1
-
1
22:21

Ο Παναθηναϊκός εκμεταλλεύτηκε τη χωρίς λογική οπισθοχώρηση των γηπεδούχων από το 75' και μετά και «έκλεψε» τον βαθμό χάρη στο παρθενικό γκολ του Ατζαγκούν.

22:21

Τέλος του αγώνα

22:18

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις. 3 τα έξτρα λεπτά

22:16

89': Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Πόποβιτς μπαίνει αντί του Γουνδουλάκη.

22:12

85': Κίτρινη κάρτα στον Ράφαελ

22:10

Σέντρα του Μαρινάκη, ο Καρέλης πιάνει κεφαλιά - ψαράκι, ο Γιωργαλλίδης αποκρούει, όμως, ο Ατζαγκούν με κοντινό πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

22:09

82': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

22:07

80': Τελευταία αλλαγή από τον Αναστασίου. Βάζει τον Καρέλη στη θέση του Πράνιτς.

22:06

79': Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό από την κάθετη του Μπαϊράμι προς τον Ατζαγκούν, όμως, βγήκε και μπλόκαρε ο Γιωργαλλίδης.

22:05

77': Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Τόρες μπήκε στην περιοχή του Παναθηναϊκού από ελάχιστα πλάγια θέση πλάσαρε τον Καπίνο, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

21:59

72': Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Φάουλ του Ράφαελ από αριστερά, ο Γουνδουλάκης αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή πιάνει ένα βολ πλανέ, αλλά ο Καπίνο αποκρούει

21:58

71': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Βγαίνει ο Ζέκα και μπαίνει ο Ατζαγκούν.

21:55

68': Εξαιρετικός συνδυασμός από Γουνδουλάκη και Μοράλ, ο τελευταίος κάνει και τη σέντρα, όμως, ο Ρισβάνης προλαβαίνει και διώχνει τη μπάλα και παίρνει και φάουλ από τον Τόρες.

21:49

62': Σουτ του Τόρες λίγα μέτρα έξω απ' την περιοχή, άουτ η μπάλα.

21:48

61': Κίτρινη κάρτα στον Πράνιτς.

21:48

60': Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Αγκιλέρα παίρνει τη θέση του Μπέλιτς.

21:47

59': Σουτ του Μοράλ έξω απ' την περιοχή, η μπάλα φεύγει αρκετά μέτρα πάνω απ' την εστία του Καπίνο

21:46

58': Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο.

21:45

58': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μπαίνει ο Μπαϊράμι στη θέση του Ντίνα.

21:43

56': Κίτρινη κάρτα στον Τόρες.

21:40

53': Προκάλεσε την τύχη του ο Καπίνο, καθώς κράτησε τη μπάλα στα πόδια του παραπάνω απ' ότι έπρεπε, ο Τόρες τον πίεσε, αλλά ο γκολκίπερ του Παναθηναϊκού κατάφερε να τον ντριμπλάρει και να απομακρύνει.

21:37

Πιέζει ο Παναθηναϊκός στο ξεκίνημα της επανάληψης

21:33

46': Ο Πλατανιάς ξεκινάει με μια αλλαγή στην επανάληψη. Ο Μοράλ μπαίνει αντί του σκόρερ Ναζλίδη, ο οποίος αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.

21:33

Έναρξη β' μέρους

21:18

Χωρίς μεγάλες φάσεις το πρώτο 45λεπτο, με τον Πλατανιά να έχει ελαφρά υπεροχή και τελικά να εκμεταλλεύεται την κακή αμυντική λειτουργία του Παναθηναϊκού σε μια «στημένη« μπάλα για να πάρει το προβάδισμα.

21:17

Τέλος α' μέρους

21:16

Ο Ράφαελ εκτελεί κόρνερ, ο Ναζλίδης νικάει στον αέρα την άμυνα του Παναθηναϊκού και τον Καπίνο που κάνει κακή έξοδο και με κεφαλιά κάνει το 1-0

21:15

45': ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά!

21:09

40': Κίτρινη κάρτα στον Μπέλιτς

21:06

36': Ο Ράφαελ εκτελεί φάουλ, η μπάλα περνάει ένα μέτρο δίπλα απ' το δοκάρι του Καπίνο

21:02

33': Η καλύτερη στιγμή του Παναθηναϊκού με τον Μαρινάκη να βγάζει επικίνδυνη σέντρα από δεξιά και τον αμαρκάριστο Μπεργκ να μην βρίσκει τη μπάλα με το κεφάλι

20:53

23': Ευκαιρία για τον Πλατανιά, με τον Γουνδουλάκη να βγαίνει απέναντι στον Καπίνο, αλλά το πλασέ του δεν βρίσκει στόχο

20:51

21': Κίτρινη κάρτα στον Ζέκα

20:48

19': Καλή στιγμή για τον Πλατανιά. Ο Γουνδουλάκης έκλεψε από τον Νάνο, έκανε τη σέντρα για τον Τόρες, αλλά η κεφαλιά του Ισπανού έφυγε άουτ

20:41

12΄: Σουτ του Ναζλίδη πολλά μέτρα άουτ

20:40

Ισορροπημένο το ματς στο πρώτο 10λεπτο. Οι δύο ομάδες προσπαθούν να πάρουν τον έλεγχο.

20:30

Έναρξη του αγώνα

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Γιωργαλλίδης, Ράφαελ, Φαΐσκα, Ιντζίδης, Φερνάντες, Τετέ, Σιώπης, Γουνδουλάκης, Μπέλιτς, Ναζλίδης, Τόρες
Αναπ: Περιστερίδης, Πόποβιτς, Γιακουμάκης, Ζουμπουλάκης, Αγκιλέρα, Δημήτρης, Μοράλ
Καπίνο, Μαρινάκης, Τριανταφυλλόπουλος, Ρισβάνης, Νάνο, Λαγός, Αμπεΐντ, Ζέκα, Πράνιτς, Ντίνας, Μπεργκ
Αναπ: Κοτσόλης, Χουχούμης, Μπαϊράμι, Ατζαγκούν, Καρέλης, Σπυρόπουλος, Κουτρουμπής
Διαιτητής o Κομίνης (Θεσπρωτίας), βοηθοί οι Γκάγκας (Λάρισας), Καλφόγλου (Θεσπρωτίας), 4ος ο Σελίμος (Λακωνίας)