0
21:59

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:59

Ο ΠΑΟΚ επικρατεί με 2-0 της Μποέμιαν και κλείνει θέση για τα πλέι οφ του Κόνφερενς Λιγκ.

21:59

Τέλος στο ματς.

21:57

90+6': Κίτρινη κάρτα στον Εσίτι.

21:55

90+4': Κίτρινη κάρτα στον Κόρνγουολ.

21:55

90+4': Ευκαιρία για τη Μποέμιαν, με τον Γουόρντ αμαρκάριστο και με άδειο τέρμα να στέλνει τη μπάλα προς το πλάγιο.

21:54

90+2': Κίτρινη κάρτα στον Μπάκλεϊ.

21:52

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:50

87': Κίτρινη κάρτα στον Μουργκ.

21:48

87': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Σβιντέρσκι κάνει το σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά αυτό κοντράρει.

21:47

86': Μάλον αντί Ντεβόι και Φίλι αντί Λάιονς για τους Ιρλανδούς.

21:46

85’: Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Ροντρίγκο και παραχωρεί τη θέση του στον Τέιλορ. Μπαίνει και ο Μουργκ αντί του Μπίσεσβαρ.

21:45

83' Πρόβλημα για τον Ροντρίγκο, ο οποίος βρίσκεται στο έδαφος.

21:40

78': Αλλαγή για τη Μποέμιαν. Ο Λέβινγκστον στη θέση του Τίρνεϊ.

21:40

78’: Ο Βαρέλα στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα μετά από πάσα του Α. Ζίβκοβιτς αλλά το γκολ δεν μετρά καθώς ο στόπερ του ΠΑΟΚ ήταν σε εμφανώς εκτεθειμένος.

21:38

77': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:36

75': Κίτρινη κάρτα στον Ελ Καντουρί.

21:35

73’: Διπλή αλλαγή για το «Δικέφαλο του Βορρά», με τον Εσίτι να αντικαθιστά τον Κούρτιτς και τον Σβιντέρσκι τον Ολιβέιρα.

21:34

72': Ώρα για το δεύτερο cooling break...

21:28

67': Σωστή διαχείριση του ματς από τον ΠΑΟΚ, που κρατά σκορ πρόκρισης στα χέρια του.

21:25

64': Σουτ του Βιεϊρίνια έξω από την περιοχή, καλό, ένα μέτρο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

21:24

62': Αλλαγή για τη Μποέμιαν. Ο Γουόρντ στη θέση του Κουτ.

21:23

61’: Ευκαιρία για τη Μποέμιαν! Σέντρα του Λάιονς από τα δεξιά, σκαστή κεφαλιά του Τζ. Κέλι, λίγο έξω.

21:21

60': Ο Α. Ζίβκοβιτς δοκιμάζει το πόδι του από μακριά, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

21:19

58': Οφσάιντ ο Μπαρτ, σωστή υπόδειξη.

21:18

56': Επικίνδυνο σουτ του Κουτ απέξω, πέφτει στη δεξιά του γωνία ο Πασχαλάκης και παραχωρεί κόρνερ, που περνά χωρίς αντίκρισμα,

21:15

53’: Απειλεί ο ΠΑΟΚ με τον Α. Ζίβκοβιτς να στρώνει στο ύψος του πέναλτι για τον Μπίσεσβαρ που πλασάρει πάνω από την εστία του Τάλμποτ.

21:10

49': Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Μπαρτ. Ξανά ματς στο λεπτό.

21:08

47': Κόρνερ για τους Ιρλανδούς από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:06

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

20:50

Ανώτερος ο ΠΑΟΚ, προηγείται με 2-0 της Μποέμιαν με γκολ των Σβαμπ (4') και Μπίσεσβαρ (28') ενώ του ακυρώθηκε κακώς ακόμη ένα.

20:50

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο.

20:49

45+2': Ο Ολιβέιρα σεντράρει από τα αριστερά της περιοχής, κεφαλιά του Σβαμπ υπό την πίεση του Μπρέσλιν, μαζεύει ο Τάλμποτ.

20:47

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:43

42': Ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Ο Α. Ζίβκοβιτς μέσα από την περιοχή σπάει πίσω τη μπάλα, ο Ελ Καντουρί που ακολουθεί σουτάρει από το πέναλτι, στέλνει όμως ψηλά τη μπάλα.

20:39

36': Κίτρινη κάρτα στον βοηθό του Ραζβάν Λουτσέσκου, Κριστιάνο Μπάτσι, για διαμαρτυρία.

20:39

Υπάρχουν διαμαρτυρίες των ανθρώπων του ΠΑΟΚ ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή. Και έχουν δίκιο, όπως φάνηκε από το ριπλέι! Αν υπήρχε VAR εννοείται πως το γκολ θα μετρούσε κανονικά.

20:36

35': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Ελ Καντουρί κάνει ένα τεχνικό σουτ από τα δεξιά του ημικυκλίου, η μπάλα χτυπά πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και μετά βρίσκει τη γραμμή του τέρματος.

20:36

34': Χαμηλό σουτ του Α. Ζίβκοβιτς δύο μέτρα έξω από το ημικύκλιο, μπλοκάρει ο Τάλμποτ.

20:34

Το 2-0 είναι φυσικά σκορ πρόκρισης για τους Θεσσαλονικείς.

20:31

Ο Ελ Καντουρί πετά στο χώρο για τον Μπίσεσβαρ που τρέχει με τη μπάλα και από θέση τετ α τετ με τον Τάλμποτ πλασάρει εύστοχα για το 2-0.

20:30

28': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:29

Ξανά παιχνίδι μετά από περίπου 1,5 λεπτό.

20:28

25': Μικρή διακοπή για δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές.

20:22

22': Γύρισμα του Σβαμπ από τα αριστερά, απομακρύνει ο Μπαρτ.

20:19

18': Νέα ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους! Ο Κουτ σουτάρει από διαγώνια θέση δεξιά μέσα στην περιοχή, ξυστά δίπλα από το δεξί δοκάρι του Πασχαλάκη.

20:17

15': Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν αποφέρει κάτι.

20:16

15': Μεγάλη ευκαιρία για τη Μποέμιαν! Ο Ντεβόι υψώνει από το ημικύκλιο για τον Τζ. Κέλι, ο Μιχαηλίδης παρεμβαίνει, η μπάλα παίρνει πορεία προς τα δίχτυα αλλά ο Πασχαλάκης με υπερένταση αποκρούει σε κόρνερ γλιτώνοντας το αυτογκόλ.

20:13

10': Πολύ δυνατά έχουν μπει στο ματς οι Θεσσαλονικείς που πιέζουν και για δεύτερο τέρμα.

20:08

6': Δύο συνεχόμενα κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά πέρασαν χωρίς κάποιο όφελος.

20:06

Ο Κούρτιτς εκτελεί το κόρνερ, ο Κόρνγουολ διώχνει στο πρώτο δοκάρι, με τη μπάλα να καταλήγει στον Μπίσεσβαρ που σεντράρει από τα αριστερά και ο Σβαμπ με καρφωτή κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι γράφει το 1-0.

20:06

4': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:05

3': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά.

20:04

2': Μακρινό σουτ του Βιεϊρίνια, αρκετά δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Τάλμποτ.

20:02

19:57

Το διαιτητικό τρίο και οι δύο ομάδες κάνουν την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:52

Αξίζει να αναφερθεί πως θα είναι η πρώτη φορά μετά από 526 ημέρες που θα παραβρεθούν φίλοι του ΠΑΟΚ στην Τούμπα. Το τελευταίο παιχνίδι με κόσμο έγινε τον Μάρτιο του 2020, όταν οι Θεσσαλονικείς είχαν κερδίσει με 2-0 τον Ολυμπιακό.

19:46

Αν τα καταφέρει, τότε θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Χιμπέρνιαν - Ριέκα, με το πρώτο ματς στη Σκωτία να έχει λήξει ισόπαλο 1-1.

19:41

Μετά την ήττα με 2-1 στην Ιρλανδία, ο «Δικέφαλος του Βορρά» καλείται να ανατρέψει αυτό το σκορ και να προκριθεί στα πλέι οφ της νεοσύστατης διοργάνωσης.

18:36

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα παρακολουθήσουμε παρέα τον αγώνα ρεβάνς για τον γ’ προκριματικό γύρο του Κόνφερενς Λιγκ ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τη Μποέμιαν, ο οποίος ξεκινά σε περίπου 25 λεπτά.

Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Βιεϊρίνια, Κούρτιτς, Σβαμπ, Α. Ζίβκοβιτς, Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ, Ολιβέιρα.
Αναπ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Μιχάι, Σβιντέρσκι, Μουργκ, Τέιλορ, Κρέσπο, Περέιρα, Καγκάβα, Εσίτι, Τσιγγάρας, Κωνσταντέλιας, Κούτσιας.