0
-
0
17:55

Από ένα βαθμό πήραν Παναιτωλικός κι Εργοτέλης, με τους γηπεδούχους να εμφανίζονται καλύτεροι αλλά αναποτελεσματικοί στο πρώτο ημίχρονο και τους Κρητικούς βελτιωμένους στην επανάληψη, που διατήρησαν το αήττητο στις 4 πρώτες αγωνιστικές

17:55

90'+4': Λήξη της αναμέτρησης

17:51

90'+1': Κίτρινη κάρτα στον Τζούνιορ

17:51

4 τα λεπτά των καθυστερήσεων

17:47

87': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Εργοτέλης με τον Μπουχαλάκη να αντικαθιστά τον Ρομάνο

17:42

82': Ο Κουτσοσπύρος περνάει στο ματς στη θέση του Σφακιανάκη

17:38

78': Κίτρινη κάρτα στον Δάρλα μετά από φάουλ στον Δωματά

17:37

77': Ο Μπαντιμπανγκά παραχωρεί τη θέση του στον Δωματά

17:33

73': Κίτρινη κάρτα στον Γιοβάνοβιτς για φάουλ στον Καμαρά

17:30

70': Διπλή αλλαγή. Για τον Παναιτωλικό ο Καλογέρης παίρνει τη θέση του Μπελόν και για τον Εργοτέλη ο Πελέ αντικαθιστά τον τραυματία Κοζορώνη

17:23

63': Ο Μπακάκης κάνει το δυνατό σουτ έξω από την περιοχή με την μπάλα να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αθανασίου

17:22

62': Ο Ρομάνο κάνει την κάθετη μπαλιά στον Αναστασάκο που πλασάρει απέναντι από τον Ράφαελ, στέλνοντας την μπάλα μόλις άουτ

17:18

58': Ο Δάρλας περνάει στο ματς στη θέση του Θεοδωρίδη

17:17

57': Ο Γκάλο κάνει τη σέντα με τον Μπόγιοβιτς να παίρνει την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα ψηλά άουτ

17:15

55': Κίτρινη κάρτα στον Σφακιανάκη για μαρκάρισμα στον Καρντόζο

17:13

53': Ο Τζούνιορ βρίσκει χώρο κι επιχειρεί το δυνατό σουτ με τον Αθανασίου να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ

17:06

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

17:01

Σε ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς ιδιαίτρες φάσεις ο Παναιτωλικός είχε τον έλεγχο με τον Εργοτέλη σε παθητικό ρόλο να ψάχνει τις αντεπιθέσεις

16:47

45': Λήξη του πρώτου μέρους

16:46

44': Ο Καμαρά κάνει το γύρισμα για τον Μπελόν, έχοντας πάρει την μπάλα από λάθος της άμυνας του Εργοτέλη, αλλά το σουτ του δεύτερου από ευνοϊκή θέση καταλήγει άουτ

16:40

38': Κίτρινη κάρτα ο Αναστασάκος. Ο Εργοτέλης προσπαθεί να ανεβάσει ρυθμό και να γίνει πιο επιθετικός αλλά ο Παναιτωλικός διατηρεί τον έλεγχο του αγώνα

16:35

33': Ο Θεοδωρίδης εκτελεί το κόρνερ, με τον Μπόγιοβιτς να παίρνει την κεφαλιά και ο Κοιλιάρας πάνω στη γραμμή βάζει το πόδι του αποσοβώντας το γκολ

16:34

32': Ο Γκάλο εκτελεί φάουλ με τον Καμαρά να παίρνει την κεφαλιά και τον Αθανασίου να μπλοκάρει εύκολα

16:27

Μετά τη συμπλήρωση του πρώτου 20λέπτου ο ρυθμός του αγώνα έχει πέσει αισθητά. Πολλά τα φάουλ εκατέρωθεν

16:22

20': Ο Τζούνιορ επιχειρεί το σουτ με τον Μπόγιοβιτς να κάνει την προβολή και την μπάλα να περνάει δίπλα από το δοκάρι του Αθανασίου

16:18

16': Ο Μπόγιοβιτς επιχειρεί το σουτ από πλάγια αριστερά μέσα από την περιοχή με τον Αθανασίου να μην ανησυχεί και να μπλοκάρει εύκολα την μπάλα

16:12

10': Ο Μπελόν εκτελεί φάουλ, ο Καμαρά πιάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα περνάει άουτ

16:07

5': Σουτ του Μπελόν με τον Αθανασίου να μπλοκάρει εύκολα

16:03

1': Έναρξη του αγώνα

15:57

Πριν την έναρξη του αγώνα θα τηρηθεί ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του πρώην προέδρου του ΕΠΟ, Σωτήρη Αλημίση

Ράφαελ, Κούσας, Καμαρά, Μελισσάς, Θεοδωρίδης, Τζούνιορ, Σφακιανάκης, Γκάλο, Μπακάκης, Μπόγιοβιτς, Μπελόν