Δίκαιη νίκη για τον ανώτερο Ολυμπιακό σε ένα ελεύθερο παιχνίδι.

21:08

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Άρης - Ολυμπιακός 2-4

21:07

90'+4: Κίτρινη στον Ματίγια.

21:07

Νέο κόρνερ για τον Άρη από την ίδια πλευρά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:06

90'+3: Κόρνερ για τον Άρη από δεξιά με τον Ματίγια... Η μπάλα απομακρύνεται.

21:06

Επέστρεψε ο Δεληζήσης στον αγωνιστικό χώρο.

21:05

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων...

21:04

Υποβασταζόμενος βγαίνει ο Δεληζησης από τον αγωνιστικό χώρο. Με δέκα προσωρινά ο Άρης στο γήπεδο.

21:03

89': Άτσαλο φάουλ στο καλάμι από τον Μπρούνο πάνω στον Δεληζήση, που σφαδάζει. Δίκαια παίρνει την κίτρινη ο παίκτης του Ολυμπιακού. Κακή εκτίμηση από τον Μπρούνο, σκαριά στον αρχηγό του Άρη.

21:02

88': Οφσάιντ στον Διαμαντόπουλο, εν φάνηκε να είναι πιο μπροστά.

21:01

Στην εκτέλεση του κόρνερ από τον Ματίγια, ο Μπακαλιάνης με κεφαλιά από την καρδιά της άμυνας του Ολυμπιακού μειώνει σε 2-4.

21:01

87': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

21:01

87': Κόρνερ για τον Άρη...

20:58

85': Κακό διώξιμο με το γόνατο από τον Σισέ και κόρνερ για τον Άρη, εκτελείται γρήγορα γρήγορα με πάσα από τους γηπεδούχους, εν τέλει είναι οφσάιντ ο Φετφατζίδης.

20:55

82': Σουτ Ραντζέλοβιτς από το ημικύκλιο, πάνω από την εστία του Άρη.

20:53

80' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Διαμαντόπουλος στη θέση του Σάσα.

20:51

78': Πέμπτη και τελευταία αλλαγή για τον Ολυμπιακό με τον Μαρτίνς να δίνει χρόνο στον νεαρό γκολκίπερ Τζολάκη στη θέση του Άλεν.

20:51

77': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μπουχαλάκης σε Χασάν, βγάζει την παράλληλη στον Καφού, σουτ μόνος από το ύψος της περιοχής και αριστερά, άουτ!

20:48

75': Φάουλ για τον Άρη από τα αριστερά του ημικύκλιου, Γκάμα με φάλτσα, πάνω από την εστία του Ολυμπιακού.

20:44

71': Φιλόδοξο μακρινό σουτ Μπρούνο από θέση έξω αριστερά, πολλά μέτρα άστοχο.

20:42

69': Δύο ακόμα αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Ξενιτίδης αντί Λοβέρα, Βαλμπουενά αντί Μασούρα.

20:41

Μικρή διακοπή για νερό... Έπειτα από 2' ξανά ματς.

20:40

Ο Χασάν εκτελεί από τα 11 μέτρα, στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνιά και στα δίχτυα της εστίας του Άρη, παρά την προσπάθεια του Κουέστα, 1-4.

20:40

66': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:38

65': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ολυμπιακό! Ο Χασάν ανατρέπεται από τον Δεληζήση.

20:33

60': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά με τον Λοβέρα, υπάρχει επιθετικό φάουλ στην εξέλιξη της φάσης.

20:32

59': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό με τον Λοβέρα από τα αριστερά, η μπάλα απομακρύνεται σε πρώτο χρόνο, μονοκόμματο δυνατό σουτ από τα αριστερά και έξω από την περιοχή, φιλόδοξη προσπάθεια, αλλά άστοχη.

20:30

Δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό μαζί. Οι Μπρούνο και Ραντζέλοβιτς μέσα, οι Γκασπάρ και Καμαρά έξω.

20:29

Ο Μαρτίνες δίνει σε Φετφατζίδη, σουτ με το αριστερό από τα δεξιά του ημικύκλιου, η μπάλα βρίσκει και στον Σισέ, δεν μπορεί ο Άλεν και στα δίχτυα, 1-3.

20:29

56': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

20:25

52': Ματίγια σε Γκάμα σουτ από τα αριστερά, άουτ.

20:22

Ο Τοροσίδης υπέροχο γέμισμα από τα αριστερά, τρέχει ο Μασούρας ελευθερώνεται και από την απέναντι πλευρά με προβολή από κοντά κάνει το 0-3.

20:22

49': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:20

47': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ωραία ασίστ Καμαρά, ο Λοβέρα σε θέση βολής στο ύψος του πέναλτι και με τον Κουέστα στην έξοδο, το πλασέ του Αργεντινού άουτ.