1
22:27

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

22:26

Μεγάλη και σπουδαία νίκη των Αρκάδων δεύτερη στο πρωτάθλημα και πρώτη εντός έδρας με 2-1, παρότι η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς βρέθηκε να χάνει 0-1. Στους 8 βαθμούς οι νικητές, παραμένουν στους 10 οι ηττημένοι. Τρίτη ήττα σε τέσσερα ματς εκτός έδρας για το "τριφύλλι". Ο Καρλίτος στο 30' το 0-1, ο Μπαράλες στο 33΄το 1-1 με πέναλτι και ο Σόνι στο 45' το τελικό 2-1΄.

22:25

Λήξη της αναμέτρησης, Αστέρας Τρίπολης - Παναθηναϊκός 2-1.

22:24

90+4': Τελευταίες προσπάθειες από τους "πράσινους" για το 2-2, σέντρα του Κώτσιρα, κεφαλιά του Πούγγουρα η μπάλα άουτ.

22:23

90+3': Ο Παλάσιος στην εκτέλεση, η μπάλα από τις κόντρες φτάνει στον Αλεξανδρόπουλο που σουτάρει και ο Τσιφτσής μπλοκάρει την μπάλα.

22:22

90+2': Ωραίο διαγώνιο σουτ του Παλάσιος, κόντρα και κόρνερ.

22:21

90+1': Κάθετη του Μπουζούκη προς τον Ιωαννίδη σε θέση βολής ο φορ του Παναθηναϊκού καθυστερεί υπερβολικά και χάνεται η ευκαιρία.

22:20

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, πέντε θα είναι οι καθυστερήσεις.

22:18

89': Νέο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, με πάσα αυτή τη φορά, ο Παλάσιος τη σέντρα, ο Τσιφτσής βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα.

22:17

88': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό κεφαλιά του Ιωαννίδη, διώχνουν οι αμυντικοί.

22:16

87': Αλλαγή και για τον Αστέρα, ο Ατιένθα στη θέση του Σίτο.

22:15

86': Ο Χατζηγιοβάνης φεύγει από το ματς και περνά σε αυτό ο Μπουζούκης που παίρνει και το περιβραχιόνιο.

22:12

Ο άσος του Αστέρα δεν μπορεί να συνεχίσει και θα γίνει αλλαγή. Προσωρινά με 10 ο Αστέρας.

22:12

82': Ο Σίτο από τον άξονα κάνει το σουτ όμως περνά μακριά από το δεξί δοκάρι του Μπρινιόλι.

22:10

Όλος ο Αστέρας πίσω για να κρατήσει το υπέρ του 2-1, προσπαθούν χωρίς αποτέλεσμα για το γκολ οι "πράσινοι".

22:09

80': Τρίτη αλλαγή και για τον Αστέρα, στη θέση του Σανταφέ ο Ιγκλέσιας ο οποίος παίρνει και το περιβραχιόνιο του αρχηγού.

22:08

79': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό το κερδίζει ο Καρλίτος. Ο Χατζηγιοβάνης στην εκτέλεση από τα δεξιά, διώχνουν οι του Αστέρα.

22:07

77': Κίτρινη κάρτα στον Κώτσιρα για μαρκάρισμα στον Σίτο.

22:06

76': Ο Παλάσιος από τον άξονα, συρτό σουτ, η μπάλα περνά άουτ.

22:05

75': Τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Χατζηθεοδωρίδης στη θέση του Σάντσεζ ο οποίος έπαιζε στο αριστερό άκρο της άμυνας στο β' ημίχρονο που φυσικά δεν είναι η θέση του.

22:02

73': Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Τιλίκα αντί του Κρέσπι και ο Ριέρα στη θέση του πολύ καλού Σόνι.

22:01

72': Ο Παλάσιος κάνει το γέμισμα προς την περιοχή των γηπεδούχων, ο Τσιφτσής διώχνει την μπάλα με τις γροθιές.

22:01

71': Κίτρινη κάρτα στον Καρλίτος για φάουλ στον Σανταφέ.

21:58

69': Ο Πούγγουρας μέσα στην περιοχή της ομάδας του δεν διώχνει, ο Σόνι επιχειρεί να του κλέψει την μπάλα χωρίς να τα καταφέρει, ενώ παίρνει και κάρτα για διαμαρτυρία ότι του έγινε φάουλ.

21:56

67': Ατομική προσπάθεια και σουτ του Σάντσεζ η μπάλα κοντράρει και ο Τσιφτσής την μπλοκάρει.

21:53

64': Ο Σίτο στο κόρνερ, ο Μπαράλες δεν μπορεί να βρει την μπάλα...

21:52

63': Σουτ του Σόνι, προβολή του Σάντσες και κόρνερ για τους Αρκάδες από τα αριστερά.

21:51

62': Ο Κώτσιρας από τα δεξιά με κάθετη βρίσκει τον Χατζηγιοβάνη, σουτ από πλάγια δεξιά η μπάλα παράλληλα με την εστία και άουτ.

21:50

61': Ο Χατζηγιοβάνης στην εκτέλεση του φάουλ, η μπάλα πάνω από την εστία του Τσιφτσή.

21:50

Κίτρινη κάρτα στον Καστάνιο.

21:49

60': Ο Αλεξανδρόπουλος με σπριντ μπαίνει προς την περιοχή, μαρκάρισμα του Καστάνιο λίγο έξω από αυτή και φάουλ για τους φιλοξενούμενους.

21:48

59': Ωραία ενέργεια του Ιωαννίδη από τα αριστερά και πάσα γύρισμα στην περιοχή του Αστέρα ο Καστάνιος παραλίγο να βάλει αυτογκόλ, ο Τσιφτσής μπλοκάρει την μπάλα.

21:47

Έχει μπει καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός που προσπαθεί αρχικά να ισοφαρίσει...

21:44

54': Μακρινό σουτ του Σάντσεζ από θέση έξω αριστερά, η μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Τσιφτσή.

21:42

52': Κίτρινη κάρτα στον Κρέσπι για μαρκάρισμα στον Πέρεθ.

21:40

49': Σέντρα του Κώτσιρα από τα αριστερά, διώχνει ο Βαλιέντε με κεφαλιά.

21:39

48': Ο Καρλίτος κερδίζει την μπάλα μπαίνει στην περιοχή, σουτάρει, ο Τσιφτσής μπλοκάρει.

21:36

Πολλά χειροκροτήματα για τον Κώτσιρα ο οποίος αγωνιζόταν τα προηγούμενα χρόνια στον Αστέρα.

21:35

46': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Ιωαννίδης στη θέση του Βιτάλ και ο Κώτσιρας στη θέση του Χουάνκαρ.

21:35

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

21:19

Ένα πολύ κακό ματς για μισή ώρα, στο τελευταίο τέταρτο είχε έντονες συγκινήσεις... Προβάδισμα 0-1 για τον Παναθηναϊκό με το 8ο γκολ φέτος του Καρλίτος στο 30', άμεση απάντηση από το πέναλτι του Μπαράλες στο 33' για το 1-1 και 2-1 από τον Σόνι στο 45' για το προβάδισμα του Αστέρα.

21:18

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Αστέρας Τρίπολης - Παναθηναϊκός 2-1.

21:17

45+2': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:16

Δύο λεπτά καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο.

21:15

Ανατροπή για τους Αρκάδες... Από το βολέ του Μπρινιόλι, ο Σίτο γίνεται κάτοχος της μπάλας στη μεσαία γραμμή έφτασε άνετα στην περιοχή και την κατάλληλη στιγμή έκανε το γύρισμα στον Σόνι για το 2-1.

21:15

45': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

21:11

41': Ο Σίτο πιάνει το σουτ λίγο έξω από την περιοχή, ο Μπρινιόλι μπλοκάρει σταθερά.