Αποδοκιμασίες και γιούχα από τον κόσμο

19:54

Τελικό στο ΕΑΚ, 0-0!

19:54

90'+4: Κι άλλη χαμένη ευκαιρία οι Κρητικοί από το μισό μέτρο προβολή του Μαραγκουδάκη, άουτ η μπάλα

19:53

90'+4: Κοντά στο γκολ ο ΑΟΧ με σουτ του Μανωλά, ο Γκίτκος του λέει όχι!

19:51

90'+1: Κάρτα στον Ρόκα που είναι εκνευρισμένος όπως και όλος ο Ολυμπιακός Βόλου

19:50

90': Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος

19:46

Εκτελεί ο Μπρέσκα, στο δεύτερο δοκάρι ο Γιαλούσης χάνει το κοντρόλ και την ευκαιρία

19:46

86': Κόρνερ για τον Βόλο

19:44

85': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο ΑΟΧ. Μέσα ο Χατζηησαΐας, έξω ο Τσατσαρής

19:41

81': Μακρινό, συρτό σουτ του Ιωάννου, ο Θεοδωρόπουλος σταθερά

19:39

Δέκα λεπτά ακόμα, στην ουσία ο Βόλος αγωνίζεται με δέκα, αφού ο Ρόκας δεν μπορεί να τρέξει καν

19:38

78': Σέντρα Μπρέσκα από δεξιά, κεφαλιά του Δεινόπαπα από κοντά, ο γκολκίπερ του ΑΟΧ απομακρύνει

19:37

77': Τα Χανιά κυκλοφορούν ωραία την μπάλα, αυτή φτάνει αριστερά στον Μανωλά, ο οποίος πλασάρει από πλάγια θέση αλλά αστοχεί

19:35

76': Ο Τσάτσος περνά στο ματς για τον ΑΟΧ, τον Βαλλιάνο βγάζει ο Μουράτ Σεροπιάν

19:35

Ο Ρόκας επιστρέφει στο ματς αν και υποφέρει και δεν πατάει καλά

19:34

Εκτελεί ο Μπρέσκα, η μπάλα φτάνει στον Γιαλούση που κάνει κακή επιλογή

19:34

75': Κόρνερ για τους γηπεδούχους

19:33

Δύσκολα θα συνεχίσει ο Ρόκας δείχνει να υποφέρει, ο Ολυμπιακός Βόλου μάλιστα έχει ολοκληρώσει τις αλλαγές του

19:32

Διακοπή, ο Ρόκας στο έδαφος με τραυματισμό

19:30

Έντονη η γκρίνια πλέον στο ΕΑΚ

19:29

70': Στην θέση του Μόνχε ο Ιωάννου για τον Βόλο

19:29

69': Σέντρα του Πάγκαλου, τσαφ ο Ζέρης, η μπάλα φτάνει στον Βαλλιάνο που σουτάρει αλλά αστοχεί

19:27

Έχουμε μπει στο τελευταίο 25λεπτο

19:27

Το κόρνερ εκτελέστηκε χωρίς αποτέλεσμα για τους Κρητικούς

19:26

67': Στην θέση του Κωστούλα που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού ο Ζέρης για τον Ολυμπιακό Βόλου

19:26

67': Κόρνερ για τον ΑΟΧ

19:23

63': Σέντρα σουτ του Δεινόπαπα από δεξιά, μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος

19:21

Πιέζει ο Ολυμπιακός Βόλου, συμπληρώσαμε μια ώρα αγώνα

19:21

61': Μετά από προσπάθεια του Μόνχε η μπάλα φτάνει στον Μπρέσκα, αυτός καλά κλεισμένος δεν μπορεί να σουτάρει και όταν το κάνει αυτή κοντράρει σε αμυντικούς

19:19

59': Ο Πάγκαλος μπήκε από αριστερά στην περιοχή, πλάσαρε, ο Γκίτκος απομάκρυνε! Στην συνέχεια της φάσης οι Κρητικοί κερδίζουν κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο

19:19

Απειλεί ο ΑΟΧ!

19:17

58': Γέμισμα προς τον Μαραγκουδάκη που πιάνει την κεφαλιά, είναι αδύναμη ωστόσο, ο Γκίτκος μπλοκάρει

19:17

57': Αλλαγή για τους Κρητικούς. Στην θέση του Κοσταντίνοφ ο Καμπλιώνης

19:15

Σε παθητικό ρόλο ο ΑΟΧ δέχεται πίεση αλλά κρατά μέχρι στιγμής το μηδέν με ήρωα τον Θεοδωρόπουλο

19:14

55': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου με τον Μπρέσκα να μπαίνει από δεξιά, να σουτάρει δυνατά, ο Θεοδωρόπουλος το λέει όχι!

19:14

54': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιαλούση από μακριά, η μπάλα ψηλά

19:10

51': Στην αντεπίθεση ο Βόλος βγαίνει ταχύτατα με τον Μπρέσκα, αυτός βρίσκει δίπλα του τον Γκούρμα, αυτός σουτάρει δυνατά αλλά αστοχεί

19:09

50': Επικίνδυνη στιγμή από τον ΑΟΧ, ο Μαραγκουδάκης κάνει ''ποδιά'' σε αντίπαλο του, πασάρει παράλληλα αλλά δεν βρισκει συμπαίκτη

19:09

Πιέζει από το ξεκίνημα η ομάδα του Νίκου Παντελή, ψάχνει το γκολ

19:08

Και πάλι εκτελεί ο Σλοβάκος χωρίς κάποιο αποτέλεσμα και αυτό το κόρνερ περνά ανεκμετάλλευτο

19:08

Εκτελεί ο Μπέσκα, κεφαλιά Μαραγκουδάκη και νέο κόρνερ

19:08

48': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό Βόλου

19:05

46': Σέντρα στην επανάληψη

19:04

46': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου πριν την έναρξη της επανάληψης. Εκτός ο Κατσίκης, μέσα ο Δεινόπαπας

18:50

Θα δούμε στην επανάληψη αν μπορεί να συνεχίσει ο φορ των Κρητικών, με ο αποτέλεσμα ημιχρόνου στον Βόλο να είναι το 0-0

18:50

Ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού Βόλου δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα, ο φορ του ΑΟΧ ωστόσο παραμένει στο έδαφος με το ιατρικό τιμ να είναι από πάνω του

18:49

Ημίχρονο στο ΕΑΚ

18:49

Σύγκρουση στον αέρα του Γκίτκου με τον Κοσταντίνοφ

18:47

45': Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος

18:46

Τώρα σηκώθηκε ο φορ του ΑΟΧ, το ματς συνεχίζεται

18:45

Στο έδαφος ο Μαραγκουδάκης, μικρή διακοπή στο ματς

18:43

Σωστά είπε παίζετε ο διαιτητής Τερετίδης (Καβάλας)

18:42

41': Φωνάζουν για πέναλτι στον Βόλο για ένα μαρκάρισμα του Μανωλά στον Μπρέσκα, δεν υπάρχει κάτι

18:41

Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο μέρος

18:39

37': Σέντρα του Καρρά με το δεξί, η μπάλα περνά απ' όλους, περνά και από τον Γκούρμα και φεύγει άουτ

18:38

Άγγιξε εδώ το γκολ ο Ολυμπιακός Βόλου

18:37

36': Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο! Ο Μπρέσκα κάνει εξαιρετική προσπάθεια από δεξιά, πασάρει παράλληλα στον Μόνχε, αυτός βρίσκει αριστερά του τον Κατσίκη αλλά εκείνος δεν μπορεί να νικήσει από τον κοντά τον Θεοδωρόπουλο

18:35

Φτάσαμε στο 33', πάντα στο 0-0 το ματς που έχει χάσει τον ρυθμό του

18:34

Πολλά λάθη στα τελευταία λεπτά από τους παίκτες του Ολυμπιακού Βόλου, έχουν φέρει εκνευρισμό και στην εξέδρα

18:29

Το εκτελεί ο Μπρέσκα, τακουνάκι Κατσίκη στο πρώτο δοκάρι, με τα πολλά διώχνουν οι Κρητικοί

18:29

27': Ο Κατσίκης εκτελεί άσχημα, στο τείχος η μπάλα και κόρνερ

18:28

Ο Κατσίκης έχει πάρει την μπάλα και είναι έτοιμος να εκτελέσει, εκεί είναι και ο Μόνχε

18:28

26': Φάουλ σε εξαιρετική θέση κερδίζει ο Ολυμπιακός Βόλου

18:25

Στα μισά του πρώτου μέρους φτάσαμε, ο ΑΟΧ αντέχει και κρατά το μηδέν

18:22

21': Ο Αρβανίτης δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά αλλά αστοχεί

18:21

19': Ωραία προσπάθεια και κάθεση πάσα στον Γκούρμα, αυτός προσπαθεί να πλασάρει ωστόσο ο Θεοδωρόπουλος βγαίνει και απομακρύνει

18:20

Εκτελέστηκε, ο Μαραγκουδάκης απομακρύνει με κεφαλιά

18:20

19': Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους

18:18

Εκτελεί ο Κατσίκης, τακουνάκι του Γκούρμα, άουτ η μπάλα

18:18

16': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό Βόλου που βρίσκεται συνεχώς στην επίθεση

18:15

13': Κάρτα βλέπει ο Βαλλιάνος για χέρι

18:11

Πρώτο δεκάλεπτο στο ΕΑΚ, ο Ολυμπιακός Βόλου όσο περνά η ώρα αυξάνει και την πίεση του

18:09

7': Σέντρα από δεξιά, η μπάλα φτάνει στον Μόχε στην άλλη μεριά, ο Αργεντινός από εξαιρετική θέση κάνει τσαφ

18:07

Αναγνωστιστικό παιχνίδι στα πρώτα λεπτά, λίγο έλειψε τα Χανιά πάντως να κάνουν ζημιά με το καλημέρα

18:06

5': Πρώτη καλή στιγμή Αστο ματς είναι για τον ΑΟΧ. Εκτέλεση φάουλ του Βαλλιάνου με φάλτσο, η μπάλα περνά απ' όλους και φεύγει λίγο άουτ

18:02

1': Σέντρα στο ΕΑΚ

17:59

Μόλις τώρα οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

17:56

Μέρα για ποδόσφαιρο στον Βόλο, εξαιρετικές οι καιρικές συνθήκες, 20 βαθμοί κελσίου

17:54

Σε ένα πεντάλεπτο η σέντρα στο ΕΑΚ, στην αναμέτρηση του Ολυμπιακού Βόλου με τον ΑΟΧ για την 7η αγωνιστική των πλέι οφ

Γκίτκος, Γιαλούσης, Καρράς, Κωστούλας, Αρβανίτης, Ρόκας, Κριστόμπαλ, Κατσίκης, Μπρέσκα, Μόνχε, Γκούρμα.
Αναπ: Σταυράκης, Ζέρης, Πινδώνης, Καρίλ, Ιωάννου, Δεινόπαπας, Νικολιάς.
ΧΑΝΙΑ
Θεοδωρόπουλος, Παπατζίκος, Μανωλάς, Παγώνης, Πυθαρούλης, Πότσι, Πάγκαλος, Τσάτσαρης, Βαλλιάνος, Κοσταντίνοφ, Μαραγκουδάκης.
Αναπ: Ρίζος, Λουκίνας, Τσάτσος, Χατζηησαΐας, Ζντράβκοβιτς, Καμπλιώνης, Σκάρος.
Διαιτητής: Τερετίδης (Καβάλας). Βοηθοί: Λάζαρης (Καβάλας), Βάντσης (Δράμας). 4ος: Κιοτζένης (Καβάλας)