4
21:09

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

21:08

Η ΑΕΚ περνά... αέρα από την έδρα του Άρη με 4-1 και ανεβαίνει μόνη στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

21:08

Λήξη του αγώνα.

21:06

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:04

90': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Σαμπανάτζοβιτς σκάβει ωραία για τον Λόπες, που κάνει το διαγώνιο σουτ στην κίνηση αλλά στέλνει τη μπάλα ελάχιστα άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κουέστα.

21:01

Μετράει κανονικά το γκολ, που είναι το πρώτο του Σιμάνσκι με τη φανέλα της ΑΕΚ.

20:59

Περιμένουμε το VAR για υποψία οφσάιντ.

20:58

84': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! Σουτ του Παουλίνιο, μπαίνει στην πορεία της μπάλας ο Σιμάνσκι και από κοντά διαμορφώνει το 1-4.

20:55

82': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ και πέμπτη συνολικά. Οικονόμου και Σαμπανάτζοβιτς στις θέσεις τον Τσιγκρίνσκι και Σιμόες αντίστοιχα.

20:55

81': Οφσάιντ ο Αλμπάνης, αλλά καλυπτόταν.

20:53

79': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Γύρισμα του Αλμπάνη από τα δεξιά, μόνος του φάτσα με τον Κουέστα ο Σιμάνσκι πιάνει αέρα...

20:50

76': Πρώτη αλλαγή για τον Άρη, αναγκαστική. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Σάσα και αφήνει τη θέση του στον Μπακούτση.

20:49

75': Μικρή διακοπή καθώς έχει χτυπήσει ο Σάσα και δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

20:47

73': Δπλή αλλαγή για την ΑΕΚ και τρίτη συνολικά. Εκτός γηπέδου Ολιβέιρα και Μάνταλος για να μπουν Αραούχο και Σιμάνσκι αντίστοιχα.

20:45

71': Συνεχίζεται ξανά ο αγώνας.

20:43

69': Μικρή διακοπή για νερό και ανάσες.

20:40

66': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Αλμπάνης από τον άξονα κάνει την κάθετη στον Παουλίνιο, που βγάζει παράλληλα για τον Λόπες που δεν προλαβαίνει τη μπάλα και αυτή περνά άουτ.

20:37

Ο Σιμόες σουτάρει πίσω από το ημικύκλιο, η μπάλα χτυπάει στον Σάσα, ξεγελά τον Κουέστα και μπαίνει γκολ. 1-3 η Ένωση.

20:36

62': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:35

61': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Αλμπάνης αντί Βέρντε.

20:35

61': Κι άλλη φάση για την ΑΕΚ! Αλλαγή παιχνιδιού του Κρίστιτσιτς στον Βέρντε, ο οποίος κάνει ένα δύσκολο κοντρόλ, βγαίνει τετ α τετ με τον Κουέστα και το σουτ του ειναι απελπιστικά άστοχο.

20:32

58': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Σέντρα του Βέρντε από τα δεξιά, στο δεύτερο δοκάρι γυρίζει με κεφαλιά ο Λόπες, έρχεται ο Παουλίνιο να κάνει την κεφαλιά η μπάλα βρίσκει σε σώμα αμυντικού του Άρη.

20:30

56': Ο Μάνταλος σκάβει τη μπάλα σε εκτέλεση φάουλ, ο Λιβάγια πέφτει μέσα στην περιοχή, διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για πέναλτι, τίποτα λέει ο Κουλμπάκοφ.

20:29

54': Από μία κίτρινη σε Ματίγια και Λόπες για μία κοκορομαχία που είχαν.

20:26

Ο Μάνταλος φεύγει στην κόντρα, περνάει κάθετα στον Ολιβέιρα ο οποίος με διαγώνιο σουτ από θέση μέσα αριστερά γράφει το 1-2.

20:26

52': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:24

50': Νέο κόρνερ για την Ένωση αυτή τη φορά από τα δεξιά. Το εκτελεί ο Βέρντε, βγαίνει με τις γροθιές και διώχνει ο Παουλίνιο.

20:23

49': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:23

49': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Διαγώνιο σουτ του Ολιβέρια μέσα από την περιοχή και δεξιά, νέα μεγάλη επέμβαση του Κουέστα.

20:19

20:17

Να σημειωθεί πως μέσα στην... κόλαση των ευκαιριών που είχε η ΑΕΚ στα τελευταία 6-7 λεπτά του ημιχρόνου, υπήρξε ένα σπρώξιμο του Σιμόες μέσα στην περιοχή. Τσεκαρίστηκε το VAR και δεν δόθηκε πέναλτι

20:05

Άρης - ΑΕΚ ισόπαλοι στο 1-1. Μαγική εικόνα το πρώτο μέρος, με την ΑΕΚ να είναι πολύ ανώτερη, να χάνει σωρεία ευκαιριών και ουσιαστικά να πληρώνει μία άτυχη στιγμή, με την κόντρα στο κακό σουτ του Γκάμα.

20:04

20:03

45+1': Ο Μάνταλος σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Ήταν πράγματι εκτεθειμένος ο αρχηγός της ΑΕΚ.

20:03

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:02

44': Απειλεί ξανά ΑΕΚ. Καρφωτή κεφαλιά του Μάνταλου, μόλις άουτ.

20:01

43': Κι άλλη φάση η ΑΕΚ. Ο Λιβάγια κάνει κάθετη στον Κρίστιτσιτς που πλασάρει αλλά ο Κουέστα αποκρούει ξανά.

19:59

43': Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Λιβάγια εκτελεί το κόρνερ, κεφαλιά του Σβάρνα και ο Κουέστα λέει ξανά «όχι» με μεγάλη επέμβαση.

19:58

42': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Σέντρα Λόπες από τα αριστερά, ο Μάνταλος παίρνει την κεφαλιά αλλά ο Κουέστα αποκρούει με τα δάχτυλα σε κόρνερ.

19:54

40': Στο μεταξύ ξεκίνησε να βρέχει στη Θεσσαλονίκη...

19:52

36': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, διώχνει ο Τσιγκρίνσκι.

19:51

35': Επικίνδυνη σέντρα του Γκάμα από δεξιά, η μπάλα περνά από όλους.

19:46

Ο Γκάμα επιτίθεται κατά μέτωπο, σουτάρει έξω από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα κοντράρει στον Τσιγκρίνσκι, αλλάζει πορεία και καταλήγει στα δίχτυα για το 1-1. Τυχερό γκολ από τον Πορτογάλο άσο.

19:44

29': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

19:44

26': Έχουμε ξανά παιχνίδι.

19:41

24': Cooling break...

19:41

Ο Βέρντε πασάρει στον Ολιβέιρα, ο οποίος με πλάτη στην εστία στο ύψος της περιοχής, γυρίζει το κρομί του και με ωραίο τελείωμα νικά τον Κουέστα για το 0-1.

19:40

24': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:36

20': Φαλτσαριστό σουτ του Βέρντε λίγο δεξιά από το ημικύκλιο, μπλοκάρει ο Κουέστα.

19:33

18': 42% - 58% υπέρ της Ένωσης η κατοχή.

19:32

17': Παράλληλη σέντρα - σουτ του Βέρντε από τα αριστερά, δεν πρόλαβαίνει κάποιος συμπαίκτης του να μπει στην πορεία της μπάλας κι αυτή καταλήγει άουτ

19:31

16': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

19:29

14': Ο Λιβάγια επιχειρεί ένα συρτό σουτ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα 2 μέτρα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κουέστα.

19:27

11': Μονοπωλεί η ΑΕΚ στην κυκλοφορία της μπάλας.

19:22

7': Κίτρινη κάρτα στον Παουλίνιο για σκληρό μαρκάρισμα στον Μαντσίνι.

19:19

3': Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Σέντρα του Βέρντε από τα δεξιά, πρώτη κεφαλιά του Ολιβέιρα, δεύτερη του Λιβάγια αρκετά άστοχη.

19:15

1': Έναρξη αναμέτρησης...

19:13

Βγαίνουν οι δύο ομάδες ξεχωριστά στον αγωνιστικό χώρο.

19:12

Συννεφιασμένος ο καιρός στη Θεσσαλονίκη, με τη θερμοκρασία στους 30 βαθμούς Κελσίου.

19:09

Η Ένωση στον αντίποδα, στοχεύει αποκλειστικά στο «τρίποντο» προκειμένου να βρεθεί μόνη στη δεύτερη θέση και στο +2 από τον ΠΑΟΚ που το Σάββατο (4/7) έμεινε στο 2-2 με τον ΟΦΗ.

19:04

Οι Θεσσαλονικείς χωρίς κίνητρο, μετά από τον αποκλεισμό τους από τον «Δικέφαλο» στα ημιτελικά του Κυπέλλου, και με μόλις 14 παίκτες στην αποστολή θα αγωνιστούν για την αξιοπρέπειά τους και μόνο.

18:58

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Άρης - ΑΕΚ, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.