3
16:37

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:36

Μεγάλο διπλό του ΑΟΤ στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στη SL2, με 3-2 επί του Εργοτέλη, ο οποίος γνωρίζει την πέμπτη σερί ήττα του!

16:36

Λήξη του αγώνα.

16:35

90+5': Ευκαιρία για τον ΑΟΤ! Ο Ταχάτος βγαίνει τετ α τετ με τον Κατσιμήτρο, πλασάρει αλλά ο γκολκίπερ του Εργοτέλη αποκρούει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

16:34

Θα υπάρξουν σίγουρα καθυστερήσεις στις καθυστερήσεις...

16:33

90+3': Από μία κίτρινη κάρτα σε Μπουρσέλη και Σταματή.

16:31

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

16:28

Ο Ριζογιάννης με δυνατή εκτέλεση στη δεξιά γωνία του Κατσιμήτρου τον νικά και γράφει το 2-3.

16:28

89': ΓΚΟΛ για τον ΑΟΤ!

16:27

87': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΟΤ! Ο Πιαστόπουλος ανατρέπεται από τον Τσέλιο, που πήγε να διώξει, και η Αντωνίου υποδεικνύει την παράβαση. Διαμαρτύρονται οι γηπεδούχοι, αυστηρή η απόφαση της ρέφερι.

16:25

86': Αναγκαστική η πέμπτη και τελευταία αλλαγή του Εργοτέλη. Ο Σερβιλάκης τραυματίστηκε και στη θέση του μπαίνει ο Πατρινός.

16:24

84': Οφσάιντ ο Κόνραντ, αλλά καλυπτόταν τουλάχιστον ένα μέτρο.

16:23

83': Ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Ο Σερβιλάκης σεντράρει από τα αριστερά, προβολή του Μανουσάκη στο ύψος της μικρής περιοχής, αλλά ο Γιακουμής μπλοκάρει ξανά

16:21

82': Διαγώνιο σουτ Μανουσάκη δεξιά εντός περιοχής, μπλοκάρει ο Γιακουμής.

16:20

81': Διπλή αλλαγή για τον ΑΟΤ. Ντιαλόσι αντί Πέλκα και Αλμπάνης αντί Ελευθεριάδη.

16:19

79': Κίτρινη κάρτα στον Μαζουλουξή.

16:18

Ο Μανουσάκης εκτελεί στα δεξιά, πέφτει από αριστερά ο Γιακουμής και μέσα. Ισοφαρίζει σε 2-2 η κρητική ομάδα.

16:18

78': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

16:17

77': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ! Ο Πιαστόπουλος τραβάει εκτός περιοχής τον Κουατένγκ, τον βρίσκει χαμηλά ενώ έχει πατήσει περιοχή και η Αντωνίου δείχνει την άσπρη βούλη. Και κίτρινη κάρτα στον δεξιό μπακ του ΑΟΤ.

16:15

76': Κόρνερ για τον Εργοτέλη από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

16:13

74': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Σουλιώτης. Ξανά ματς στο λεπτό.

16:12

72': Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Ταχάτος αντικαθιστά τον Ευθυμίου. Δέχεται και κίτρινη κάρτα ο σκόρερ των Θεσσαλών επειδή καθυστέρησε να βγει.

16:10

71': Τέταρτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Βγαίνει ο Κοκκίνης, μπαίνει ο Κουατένγκ.

16:09

70': Προσπαθούν για την ισοφάριση οι γηπεδούχοι αλλά ο ΑΟΤ αμύνεται υποδειγματικά.

16:07

67': Μακρινό σουτ από τον Σερβιλάκη, ψηλά άουτ.

16:06

66': Κόρνερ για τον Εργοτέλη από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:04

64': Εκτελεί χαμηλά το φάουλ ο Σερβιλάκης, πάνω στο τείχος.

16:02

62': Φάουλ για τον Εργοτέλη σε καλή θέση, ελάχιστα έξω από την περιοχή και δεξιά.

15:58

58': Εκτέλεση φάουλ του Μπουρσέλη από τα δεξιά, κεφαλιά του Μανουσάκη, ψηλά άουτ.

15:57

58': Διπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους. Κατσούρι αντί Μπότε και Άπι αντί Κόνραντ.

15:53

Χτυπούν στην κόντρα οι φιλοξενούμενοι... Ο Ελευθεριάδης φεύγει στην αντεπίθεση, πασάρει στα αριστερά για τον Ευθυμίου που μπαίνει στην περιοχή και απέναντι από τον Κατσιμήτρο κάνει το σουτ και σκοράρει για το 1-2 πετυχαίνοντας παράλληλα το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

15:53

53': ΓΚΟΛ για τα ΤΡΙΚΑΛΑ!

15:49

50': Κόρνερ για τον Εργοτέλη από τα δεξιά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ πάνω στον Σουλιώτη.

15:49

49': Κίτρινη κάρτα στον Ελευθεριάδη.

15:45

15:44

Αλλαγή για τον ΑΟΤ. Ο Σταματής μπαίνει στον αγώνα στη θέση του Διαμαντόπουλου.

15:43

Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Σερβιλάκης αντί Ποζατζίδη.

15:30

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 37' με τον Μανουσάκη αλλά οι Θεσσαλοί απάντησαν στο 41' με τον Ευθυμίου.

15:29

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο, Εργοτέλης και Τρίκαλα στο 1-1.

15:28

44': Με κεφαλιά ο Μανουσάκης σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι, αλλά η φάση είναι ως μη γενόμενη καθώς ήταν εκτεθειμένος.

15:25

Ο Νιάρος εκτελεί το κόρνερ, ο Ευθυμίου πιάνει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής και νικά τον Κατσιμήτρο για το 1-1.

15:25

41': ΓΚΟΛ για τα ΤΡΙΚΑΛΑ!

15:24

40': Κόρνερ για τα Τρίκαλα από τα δεξιά.

15:21

Από λάθος εκτίμηση του Ριζογιάννη, ο Κοκκίνης πασάρει στον Μανουσάκη που περνάει τον Γιακουμάκη και πλασάρει στην κενή εστία γράφοντας το 1-0.

15:21

37': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

15:19

35': Οφσάιντ ο Σουλιώτης, σωστό.

15:14

30': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ορθώς ο Μανουσάκης.

15:13

29': Στο 63% η κατοχή της μπάλας για τον Εργοτέλη έναντι 37% των φιλοξενούμενων.

15:09

25': Κίτρινη κάρτα στον Παπαγεωργίου.

15:08

24': Οφσάιντ ο Μπουρσέλης, ήταν εκτεθειμένος.

15:07

23': Μακρινό σουτ του Άπι, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Γιακουμής.

15:04

20': Κίτρινη κάρτα στον Ποζατζίδη.

14:59

15': Απειλεί ο Εργοτέλης! Επικίνδυνη σέντρα - σουτ του Μπουρσέλη σε εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά, κοντά στην πλάγια γραμμή, με υπερένταση σε κόρνερ ο Γιακουμής, που δεν αποφέρει κάτι.

14:58

Μπήκαμε στο 15', χωρίς την παραμικρή φάση το παιχνίδι.

14:52

7': Οι γηπεδούχοι έχουν την κατοχή της μπάλας στο ξεκίνημα.

14:49

4': Οφσάιντ ο Ποζατζίδης, σωστή υπόδειξη.

14:44

1': Ξεκινάει ο αγώνας.

14:42

Το διαιτητικό τρίο και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:40

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι Θεσσαλοί δεν θα έχουν τον Σούλη Παπαδόπουλο στον πάγκο, καθώς έχει μπει σε καραντίνα, από τη στιγμή που υπήρξαν κρούσματα κορωνοϊού στην ομάδα και αφορούν και το τεχνικό επιτελείο. Έτσι χρεή υπηρεσιακού τεχνικού θα εκτελεί ο Βασίλης Καλογιάννης.

14:37

Και οι δύο ομάδες προέρχονται από αρνητικό αποτέλεσμα. Ο Εργοτέλης ηττήθηκε με 1-0 από την Ξάνθη στα Πηγάδια ενώ ο ΑΟΤ με 2-0 από τα Χανιά στο γήπεδό του.

14:31

Οι Κρητικοί βρίσκονται στην τέταρτη θέση με 28 βαθμούς ενώ οι Θεσσαλοί είναι δέκατοι με 16.

14:26

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη του αγώνα Εργοτέλης - Τρίκαλα για τη 18η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 2, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.