Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:38

Σημαντικός βαθμός για την ελληνική ομάδα, που ελπίζει ακόμα στην πρόκριση, καθώς την τελευταία αγωνιστική υποδέχεται την Λίνκολν ενώ οι Σλοβάκοι πηγαίνουν στη Δανία για να αντιμετωπίσουν την Κοπεγχάγη.

21:36

Σλόβαν Μπρατισλάβας και ΠΑΟΚ αναδεικνύονται ισόπαλοι με σκορ 0-0 και παραμένουν χέρι, χέρι στη δεύτερη θέση.

21:32

90': Διπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους. Μραζ και Ντα Σίλβα αντί Ιμπραχίμ και Ντε Μάρκο αντίστοιχα.

21:28

86': Πέμπτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ αφήνει τη θέση του στον Μιτρίτσα.

21:24

81': Διαγώνιο σουτ του Σβιντέρσκι από τα δεξιά της περιοχής, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων η μπάλα.

21:23

80': Έχει ανοίξει το ματς...

21:21

78': Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, με τον Σβιντέρσκι να συγκλίνει από τα δεξιά και να σουτάρει μέσα από την περιοχή, λίγο έξω.

21:15

Και τέταρτο γκολ βάζει η Κοπεγχάγη, που έχει «κλειδώσει» τη νίκη επί της Λίνκολν.

21:14

71’: Διπλή αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ. Σβιντέρσκι αντί Άκπομ και Μουργκ αντί Ελ Καντουρί.

21:14

70’: Διπλή αλλαγή για τη Σλόβαν Μπρατισλάβας. Έξω ο Ζμρχαλ, μπαίνει ο Ντράζιτς. Εκτός και ο Γκριν για να μπει ο Τσάβριτς.

21:05

64': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Σβαμπ αντί Εσίτι.

21:05

Λίνκολν - Κοπεγχάγη 0-3...

21:02

60': Γίνεται η σέντρα από τα αριστερά, κεφαλιά του Γκριν από το ύψος της μικρής περιοχής, στην αγκαλιά του Πασχαλάκη.

21:01

58': Κόρνερ για τους Σλοβάκους από τα αριστερά με τον Ζμρχαλ, εκτελείται με πάσα αλλά δεν φέρνει κάποιο αποτέλεσμα.

20:59

57': Ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Ο Βάιας στο κόρνερ, ο Άγκμπο σηκώνεται και παίρνει την κεφαλιά αλλά αστοχεί.

20:59

56': Κόρνερ για τη Σλόβαν Μπρατισλάβας από τα δεξιά.

20:57

50': Δυνατά έχουν μπει στο δεύτερο μέρος οι Θεσσαλονικείς.

20:48

46': Ξεκινάει το β' ημίχρονο.

20:48

Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, αναγκαστική. Εκτός αγωνιστικού χώρου ο Κρέσπο, λόγω προβλήματος στον οπίσθιο μηριαίο, στη θέση του ο Μιχάι.

20:31

Σλόβαν Μπρατισλάβας και ΠΑΟΚ πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο 0-0.

20:31

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις.

20:30

45': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, απομακρύνει ο Κάσια με το κεφάλι.

20:29

43': Ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Ο Μεντβέντεφ γίνεται αποδέκτης της μπάλας από τα δεξιά, μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει στέλνοντας τη μπάλα λίγο άουτ.

20:23

38': Εκτελεί το φάουλ ο Κούρτιτς, αλλά η φάση σταματά καθώς ο Εσίτι παρεμπόδισε τους παίκτες της Σλόβαν Μπρατισλάβας που ήταν στο τείχος.

20:22

36': Φάουλ για τον ΠΑΟΚ 3-4 μέτρα έξω από το ημικύκλιο και αριστερά.

20:20

35': Κόρνερ για τους Θεσσαλονικείς από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

20:17

31': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Σίντκλεϊ γυρίζει από τα αριστερά για τον Μπίσεσβαρ, που σουτάρει αμαρκάριστος με τη μία από το ύψος του πέναλτι αλλά στέλνει στη μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

20:15

30': Εκτελείται το κόρνερ από τον Α. Ζίβκοβιτς, ο Κούρτιτς κάνει την κεφαλιά, ψηλά άουτ.

20:15

29': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά.

20:10

25': Πλασαριστό σουτ του Μπίσεσβαρ απέξω, μπλοκάρει σαν σε προπόνηση ο Τσόβαν.

20:05

Η Κοπεγχάγη προηγείται ήδη με 2-0 της Λίνκολν στο Γιβραλτάρ.

20:02

15': Κυκλοφορούν τη μπάλα και πιέζουν ψηλά οι φιλοξενούμενοι.

19:57

11': Ο Σίντκλεϊ δοκιμάζει ένα σουτ αρκετά έξω από την περιοχή και αριστερά, δεν έχει τύχη.

19:55

8': Ο Βάις σουτάρει μέσα από τη μεγάλη περιοχή, με τον Πασχαλάκη όμως να μπλοκάρει άνετα.

19:53

7': Κόρνερ για τη Σλόβαν Μπρατισλάβας από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:52

6': Εκτελείται το κόρνερ, δεν φέρνει κάποιο όφελος για τους φιλοξενούμενους.

19:51

6': Απειλεί ο ΠΑΟΚ! Ο Κούρτιτς εκτελεί απευθείας το φάουλ με φάλτσα σχεδόν από τη γωνία της μεγάλης περιοχής και αριστερά αλλά ο Τσόβαν διώχνει με τις γροθιές σε κόρνερ.

19:51

5': Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλή θέση, στα όρια της περιοχής αλλά πλάγια.

19:50

Γεμάτος μπαλώματα είναι ο αγωνιστικός χώρος. Πραγματικά σε πολύ κακή κατάσταση...

19:49

2': Οφσάιντ ο Χέντι, σωστή υπόδειξη.

19:46

19:43

Το διαιτητικό τρίο και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:42

Στο άλλο ματς του ομίλου, η πρωτοπόρος Κοπεγχάγη φιλοξενείται από τη Λίνκολν.

19:36

Κάτι που σημαίνει πως η ελληνική ομάδα θέλει μόνο τη νίκη για να εξασφαλίσει την παρουσία της στα νοκ άουτ. Από εκεί και πέρα, σε περίπτωση ισοπαλίας όλα θα κριθούν την τελευταία αγωνιστική ενώ αν ηττηθεί θα μείνει εκτός συνέχειας.

19:30

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» ισοβαθμεί στους 7 βαθμούς με τους γηπεδούχους στη 2η θέση του ομίλου, αλλά μειονεκτεί καθώς έχει χειρότερη διαφορά τερμάτων (+2 έναντι +3) μετά και το πρώτο ματς στην Τούμπα που είχε λήξει ισόπαλο 1-1.

19:23

Η αναμέτρηση ξεκινά στις 19:45 και είναι κεκλεισμένων των θυρών καθώς η Σλοβακία μπήκε σε καθεστώς lockdown λόγω της ραγδαίας έξαρσης των κρουσμάτων του κορωνοϊού.

19:14

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα παρακολουθήσουμε παρέα την εξέλιξη του αγώνα Σλόβαν Μπρατισλάβας - ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 6ου ομίλου του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ.

Τσόβαν, Μεντβέντεφ, Κάσια, Μποζίκοφ, Ντε Μάρκο, Άγκμπο, Ιμπραχίμ, Γκριν, Ζμρχαλ, Βάις, Χέντι.
Αναπ: Σούλα, Χρντίνα, Ντε Καμπς, Ντράζιτς, Αμπένα, Χρντσαρ, Λιτσί, Βόιτκο, Ντα Σίλβα, Μραζ, Τσάβριτς.
Πασχαλάκης, Τέιλορ, Βαρέλα, Κρέσπο, Σίντκλεϊ, Εσίτι, Κούρτιτς, Α. Ζίβκοβιτς, Μπίσεσβαρ, Ελ Καντουρί, Άκπομ.
Αναπ: Ταλιχμανίδης, Ζ. Ζίβκοβιτς, Μιχάι, Σβιντέρσκι, Μουργκ, Λύρατζης, Σβαμπ, Μιτρίτσα, Τσιγγάρας, Κούτσιας.
Ρέφερι: Χίγκλερ (Ολλανδία) Βοηθοί: Ζέινστρα (Ολλανδία), Ντικς (Ολλανδία) 4ος: Φαν Ντερ Έικ (Ολλανδία).