1
-
2
20:06

Ο ΠΑΟΚ, έστω και δύσκολα, επικράτησε 2-1 της Βέροιας και με παιχνίδι περισσότερο ισοβαθμεί με τον Ολυμπιακό στην κορυφή της βαθμολογίας.

20:06

Τέλος του αγώνα

20:06

Τέσσερα λεπτά κράτησαν τελικά οι καθυστερήσεις

20:05

90+4': Νέτσιντ στη θέση του Στοχ

20:04

90+3': Βούκιτς αντί Σαλπιγγίδη

20:02

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος

19:56

84': Όστοϊτς αντί Ζεζίνιο, Μάνος στη θέση του Καλτσά και η Βέροια ολοκληρώνει τις αλλαγές της

19:56

Ο Μρντάκοβιτς βρέθηκε στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ και με προβολή μειώνει σε 1-2

19:55

83': ΓΚΟΛ για τη Βέροια!

19:53

81': Ολίσε αντί Λούκας στην πρώτη αλλαγή του ΠΑΟΚ

19:50

78': Σουτ του Σαλπιγγίδη, απομακρύνει ο Αναστασόπουλος

19:46

74': Πρώτη αλλαγή για τη Βέροια με τον Σεγκούντο στη θέση του Τραπ

19:42

69: Σουτ του Μρντάκοβιτς αποκρούει ο Χακόμπο

19:40

67': Την κίτρινη κάρτα είδε ο Αναστασόπουλος

19:39

Με σουτ μέσα από την περιοχή ο Στοχ φαίνεται να εδραιώνει τη νίκη του ΠΑΟΚ

19:38

66': ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ!

19:36

64': Σπουδαία ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, ο Αναστασόπουλος αποκρούει την κεφαλιά του Αθανασιάδη

19:33

61': Σουτ του Λούκας από πλάγια θέση, η μπάλα φεύγει άουτ

19:28

56': Σημαντική ευκαιρία χάνει ο Μρντάκοβιτς, που απέφυγε, βάζοντας πλάτη, Βίτορ και Τζαβέλλα, η μπάλα όμως έφυγε πάνω από την εστία του Χακόμπο

19:27

55': Άστοχο σουτ του Κίτσιου

19:26

54': Κίτρινη κάρτα στον Γεωργιάδη για μαρκάρισμα στον Λούκας

19:24

Έχει μπει ξανά δυνατά η Βέροια, όπως και στο πρώτο μέρος.

19:22

50': Κίτρινη κάρτα και στον Λούκας για μαρκάρισμα στον Καλτσά

19:21

49': Ο Τραπ σουτάρει, αλλά ο Βίτορ είναι εκείνος, που θα διώξει πριν επέμβει ο Χακόμπο

19:19

47': Κίτρινη κάρτα στον Κατσουράνη για διαμαρτυρία

19:17

Χωρίς αλλαγή οι δύο ομάδες

19:17

46': Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

19:03

Μετά τον αρχικό αιφνιδιασμό, ο ΠΑΟΚ ισορρόπησε το παιχνίδι και με το γκολ του Βίτορ στο 18' πάει προηγούμενος με 1-0 στα αποδυτήρια.

19:02

45+1': Λήξη του πρώτου ημιχρόνου

19:01

45': Ένα λεπτό θα είναι ο έξτρα χρόνος

18:57

42': Κίτρινη κάρτα για τον Τζιώλη

18:52

37': Σε πλεονεκτική θέση ο Αθανασιάδης, αλλά στέλνει τη μπάλα άουτ

18:51

36': Σουτ του Καλτσά από καλή θέση, αποκρούει ο Χακόμπο

18:45

29': Αμφότεροι θα δουν την κίτρινη κάρτα

18:44

28': Διαπληκτισμός Μρντάκοβιτς με Χακόμπο, παρεμβαίνουν οι ψυχραιμότεροι, λήξαν το θέμα

18:41

25': Ο Τζιόλης προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον Σαλπιγγίδη, την τελευταία στιγμή απομακρύνουν οι αμυντικοί της Βέροιας

18:36

21': Κίτρινη κάρτα θα δει ο Αμαραντίδης για μαρκάρισμα στον Στοχ

18:35

Ο Πορτογάλος αμυντικός σκόραρε με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ του Λούκας από τα δεξιά

18:34

18': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ με τον Βίτορ!

18:33

18': Σουτ του Αθανασιάδη, αποκρούει εντυπωσιακά ο Αναστασόπουλος

18:29

H Bέροια αιφνιδίασε τον ΠΑΟΚ με το δυνατό της ξεκίνημα, οι παίκτες του Στέφενς προσπαθούν να βρουν ρυθμό

18:24

9': Προβολή του Μπαργκάν μετά από σέντρα του Καλτσά, η μπάλα στο δοκάρι!

18:22

7': Σπουδαία ευκαιρία για τη Βέροια, ύστερα από κόρνερ στα καρέ του ΠΑΟΚ, επικράτησε αναταραχή στην άμυνα του ΠΑΟΚ και ο Χακόμπο έδιωξε ενστικτωδώς την κεφαλιά του Ορέστες

18:19

3': Εκτέλεση φάουλ του Καλτσά, διώχνει σε κόρνερ ο Χακόμπο

18:16

1': Έναρξη του αγώνα

18:15

Θα τηρηθεί ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Σωτήρη Αλημίση

ΒΕΡΟΙΑ
Αναστασόπουλος, Γεωργιάδης, Αμαραντίδης, Ορέστες, Μπάρμπας, Τραπ, Ζεζίνιο, Καλτσάς, Μπαργκάν, Πεν, Μρντάκοβιτς
Χακόμπο, Τζαβέλλας, Κίτσιου, Κατσουράνης, Βίτορ, Τζιόλης, Νίνης, Στοχ, Λούκας, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης
Διαιτητής: Αρετόπουλος (Τρικάλων), Βοηθοί: Ελευθερίου (Αθηνών), Τσολάκης (Αθηνών)