Βελτιωμένη η Λαμία και καλύτερη από τον Παναιτωλικό, πήρε τον πρώτο της βαθμό. Οι Αγρινιώτες δεν ήταν καλοί, αλλά πήραν θετικό αποτέλεσμα.

21:25

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Λαμία - Παναιτωλικός 0-0.

21:24

90'+6: Κόρνερ για τη Λαμία, που δεν δίνεται λανθασμένα.

21:23

90'+5: Κίτρινη στον Βέργο.

21:23

Κίτρινη στον πάγκο του Παναιτωλικού στον Κουτσοσπύρο, γενικό αρχηγό των φιλοξενούμενων.

21:22

Ξανά ματς μετά από τρία λεπτά διακοπής... Άρα θα έχουμε σίγουρα άλλα τόσα καθυστερήσεων.

21:22

90'+3: Κόκκινη απευθείας σε Χατζηστραβό. Με δέκα παίκτες η Λαμία.

21:21

Διακοπή για να δει ο ίδιος ο Σκουλάς τη φάση στο VAR.

21:19

Τώρα ο Χατζηστραβός βρήκε τον Κωσταντόπουλο, ούτε εδώ φάουλ... Έλεγχος VAR για το αν υπάρχει κόκκινη.

21:19

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων στο "Αθανάσιος Διάκος"...

21:18

Με την τάπα βρίσκει ο Ντουάρτε τον Ρόμανιτς, φάουλ, αλλά δεν δίνεται... Μικρή διακοπή, καθώς έχει τραυματιστεί ο παίκτης της Λαμίας.

21:15

87': Διαγώνιο συρτό σουτ Ρόμανιτς από θέση έξω αριστερά, πέφτει και μπλοκάρει ο Κνετ.

21:13

85': Κίτρινη ο Μπιανκόνι (σωστή για φάουλ σε Καρασαλίδη).

21:12

84': Δύο αλλαγές, οι τελευταίες για τη Λαμία. Βασιλόγιαννης αντί Ντέλετιτς και Χατζηστραβός αντί Σκόνδρα

21:09

81': Μπεχαράνο - Ντέλετιτς το 1-2 από τα αριστερά, σέντρα, δύσκολη κεφαλιά υπό πίεση Μπιανκόνι, εύκολα μαζεύει ο Κνετ.

21:06

78': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Ο Μεντόσα από τα δεξιά, ένα πέσιμο μέσα στην περιοχή της Λαμίας, του Βέργου από τον Ασίγκμπα. Έλεγχος VAR, δεν υπάρχει κάτι. Νωρίτερα πάντως, υπήρχε επιθετικό φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης πάνω στον Επασί ούτως ή άλλως.

21:03

75': Τρίτη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπιανκόνι αντί του Αραμπούλι.

21:03

75': Οφσάιντ ο Αραμπούλι, σωστή υπόδειξη.

20:59

71': Ευκαιρία για τη Λαμία. Από λάθος διώξιμο αμυντικών, η μπάλα φτάνει σε Ντέλετιτς, σουτ από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή, δυνατό, ο Κνετ διώχνει.

20:58

70': Δύο αλλαγές μαζί για τον Παναιτωλικό. Μεντόσα και Τσιγγάρας στις θέσεις Αριγίμπι και Γιάκολις.

20:57

69': Κόρνερ για τη Λαμία. Ο Ντέλετιτς από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο...

20:56

68': Ντίας σε Βέργο, γυρίζει το σώμα του, σουτ από το ύψος της περιοχής, άουτ. Πρώτη τελική του Παναιτωλικού στο β' ημίχρονο.

20:54

Στις ταράτσες φίλοι της Λαμίας, προσπαθούν με συνθήματα να ενισχύσουν την ομάδα τους... Και φυσικά είναι καλύτερο με κανόνες να υπάρχει κόσμος στα γήπεδα, όπως αποφασίσθηκε σήμερα από την 7η αγωνιστική και μετά παντου.

20:51

63': Κίτρινη στον Μπουλούλη.

20:50

62': Κόρνερ με τον Μπουλούλη από τα αριστερά, απομακρύνει η άμυνα του Παναιτωλικού.

20:49

61': Φάουλ από τα 25 μέτρα και δεξιά για τον Παναιτωλικό με τον Μάζουρεκ, διώχνει ο Επασί, στην επαναφορά σουτ χωρίς καθόλου δύναμη Λιάβα απέξω και αριστερά, εύκολα μαζεύει ο γκολκίπερ της Λαμίας.

20:47

59': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Βέργος στη θέση του Περέιρα.

20:46

58': Κόρνερ για τη Λαμία... Ντέλετιτς στην εκτέλεση από τα δεξιά, διώχνει με γροθιές ο Κνετ.