1
-
0
18:50

Η ΑΕΚ νικάει 1-0 το Αιγάλεω χάρη στο γκολ του Ρενάλντο Ράμα. Κακό πρώτο ημίχρονο για την Ένωση που ανέβασε ρυθμούς στην επανάληψη, σκόραρε, αλλά η αποβολή του Τσούπρου την... φρέναρε.

18:50

Τέλος του αγώνα.

18:49

90'+2': Κι άλλη ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Ρόππα να νικάει σε τετ α τετ τον Γροντή.

18:48

90'+2': Φάση για την ΑΕΚ τώρα. Ο Πλατέλλας από αριστερά μέσα στην περιοχή κάνει το σουτ αποκρούει ο Ρόππας.

18:47

90'+1': Νέα ευκαιρία για το Αιγάλεω. Ο Σταύρου βγαίνει απέναντι στον Ντούνη, περνάει την μπάλα πάνω απ' τον γκολκίπερ της ΑΕΚ, αλλά ο Τσουμάγκας προλαβαίνει και απομακρύνει πριν η μπάλα περάσει την γραμμή.

18:45

88': Μεγάλη ευκαιρία για το Αιγάλεω. Ο Πουλάκης βγαίνει από πλάγια θέση τετ α τετ με τον Ντούνη, ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ αποκρούει το πλασέ του και στη συνέχεια της φάσης μπλοκάρει και το σουτ του Μιχαήλ.

18:45

87': Καλή στιγμή για την Ένωση. Ο Γροντής πατάει ωραία για τον Ντακόλ, ο Βραζιλιάνος πιάνει δυνατό σουτ μέσα απ' την περιοχή, η μπάλα φεύγει δίπλα απ' το δοκάρι του Ρόππα.

18:41

84': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Δέλλας. Βγάζει τον Ράμα και βάζει στη θέση του τον Παληαρούτα.

18:40

83': Τελευταία αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Έξω ο Ταμπάκης, μέσα ο Πουλάκης.

18:38

81': Κίτρινη στον Ταμπάκη.

18:37

80': Δεύτερη αλλαγή για το Αιγάλεω. Βγαίνει ο Παυλίδης και μπαίνει ο Μιχαήλ.

18:35

78': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Ρόππας απέκρουσε γυριστό σουτ που έκανε Ράμα μέσα απ' την μικρή περιοχή.

18:33

77': Αλλαγή για το Αιγάλεω. Ο Σταύρου στη θέση του Τζανετάκου.

18:27

Ο Δέλλας γύρισε τον Ρόβα σε θέση στόπερ δίπλα στον Τζανετόπουλο μετά την αποβολή του Τσούπρου.

18:25

Ο κεντρικός αμυντικός των «κιτρινόμαυρων» είχε δει την πρώτη κίτρινη για τράβηγμα φανέλας αντιπάλου και τη δεύτερη για ένα δυνατό τάκλιν που έκανε.

18:24

Με δέκα παίκτες πλέον η ΑΕΚ.

18:24

67': Ο Τσούπρος αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη μέσα σε λίγα λεπτά!

18:23

66': Γροντής αντί Μούργκα η δεύτερη αλλαγή της ΑΕΚ.

18:21

64': Κίτρινη στον Τσούπρο.

18:17

60': Πρώτη αλλαγή από τον Δέλλα. Βάζει τον Γεωργέα στη θέση του Αργυρίου.

18:11

54': Καλή στιγμή για την ΑΕΚ, ο Ρόππας μπλοκάρει σουτ που έκανε ο Ντακόλ μέσα απ' την περιοχή.

18:07

Ο Ντακόλ μέσα στην περιοχή στρώνει δεξιά για τον Ράμα, ο οποίος με δυνατό σουτ νικάει τον Ρόππα για το 1-0.

18:06

50': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:02

46': Έναρξη στο β' μέρος.

17:48

Το Αιγάλεω αμύνεται σωστά και δεν έχει κινδυνέψει ιδιαίτερα.

17:47

Δεν είναι καλή η εικόνα της Ένωσης. Διάθεση υπάρχει από τους «κιτρινόμαυρους», αλλά λείπουν οι ιδέες στη δημιουργία και οι καλές συνεργασίες, αποτέλεσμα και της πειραματικής 11αδας που έχει παρατάξει ο Τραϊανός Δέλλας.

17:46

Τέλος στο α' μέρος.

17:39

Η καλύτερη στιγμή της ΑΕΚ μέχρι στιγμής ήταν αυτή.

17:38

39': Κόρνερ από τον Πλατέλλα, ο Τσούπρος πιάνει την κεφαλιά από το σημείο του πέναλτι, ο Ρόππας πέφτει στη γωνία του και αποκρούει.

17:33

Η ΑΕΚ έχει ανεβάσει ρυθμούς στα τελευταία λεπτά, αλλά δεν έχει καταφέρει να δημιουργήσει κάποια σημαντική φάση.

17:26

26': Αντεπίθεση της ΑΕΚ, ο Μούργκα από το ημικύκλιο της περιοχής κάνει το σουτ, άστοχο και αυτό.

17:17

18': Ο Ανάκογλου εκτελεί κόρνερ, ο Ντακόλ μέσα απ' την περιοχή κάνει ένα γυριστό σουτ, η μπάλα φεύγει άουτ.

17:13

13': Κακό μακρινό σουτ του Ντακόλ, δεν ανησυχεί ο Ρόππας που βλέπει την μπάλα να φεύγει πολλά μέτρα πάνω απ' την εστία του.

17:10

10': Σουτ του Μαυρομάτη από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή, ψηλά άουτ η μπάλα.

17:06

Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά, με την ΑΕΚ να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων.

17:01

ΑΕΚ
Ντούνης, Τζανετόπουλος, Τσούπρος, Αργυρίου, Τσουμάγκας, Ρόβας, Ανάκογλου, Πλατέλλας, Μούργκα, Ράμα, Ντακόλ
Αναπ: Γεωργέας, Παληαρούτας, Γροντής, Βούρας, Κέζος, Σταθάκης, Θαναηλάκης
ΑΙΓΑΛΕΩ
Ρόππας, Παπουτσής, Ταμπάκης, Στριμένος, Ναυπλιώτης, Κουμπούλης, Παυλίδης, Τουρνάς, Παπαναστασίου, Τζανετάκος, Μαυρομάτης
Αναπ: Μιχαήλ, Πουλάκης, Σταύρου, Κουρεπίνης, Κουτσοδήμος, Τουρκοχωρίτης, Παυλίδης
Διαιτητής: Μηλιάδης (Μακεδονίας) - Βοηθοί: Αϊναλής (Μακεδονίας), Παπαναστασίου (Μακεδονίας)