1
20:05

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr

20:04

Λήξη και των πέναλτι, πρόκριση με 3-1 για την ΑΕΛ στη διαδικασία. Μοιραίοι για τον ΠΑΣ οι Σάλιακας, Κάργας και Παντελάκης.

20:03

Ο Κολομπίνο αν ευστοχήσει θα δώσει την πρόκριση στην ΑΕΛ. Εύστοχος ο Κολομπίνο, 3-1 και τέλος στο ματς, η ΑΕΛ προκρίνεται στους "16" του Κυπέλλου.

20:02

Σειρά του Παντελάκη να εκτελέσει, άουτ.

20:02

Τρίτο πέναλτι για την ΑΕΛ, σειρά του Μπέρτου κακή εκτέλεση και αποκρούει ο Λοντίγκιν, παραμένει το 2-1.

20:01

Ο Πίρσμαν στο τρίτο πέναλτι για τον ΠΑΣ Γιάννινα, πολύ καλή εκτέλεση και 2-1.

20:01

Ο Ηλιάδης για την ΑΕΛ, εκτελεί και 2-0 παρά την προσπάθεια του Λοντίγκιν που έπεσε σωστά.

19:59

Ο Κάργας στο επόμενο πέναλτι για τους Γιαννιώτες, κακό πέναλτι από τον αμυντικό του ΠΑΣ και άουτ.

19:58

Ακούνια για την ΑΕΛ στο πρώτο πέναλτι των "βυσσινί", η μπάλα στα δίχτυα 1-0 στη διαδικασία.

19:57

Πρώτο πέναλτι για τον ΠΑΣ εκτελεί ο Σάλιακας και δοκάρι.

19:56

Σάλιακας, Κάργας, Πίρσμαν, Παντελάκης και Τριάδης οι παίκτες που πήραν εντολή από τον Ηρακλή Μεταξά να εκτελέσουν πέναλτι. Ακούνια, Ηλιάδης, Μπέρτος, Κολομπίνο, Γιάκος οι παίκτες που θα εκτελέσουν από πλευράς ΑΕΛ.

19:56

Στην εστία που... βλέπει στο κλειστό του Αλκαζάρ θα εκτελεστούν τα πέναλτι.

19:54

Ξεκινά σε λίγο η διαδικασία των πέναλτι...

19:52

Δεν άλλαξε κάτι στην ημίωρη παράταση και πλέον τα πέναλτι θα κρίνουν τον νικητή. Θυμίζουμε ότι και τα γκολ στην κανονική διάρκεια σημειώθηκαν από την άσπρη βούλα, ο Μαυριάς το 1-0 στο 52' και ο Κάργας το 1-1 στο 62'.

19:51

Λήξη της παράτασης, 1-1 ΑΕΛ - ΠΑΣ Γιάννινα και πέναλτι.

19:50

120': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο Τριάδης το εκτελεί, η μπάλα φτάνει στον Σνάιντερ που με τη μία κάνει το σουτ, ο Θεοδωρόπουλος αποκρούει με υπερένταση.

19:49

119: Σε θέση οφσάιντ ο Περέα.

19:49

Όλα πλέον δείχνουν πέναλτι στο Αλκαζάρ...

19:48

118': Ωραία προσπάθεια και σουτ του Συμελίδη, η μπάλα περνά άουτ.

19:47

117': Ο Μπέρτος από τα αριστερά κάνει τη σέντρα προς την περιοχή του ΠΑΣ, ο Λοντίγκιν μπλοκάρει την μπάλα.

19:46

116': Φάουλ για τον ΠΑΣ Γιάννινα, το εκτελεί ο Πίρσμαν, ο Θεοδωρόπουλος μπλοκάρει την μπάλα.

19:44

114': Σε θέση οφσάιντ ο Ομάρ.

19:40

Δέκα λεπτά ακόμα και για την ολοκλήρωση της παράτασης, χαμηλό τέμπο κάτι απολύτως λογικό.

19:36

107': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα, εκτελεί ο Τριάδης, ο Παντελάκης κάνει το πλασέ με τον Θεοδωρόπουλο να μπλοκάρει την μπάλα.

19:35

106': Πράγματι ο Συμελίδης αντικαθιστά λόγω τραυματισμού τον Μπαντιμπαγκά. Θλάαη υπέστη ο επιθετικός των "βυσσινί".

19:35

106': Έναρξη του β' ημιχρόνου της παράτασης.

19:34

Ο Μπαντιμπαγκά αποχωρώντας για το ημίχρονο ζήτησε αλλαγή λόγω σύγκρουσης του με τον Πίρσμαν. Και κατά πάσα πιθανότητα ο Συμελίδης θα περάσει στη θέση του.

19:33

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης, ΑΕΛ - ΠΑΣ Γιάννινα 1-1.

19:33

105': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα εκτελεί ο Κάργαςι, διώχνει ο Ακούνια.

19:32

104': Ο Κολομπίνο εκτελεί φάουλ από τα δεξιά, διώχνει την μπάλα ο Λιάσος.

19:30

102': Κόρνερ για την ΑΕΛ, κεφαλιά του Ηλιάδη διώχνει ο Κάργας, η φάση σταματά για φάουλ του Γιάκου στον Σάλιακα.

19:27

99': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα, σέντρα Πίρσμαν από τα αριστερά, ο Σάλιακας με κεφαλιά από το σημείο του πέναλτι, διώχνει σε κόρνερ ο Θεοδωρόπουλος.

19:23

95': Ωραίο σουτ του Γλυνού έξω από την περιοχή η μπάλα άουτ.

19:20

Ανακοίνωση και από την ΠΑΕ ΑΕΛ προς τον Παπαπέτρου με αφορμή το εις βάρος των "βυσσινί" πέναλτι.

"Άμα έχεις πατέρα τον μεγαλύτερο απατεώνα που πέρασε από την Αθηναϊκή επιχειρηματική κοινωνία και ένα από τα μεγαλύτερα λαμόγια που πέρασαν από το ελληνικό ποδόσφαιρο δεν μπορεί να περιμένει κανείς από εσένα τίποτα καλύτερο. Εμείς θα τους νικήσουμε όλους, ότι και να κάνετε, όπως και να το κάνετε, στο τέλος θα πάτε φυλακή", αναφέρει η ΠΑΕ ΑΕΛ.

19:19

Από μία αλλαγή κάθε ομάδα με την έναρξη του εξτρά ημιώρου. Ο Γλυνός αντικαθιστά τον Μαυριά από πλευρας ΑΕΛ και ο Λιάσος τον Καραχάλιο για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

19:18

90': Έναρξη της παράτασης, με τον ΠΑΣ Γιάννινα στη σέντρα.

19:13

Δύο πέναλτι καθόρισαν την κανονική διάρκεια της αναμέτρησης ανάμεσα σε ΑΕΛ και ΠΑΣ. 1-0 ο Μαυριάς στο 52' με πέναλτι που αμφισβήτησαν οι Γιαννιώτες, 1-1 ο Κάργας με τον ίδιο τρόπο δέκα λεπτά αργότερα. Με 10 ο ΠΑΣ από το 50' λόγω αποβολής του Γκαρντάφσκι.

19:12

Λήξη της αναμέτρησης, ΑΕΛ - ΠΑΣ Γιάννινα 1-1 και έχουμε παράταση.

19:09

90+2': Εκτέλεση φάουλ του Καραχάλιου μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος.

19:08

Ανακοίνωση από την ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα για το πέναλτι με το οποίο η ΑΕΛ προηγήθηκε:

"Δυστυχώς για ακόμα μία φορά η διαιτησία είναι κάτω του μετρίου με ξεκάθαρη αλλοίωση της εξέλιξης του αγώνα. Ακόμα απορούμε με την απόφαση του διαιτητή σε μία φάση με καθαρή οπτική από την πλευρά του, για πέναλτυ που δήθεν έγινε και οδήγησε σε αποβολή του ποδοσφαιριστή μας, μετά τις πρώτες βοήθειες βέβαια που δέχτηκε γιατί η μπάλα τον βρήκε στο πρόσωπο και όχι στο χέρι".

19:07

90': Κίτρινη κάρτα στον Κολομπίνο για φάουλ στον Περέα.

19:07

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, πέντε θα είναι οι καθυστερήσεις.

19:03

86': Ο Γιάκος με ωραίο σκάψιμο βρίσκει τον Ομάρ που εντός περιοχής κάνει το σουτ αλλά είναι αδύναμο και ο Λοντίγκιν μπλοκάρει την μπάλα.

19:02

85': Εκτελεί ο Μορέιρα το κόρνερ, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:01

84': Σέντρα σουτ του Μορέιρα που μόλις μπήκε στο ματς, διώχνει σε κόρνερ ο Θεοδωρόπουλος.

19:01

83': Τέταρτη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, ο Σιόντης αφήνει τη θέση του στον Μορέιρα.

18:58

81': Ο Κολομπίνο επιχειρεί το σουτ, ο Λοντίγκιν μπλοκάρει.

18:57

80': Κόρνερ για την ΑΕΛ το παραχωρεί ο Κάργας. Ο Ακούνια στην εκτέλεση, η μπάλα από την κόντρα φτάνει στον Ομάρ που καθυστερεί υπερβολικά και ο Παντελάκης απομακρύνει...

18:55

Πλησιάζουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, καλύτερο το β' ημίχρονο από το πρώτο. Φυσικά οι δύο ομάδες δεν παίρνουν εύκολα ρίσκα καθώς πλέον κάθε λάθος κοστίζει...

18:54

77': Σε θέση οφσάιντ ο Μπαντιμπαγκά σωστή υπόδειξη.

18:49

72': Πολύ ωραία προσπάθεια από τον Ακούνια και σουτ από τον άξονα, ο Λοντίγκιν μπλοκάρει την μπάλα.

18:44

67': Ο Κολομπίνο ξανά στη γωνία, δεν αποφέρει κάτι αυτό το κόρνερ.

18:44

67': Εκτελεί ο Κολομπίνο το κόρνερ, διώχνει στο πρώτο δοκάρι σε νέο κόρνερ ο Κάργας.

18:44

67': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΣ, ο Ρίζος περνά εκτός αγώνα και μπαίνει στο ματς ο Πίρσμαν.

18:43

66': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΛ, ο Ακούνια στη θέση του Όγκμποε και ο Γιάκος στη θέση του Νικολιά.

18:42

65': Ωραίο σουτ του Παπαγεωργίου από τον άξονα η μπάλα κοντράρει και έχουμε κόρνερ για τους "βυσσινί".

18:39

Ο Κάργας ισοφαρίζει σε 1-1 από την άσπρη βούλα παρότι ο Θεοδωρόπουλος έπεσε σωστά στη δεξιά του γωνία.

18:38

62': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

18:36

60': Κίτρινη κάρτα στον Ηλιάδη.

18:36

60': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Περέα δέχεται αντικανονικό μαρκάρισμα από τον Ηλιαδη και δίνεται δεύτερο πέναλτι στο ματς. Δεύτερο λάθος από τον διαιτητή καθώς υπάρχει μεν παράβαση αλλά είναι εκτός περιοχής.

18:34

58': Ο Τριάδης πασάρει στον Σάλιακα που κάνει το σουτ, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Θεοδωρόπουλου.

18:28

Ο Μαυριάς ευστοχεί στο πέναλτι και βάζει την ομάδα του μπροστά στο σκορ.

18:28

52': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

18:26

Αρκετά εκνευρισμένος ο ποδοσφαιριστής του ΠΑΣ που διαμαρτύρεται έντονα και έχει απόλυτο δίκιο, δεν υπάρχει κανένα πέναλτι. Πραγματικά εκτός εαυτού και δικαιολογημένα ο άσος του ΠΑΣ.

18:26

50': Κόκκινη κάρτα στον Γκαρντάφσκι, με 10 παίκτες ο ΠΑΣ.

18:24

Το πέναλτι δόθηκε μετά από υπόδειξη του βοηθού Σπυρόπουλου καθώς ο Παπαπέτρου δεν υπέδειξε κάτι. Πάντως στο ριπλέι φαίνεται ότι η μπάλα βρίσκει το πρόσωπο του Γκαρντάφσκι.

18:23

47': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΛ! Γυριστό δυνατό σουτ του Όγκμποε η μπάλα βρίσκει πάνω στον Γκαρντάφσκι.

18:21

46': Πρώτες αλλαγές για τον ΠΑΣ Γιάννινα ο Τριάδης αντί του Μιλιντσεάνου και ο Σνάιντερ αντί του Μίνα. Συνεχίζει με την ίδια 11αδα η ΑΕΛ.

18:21

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.