.
Αναπ: Τσιφτσής, Αντζουλάς, Ηλ. Χριστόπουλος, Ιγκλέσιας, Προύντζος, Κανελλόπουλος, Κωστέας, Μπενίτο.
Ρέφερι: Κουμπαράκης (Κυκλάδων) Βοηθοί: Φωτόπουλος (Αθηνών), Σινιοράκης (Χανίων) VAR: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου) AVAR: Απτόσογλου (Αθηνών) 4ος: Πολυχρόνης (Πιερίας).