0
21:25

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από τo a-sports.gr.

21:23

Ανώτερος σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, ο Παναθηναϊκός επέστρεψε στις εντός έδρας νίκες, 2-0 τον Παναιτωλικό. Σκόρερ και των δύο τερμάτων ο Μακέντα με πέναλτι στο 53' και στο 65' με σουτ. Αρνητικός πρωταγωνιστής ο Χουχούμης για τους Αγρινιώτες, που παραμένουν στους 8 πόντους και στη 12η θέση. Στην 5η θέση το "τριφύλλι" με 17 πόντους στο -1 από τον ΟΦΗ.

21:22

Λήξη της αναμέτρησης, Παναθηναϊκός - Παναιτωλικός 2-0.

21:19

90+2': Ο Παλάσιος για τον Βιτάλ, ο δεύτερος ξανά για τον Παλάσιος, που με πλάτη στο τέρμα, γυρίζει το σώμα, σουτάρει λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι.

21:17

90': Κίτρινη κάρτα στον Λούι

21:17

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, πέντε θα είναι οι καθυστερήσεις.

21:16

Επανέναρξη της αναμέτρησης...

21:15

Στο έδαφος ο Αποστολάκης, προσωρινή διακοπή.

21:14

86': Κακό σουτ του Χατζηθεοδωρίδη εντελώς άστοχο, η μπάλα ούτε καν βγήκε άουτ, παρά πλάγιο.

21:12

Επανέναρξη του αγώνα, με δέκα προσωρινά ο Παναιτωλικός.

21:10

Νέα διακοπή στο ματς είναι στο έδαφος ο Τσιγγάρας. Μπαίνει το ιατρικό τιμ και του Παναιτωλικού και του Παναθηναϊκού. Ας ελπίσουμε να μην έχει κάτι σοβαρό ο άσος του Παναιτωλικού.

21:08

82': Τέταρτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Μακέντα περνά καταχειροκροτούμενος εκτός και ο Χατζηθεοδωρίδης τον αντικαθιστά.

21:05

79': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, εκτελεί ο Χατζηγιοβάνης, η μπάλα στρώνεται στον Μπουζούκη, σουτ από τον άξονα, άουτ.

21:04

78': Ο Στάθης Μπελεβώνης περνά στο ματς αντί του αρνητικού Χουχούμη και ο Λούι αντί του Ντουάρτε.

21:03

Μίνι διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Αλεξανδρόπουλου από μαρκάρισμα του Μεντόζα.

21:03

Συνθήματα εις βάρος της ΑΕΚ με αφορμή το επόμενο ματς πρωταθλήματος των "πράσινων" κόντρα στην ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ

21:03

76': Παλάσιος, Μακέντα παίζουν το 1-2, πλασέ του Μακέντα διώχνει ο Κορνέλιους.

21:02

75': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, Χατζηγιοβάνης αντί του Αϊτόρ και ο Μπουζούκης αντί του Μαουρίσιο.

21:01

73': Ο Παλάσιος ωραία ατομική ενέργεια, σουτ, η μπάλα απομακρύνεται από τον Φλόρες.

20:59

72'; Κλέψιμο της μπάλας από τον Αλεξανδρόπουλο, ο Μακέντα στο ανοικτό γήπεδο βγαίνει τετ-α-τετ αλλά προτιμά να δώσει στον Αϊτόρ. Κακή απόφαση από τον Μακέντα.

20:55

Μοιραίος για τον Παναιτωλικό ο Χουχούμης.

20:55

67': Και πρώτη αλλαγή για τους "πράσινους", ο Παλάσιος αντί του Βιτάλ.

20:54

Απλοποίει τα πράγματα ο Παναθηναϊκός, τραγικό λάθος του Χουχούμη, ο Μαουρίσιο έκλεψε την μπάλα, μπήκε στην περιοχή, πάσα στον Μακέντα, εύκολα ο Ιταλός φορ από κοντά το 2-0.

20:53

65': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:51

63': Ωραία προσπάθεια του Αλεξανδρόπουλου που άδειασε τον προσωπικό του αντίπαλο, έφτασε στα αριστερά της περιοχής, το γύρισμα δεν είναι καλό.

20:49

62': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, έξω ο Μόρσεϊ, μέσα ο Μεντόζα.

20:48

61': Ο Ντουάρτε με τον Κώτσιρα στην πλάτη της άμυνας, διώχνει ο μπακ των "πράσινων".

20:45

58': Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, ο Βέργος στη θέση του Καρέλη που καταχειροκροτείται από τον κόσμο.

20:44

57': Σέντρα του Κώτσιρα με στόχο τον Μακέντα, ο Μελίσσας μπλοκάρει την μπάλα.

20:39

Ο Μακέντα εκτελεί εύστοχα το πέναλτι και ανοίγει το σκορ, παρότι ο Μελίσσας έπεσε σωστά στην αριστερή του γωνία.

20:39

53': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:38

51': Και κίτρινη κάρτα στον Χουχούμη.

20:38

51': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Ο διαιτητής το καταλογίζει μέσω VAR.

20:37

Πάει να το δει ο ίδιος ο Γκάμαρης. Παραμένει στο έδαφος ο Αϊτόρ.

20:35

49': Ο Χουχούμης ανατρέπει τον Αϊτόρ που βγαίνει στην πλάτη της άμυνας. Έξαλλες διαμαρτυρίες προς τον ρέφερι Γκάμαρη. Υπάρχει παράβαση είναι καθαρό πέναλτι περιμένουμε το VAR.

20:34

48': Κίτρινη κάρτα στον Τσιγγάρα για δυνατό μαρκάρισμα στον Αλεξανδρόπουλο.

20:32

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

20:16

Ισόπαλο χωρίς τέρματα το πρώτο 45λεπτο ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Παναιτωλικό σε ένα πρώτο μέρος που οι "πράσινοι" δικαιούταν τουλάχιστον ένα τέρμα, έχοντας τέσσερις κλασικές ευκαιρίες. Ευκαιρία είχαν και οι φιλοξενούμενοι και έτσι το 0-0 παραμένει στη Λεωφόρο.

20:15

Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά και λήγει το πρώτο ημίχρονο.

20:12

42': Ο Βιτάλ από τα αριστερά κάνει τη σέντρα, κεφαλιά του Μακέντα, ο Μελίσσας μπλοκάρει την μπάλα.

20:12

42': Γύρισμα του Μακέντα από τα αριστερά, είναι κακό και ο Μελίσσας μπλοκάρει.

20:12

42': Φάουλ στον Βιτάλ μπροστά στα μάτια του Γκάμαρη δεν δίνεται τίποτα.

20:10

Επικρατεί εκνευρισμός στη Λεωφόρο με τα σφυρίγματα του Γκάμαρη και την ανοχή στο σκληρό παιχνίδι των φιλοξενούμενων.

20:09

39': Πλασαριστά εκτελεί ο Αϊτόρ το κόρνερ με τον Κώτσιρα, σέντρα κακή, διώχνει ο Φλόρες.

20:08

38': Σέντρα του Χουάνκαρ η μπάλα από την κόντρα καταλήγει κόρνερ.