3
23:38

0-3 η Σίτι, τελικό στο ντέρμπι

23:35

90': Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου

23:34

Ο Μίλνερ προσπαθεί να σεντράρει, η μπάλα φτάνει στον Τουρέ ο οποίος πιάνει ξερό σουτ μέσα από την περιοχή και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

23:34

90': ΓΚΟΛ η Σίτι

23:31

Αρχίζουν να αποχωρούν από το ''Ολντ Τράφορντ'' οι φίλοι της Γιουνάιτεντ

23:31

Πέντε λεπτά ακόμα, η Σίτι κρατά εύκολα το 0-2 χωρίς να δέχεται ιδιαίτερη πίεση

23:25

81': Εκτέλεση φάουλ του Ρούνεϊ, ο Χαρτ απομακρύνει

23:23

79': Εκτός ο Τζέκο, μέσα ο Νεγρέδο. Αποθέωση από τον κόσμο της Σίτι για τον Βόσνιο που έχει πετύχει και τα δύο γκολ που κρίνουν το ματς

23:20

Ένα τέταρτο ακόμα για το τέλος

23:20

76': Το τελευταίο χαρτί του Μόγιες. Στην θέση του Γουέλμπεκ ο Ερνάντεζ

23:17

74': Στην θέση του Νασρί που σέρβιρε το δεύτερο γκολ, ο Μίλνερ

23:16

Εδώ θα μπορούσε να μειώσει και να ξαναμπεί στο κόλπο η Γιουνάιτεντ

23:15

72': Χαμηλή σέντρα του Ράφαελ από δεξιά, ο Γουέλμπεκ κάνει μια στροφή με το σώμα του, πιάνει το εντυπωσιακό τακουνάκι, αλλά ο Χαρτ απλώνει το χέρι του και απομακρύνει!

23:14

70': Αυτή είναι η πρώτη καλή φάση που φτιάχνει. Ο Ρούνεϊ βρίσκει μέσα στην περιοχή τον Γουέλμπεκ, αυτός σουτάρει με το δεξί, ο Χαρτ μπλοκάρει

23:13

Δεν είναι υπερβολή να πούμε πως η Γιουνάιτεντ ΔΕΝ έχει βγει στον αγωνιστικό χώρο στην επανάληψη!

23:13

69': Σουτ του Φερναντίνιο από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ψηλά η μπάλα

23:12

68': Αλλαγή κάνει και η Σίτι. Εκτός αγώνα ο Νάβας, μέσα ο Χάβι Γκαρθία

23:10

Εκτός ο Φελαϊνί

23:09

66': Ο Βαλέντσια περνά στο ματς για την Γιουνάιτεντ

23:08

Η Γιουνάιτεντ δεν δείχνει να αντιδρά μετά το 0-2, η Σίτι ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι

23:05

Αυτό εκτελέστηκε αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτο

23:05

60': Παραλίγο αυτογκόλ για την Γιουνάιτεντ. Κακό διώξιμο του Φέρναρντιναντ, κόρνερ για την Σίτι

23:01

Εκτέλεση κόρνερ του Νασρί, πετάγεται στο πρώτο δοκάρι ο Τζέκο και με ωραίο πλασέ στην κίνηση γράφει το 0-2

23:01

56': ΓΚΟΛ η Σίτι

22:56

Αγγίζει το 0-2 η Σίτι

22:56

52': Εκτέλεση κόρνερ του Νασρί, πρώτη κεφαλιά του Κομπανί, δεύτερη του Φερναντίνιο η μπάλα λίγο άουτ!

22:56

Πρώτο πεντάλεπτο στην επανάληψη με την Σίτι να έχει μπει δυνατά, αν και η Γιουνάιτεντ είναι αυτή που ψάχνει την ισοφάριση

22:49

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

22:49

46': Αλλαγή για την Γιουνάιτεντ. Στην θέση του Κλέβερλι ο Καγκάβα

22:33

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. 0-1 η Σίτι με το γκολ του Τζέκο

22:32

45'+3: Κάρτα στον Φερναντίνιο

22:30

45': Μπήκαμε στις καθυστερήσεις. 3 λεπτά θα είναι

22:29

Τελευταίες στιγμές στο πρώτο μέρος

22:24

40': Ευκαιρία για την Γιουνάιτεντ. Συρτή σέντρα του Ράφαελ από δεξιά, η μπάλα φτάνει στον Μάτα, ο οποίος πλασάρει με το κακό του πόδι, το δεξί, περίπου από το ύψος του πέναλτι, αλλά αστοχεί

22:23

38': Ωραία σέντρα από αριστερά του Εβρά, πριν προλάβει να πάρει την κεφαλιά ο Γουέλμπεκ, ο Χαρτ κάνει έξοδο και καθαρίζει την φάση

22:20

Δέκα λεπτά ακόμα για το φινάλε του πρώτου μέρους, η Γιουνάιτεντ είναι αυτή πλέον που έχει περισσότερη ώρα την μπάλα στην κατοχή της

22:15

Φτηνά την γλίτωσε ο Βέλγος μέσος

22:15

30': Κίτρινη στον Φελαϊνί για αγκωνιά στον Ζαμπαλέτα

22:09

24': Ο Γουέλμπεκ με το στήθος βρίσκει με κάποιο τρόπο στην πλάτη του τον Φελαϊνί, αυτός από εξαιρετική θέση πιάνει ένα άψυχο σουτ, ο Χαρτ δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα

22:07

22': Σουτ του Ρούνεϊ θα μπλοκάρει εύκολα ο Χαρτ

22:07

18': Κάρτα στον Γουέλμπεκ

22:03

Το ντέρμπι έχει αποκτησει τρελό ρυθμό, πάνω κάτω η μπάλα

22:03

18': Τι έπιασε ο Ντε Χέα! Πλασέ του Τζέκο από εξαιρετική θέση, ο Ισπανός γκολκίπερ της Γιουνάιτεντ του λέει όχι

21:58

Προσπαθεί να αντιδράσει στα τελευταία λεπτά η Γιουνάιτεντ που έχει ισορροπήσει το ματς

21:58

12': Κάρτα βλέπει ο Κομπανί

21:54

Πρώτο δεκάλεπτο στο ντέρμπι και η Σίτι πατά καλύτερα, έχει πετύχει και το γκολ

21:53

9': Ο Σίλβα μπαίνει από τα αριστερά μέσα στην περιοχή, σουτάρει, αλλά η μπάλα κοντράρει στον Τζόουνς

21:46

Οι ''Πολίτες'' πολιορκούν την Γιουνάιτεντ, ο Σίλβα δεν μπορεί να πλασάρει από την μικρη περιοχή, ο Νασρί στην ίδια φάση έχει δοκάρι και ο Τζέκο που παίρνει το ριμπάουντ με κοντινό πλασέ κάνει το 0-1

21:46

1': ΓΚΟΛ η Σίτι

21:45

1': Σέντρα στο ματς

21:41

Οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

21:40

Σε περίπου πέντε λεπτά η σέντρα στο σπουδαίο ντέρμπι του Μάντσεστερ, σε εξ αναβολής παιχνίδι της 28ης αγωνιστικής

Ντε Χέα, Ράφαελ, Φέρντιναντ, Τζόουνς, Εβρά, Κάρικ, Κλέβερλι, Φελαϊνί, Μάτα, Γουέλμπεκ, Ρούνεϊ.
Αναπ: Λίντεγκαρντ, Μπίτνερ, Φλέτσερ, Καγκάβα, Γιανγκ, Βαλένσια, Ερνάντεζ.
Χαρτ, Ζαμπαλέτα, Κομπανί, Ντεμικέλις, Κλισί, Γιάγια Τουρέ, Φερναντίνιο, Νασρί, Σίλβα, Νάβας, Τζέκο.
Αναπ: Παντιλίμον, Λέσκοτ, Κολάροφ, Χάβι Γκαρθία, Μίλνερ, Γιόβετιτς, Νεγρέδο.