-
1
21:54

21:53

Δίκαιο το Χ στο «Γ. Καραϊσκάκης» και ρεαλιστικά δεν... χαλάει καμία από τις δύο ομάδες. Ο Ολυμπιακός με 70 βαθμούς ξεφεύγει στο +11 από τον ΠΑΟΚ στην κορυφή, η ΑΕΚ με 48 βαθμούς είναι μόνη στην 3η θέση και στο +1 από Παναθηναϊκό και Άρη.

21:52

90'+3: Λήξη του αγώνα, 1-1.

21:52

90'+3: Τάνκοβιτς αντί Τσούμπερ, τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ.

21:51

90'+3: Γύρισμα του Ελ Αραμπί από δεξιά για τον Τικίνιο, δεν είναι καλή η προβολή του, άουτ.

21:49

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:49

90': Σουτ του Αραούχο, άουτ.

21:48

89': Σουτ του Γκαρσία από θέση μέσα δεξιά, κόντρα στον Εμβιλά, κόρνερ για την ΑΕΚ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

21:47

88': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ, Λε Ταλέκ αντί Σιμάνσκι.

21:44

85': Ο Βαλμπουενά εκτελεί φάουλ από δεξιά, κεφαλιά του Παπασταθόπουλου, περνά δίπλα από το δεξί δοκάρι η μπάλα.

21:36

78': Φορτούνης αντί Μαντί Καμαρά, αποθεώνεται βέβαια ο Τρικαλινός άσος στην επανεμφάνισή του μετά τον σοβαρό του τραυματισμό το περσινό καλοκαίρι. Και Τικίνιο αντί Καρβάλιο, δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό και φουλ επίθεση από τον Μαρτίνς.

21:35

76': Ο Μάνταλος εκτελεί από αριστερά, ο Γκαρσία αιφνιδιάζεται και βρίσκει ίσα ίσα την μπάλα για να μπλοκάρει ο Βατσλίκ. Και σε αυτό το κόρνερ ήταν... άστα να πάνε η αντίδραση των παικτών του Ολυμπιακού.

21:34

76': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα πόδια του Παπασταθόπουλου.

21:32

73': Κίτρινη στον Σιμάνσκι για τράβηγμα στον Καρβάλιο.

21:31

72': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, περνά χωρίς κάτι σημαντικό.

21:29

70': Πρώτη αλλαγή και για τον Ολυμπιακό, Βαλμπουενά αντί Μασούρα.

21:28

70': Μάνταλος αντί Άμραμπατ, πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ.

21:26

67': Συρτό σουτ του Τσούμπερ από θέση έξω αριστερά, πέφτει και μπλοκάρει ο Βατσλίκ.

21:21

63': Άστοχη κεφαλιά του Σισέ μετά την εκτέλεση του κόρνερ από τον Καρβάλιο.

21:21

62': Κόρνερ κερδίζει για τον Ολυμπιακό ο Μασούρας.

21:13

55': Ο Αγκιμπού Καμαρά από πλεονεκτική θέση πιάνει αέρα. Έχει ανοίξει το ματς για τα καλά.

21:11

53': Ο Ελ Αραμπί σπαταλά με τη σειρά του μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, καθώς αδειάζει υπέροχα τον Ρότα, αλλά στο κοντινό σουτ που θα κάνει ο Στάνκοβιτς αντιδρά με σπουδαία απόκρουση.

21:10

51': Ο Τσούμπερ πέφτει στην περιοχή, τον έχει βρει χαμηλά ο Λαλά, αλλά υπάρχει οφσάιντ στην αρχή της φάσης.

21:09

50': Απαντά στις ευκαιρίες ο Ολυμπιακός, ο Μασούρας σουτάρει αφύλακτος από πλεονεκτική θέση, ψηλά άουτ περνά η μπάλα.

21:07

49': Άλλη μία σπουδαία ευκαιρία για την Ένωση, ο Ρότα το σουτ από θέση μέσα δεξιά, με την άμυνα του Ολυμπιακού να πελαγοδρομεί, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων η μπάλα.

21:06

48': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, συρτό σουτ του Άμραμπατ από θέση μέσα αριστερά, βρίσκει λίγο στον Σισέ η μπάλα και ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι περνά αυτή. Το κόρνερ περνά ανεκμετάλλευτο.

21:04

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.