1
23:30

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:29

Πολύ μεγάλη νίκη για τον Άρη χάρις στο γκολ του Φετφατζίδη στο 14' επικρατεί 0-1 του ΟΦΗ στο "Γεντί Κουλέ" και ουσιαστικά καθαρίζει την 5η θέση φτάνοντας τους 41 πόντους, έναντι 36 του ΟΦΗ. Χαμένο πέναλτι για τους Κρητικούς που τελείωσαν με 10 παίκτες.

23:28

Λήξη της αναμέτρησης, ΟΦΗ - Άρης 0-1.

23:25

90+5': Κίτρινη και στον Κουέστα για καθυστέρηση.

23:24

Έχει τραυματιστεί ο νεαρός παίκτης του Άρη και του προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες.

23:23

90+3': Κόκκινη κάρτα στον Φιγκεϊρέντο. Είναι η δεύτερη κίτρινη και τη βλέπει για μαρκάρισμα στον Μπαγκαλιάνη.

23:22

90+2': Κίτρινη κάρτα στον Κουτρουμπή για μαρκάρισμα στον Γκάμα.

23:21

Αν παραμείνει το 0-1 τότε ο Άρης θα χρειάζεται έναν βαθμό στα δύο ματς για να κατακτήσει και μαθηματικά την 5η θέση.

23:20

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, επτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

23:17

87': Διπλή αλλαγή από τον Σίμο. Ο Μαρινάκης αφήνει τη θέση του στον Ζοάο και ο Γιαννούλης στον Μπράουν.

23:16

86': Ο Βαζ κάνει ωραία προσπάθεια κερδίζει τις κόντρες και σουτάρει για να περάσει η μπάλα λίγο άουτ.

23:15

85': Τρίτη αλλαγή για τον Άρη, ο Φετφατζίδης περνά εκτός και στη θέση του μπαίνει ο Διαμαντόπουλος.

23:11

81': Κίτρινη κάρτα στον Νέιρα.

23:11

81': Μεγάλη ευκαιρία του Άρη να κάνει το 0-2 και να τελειώσει το ματς. Ο Μαντσίνι βγαίνει στην κόντρα σε θέση τετ-α-τετ με τον Γουάλι όμως κάνει τσαφ και χάνει την ευκαιρία.

23:10

80': Δεύτερη αλλαγή και για τον Άρη με τον Μαρτίνες να περνά εκτός αγώνα και να μπαίνει σε αυτόν ο Μπακουτσής.

23:08

78': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Νοικοκυράκης στη θέση του Ναμπί.

23:07

77': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΦΗ. Ο Φιγκεϊρέντο επιχειρεί το σουτ από τα αριστερά, η μπάλα σταματά στο δεξί δοκάρι της εστίας του Κουέστα. Στη συνέχεια σουτ του Νέιρα, σε ετοιμότητα ο πορτιέρο του Άρη.

23:02

72': Ο Σεμέδο κλέβει τη μπάλα κάνει κίνηση ο Ναμπί, που γίνεται αποδέκτης της, σουτ άστοχο και η μπάλα άουτ.

23:01

71': Και τώρα η πρώτη αλλαγή του Άρη, ο Κόρχουτ περνά εκτός και στη θέση του ο Σόουζα.

22:59

Και η ώρα του cooling break για το δεύτερο ημίχρονο.

22:58

68': Κίτρινη κάρτα στον Μαντσίνι για μαρκάρισμα στον Μεγιάδο.

22:58

68': Πολύ ωραίο σουτ του Νέιρα, ο Κουέστα απογειώνεται και μπλοκάρει τη μπάλα.

22:56

66': Ωραίο σουτ του Φιγκεϊρέντο, ο Κουέστα διώχνει σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

22:55

Ο Κόρχουτ κάνει νόημα στον πάγκο ότι δεν μπορεί να συνεχίσει και θα έχουμε αλλαγή...

22:55

65': Και πρώτη τελική του Άρη στο δεύτερο 45λεπτο, άστοχο το σουτ του Γκάμα.

22:55

65': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Σεμέντο στη θέση του Στάικου.

22:54

64': Σε θέση οφσάιντ ο Φιγκεϊρέντο, σωστή η υπόδειξη.

22:49

Έχει μπει πιο δυνατά στο δεύτερο 45λεπτο η ομάδα του Σίμου.

22:48

58': Μεγάλη ευκαιρία χάνει ο ΟΦΗ, ο Φιγκεϊρέντο στην πλάτη της άμυνας, αποφεύγει τον Μπαγκαλιάνη, βγαίνει τετ-α-τετ με τον Κουέστα και επιχειρεί να περάσει τη μπάλα από πάνω του, όμως αυτή περνά άουτ. Κακό τελείωμα του παίκτη του ΟΦΗ.

22:46

56': Ο Φιγκεϊρέντο κερδίζει κόρνερ, ο Ναμπί το εκτελεί, η μπάλα φτάνει στον Γιαννούλη που τη χάνει...

22:44

54': Ο Ναμπί εκτελεί το κόρνερ με φάλτσο η μπάλα φτάνει στον Μαρινάκη που γεμίζει αλλά δεν προλαβαίνει κανένας συμπαίκτης του και η μπάλα άουτ.

22:43

53': Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη για διαπληκτισμό με τον Μπαγκαλιάνη.

22:43

53': Ο Κουέστα αποκρούει το πέναλτι του Φιγκεϊρέντο. Στη συνέχεια σουτ του Βαζ και η μπάλα περνά κόρνερ.

22:42

Και τελικά έχουμε πέναλτι.

22:41

51': Παράλληλα κίτρινη κάρτα για τον Μπαγκαλιάνη.

22:41

Βέβαια η φάση εξετάζεται ήδη από το VAR.

22:40

50': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΟΦΗ! Ανατροπή του Φιγκεϊρέντο μέσα στην περιοχή από τον Μπαγκαλιάνη.

22:36

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.