2
19:10

Καλή συνέχεια από το a-sports.gr

19:08

Η ΑΕΛ παίρνει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας 2-1 με ανατροπή του ΠΑΣ Γιάννενα. Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ΑΕΛ ήταν ο Πινακάς που πέτυχε και τα δύο γκολ.

19:07

Τέλος της αναμέτρησης. ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΕΛ 1-2.

19:05

95': Κίτρινη στον Κρίζμαν.

19:03

92': Κίτρινη κάρτα στον Γιουνές.

19:01

Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος

18:57

86': Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Μπρένερ στη θέση του Κάργα.

18:55

Ο Τόρζε κάνει μία εξαιρετική σέντρα από τα δεξιά και ο αμαρκάριστος Πινακάς σκόραρε ξανά με κεφαλιά κάνοντας το 1-2 για τους Θεσσαλούς.

18:54

85': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ! 1-2

18:52

83': Σέντρα του Σάλιακα από τα δεξιά, ο Κρίζμαν την κεφαλιά, μπλοκάρει σταθερά ο Νάγκι.

18:49

80': Κίτρινη κάρτα στον Φίλιπ.

18:48

79': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΛ. Οι Κωστή και Γιουνές εντός, Σπαρβ και Πλατέλλας εκτός.

18:47

78': Κίτρινη στον Τόρζε.

18:42

74': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Λιάσος αντί του Ντομίγκεθ και ο Κρίζμαν στην θέση του Λεό.

18:39

69': Ο Λεό προλαβαίνει την μπάλα προ του Μούζεκ και μπαίνει από τα δεξιά στην περιοχή αλλά σουτάρει πάνω στον Νάγκι.

18:38

68': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Γρηγορόπουλος στην θέση του Μπέρτου και οΤόρζε στη θέση του Νικολιά.

18:36

Ο Φίλιπ κάνει την σέντρα μέσα από την περιοχή και λίγο αριστερά και ο Πινακάς με ωραία κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας σε 1-1.

18:35

66': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ. 1-1

18:33

63': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Ντουρμισάι στη θέση του Μιχαήλ.

18:31

62': Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Καρτάλης στην θέση του Παμλίδη.

18:30

Ο Χουτεσιώτης βγάζει στην αντεπίθεση με βολέ τον Λέο και ο επιθετικός του ΠΑΣ, βγαίνει απέναντι στον Νάγκι και με ωραίο πλασέ τον νικάει για το 1-0.

18:30

61': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ! 1-0

18:27

58': Μακρινό σουτ του Νικολιά, πέφτει και απομακρύνει ο Χουτεσιώτης.

18:25

56': Κόκκινη για τον ΠΑΣ. Ο Λώλης δέχεται την δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται. Με 10 παίκτες ο ΠΑΣ.

18:15

Έναρξη 2ου ημιχρόνου.

18:15

46': Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Σιόντης στη θέση του Ελευθεριάδη.

17:59

Λήξη πρώτου ημιχρόνου. ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΕΛ 0-0

17:57

44': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Πίρσμαν βγάζει τη σέντρα από τα αριστερά και ο Ελευθεριάδης πλασάρει από το ύψος του πρώτου δοκαριού, στέλνοντας την μπάλα άουτ.

17:49

36': Μονοκόμματο σουτ του Κάργα έξω από την περιοχή, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Νάγκι.