2
23:34

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας καλό βράδυ από το a-sports.gr

23:33

Από ένα βαθμό μοιράστηκαν ΟΦΗ και ΠΑΟΚ στο τελικό 2-2 σε ένα ματς πολύ ωραίο με τέσσερα γκολ, φάσεις, δοκάρι από πλευράς ΟΦΗ και δύο αποβολές. Στους 36 πόντους ο ΟΦΗ, στους 60 ο ΠΑΟΚ.

23:32

Και λήξη της αναμέτρησης, ΟΦΗ - ΠΑΟΚ 2-2.

23:32

90+8': Ο Μιχαηλίδης εκτελεί φάουλ ο προωθημένος Πασχαλάκης με κεφαλιά δεν βρίσκει καλά τη μπάλα και χάνεται η ευκαιρία.

23:31

90+7': Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για τον ΟΦΗ με εκτελεστή τον Νέιρα.

23:30

90+6': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ να κάνει το 3-2 ο Νέιρα με ωραία προσποίηση βγαίνει φάτσα με τον Πασχαλάκη ο οποίος με υπερένταση διώχνει σε κόρνερ.

23:27

Πιέζει όσο μπορεί ο ΠΑΟΚ. αμύνεται σθεναρά ο ΟΦΗ.

23:25

90+1': Κίτρινη κάρτα στον Γουάλι για καθυστέρηση.

23:24

Επτά λεπτά καθυστερήσεων και στο δεύτερο ημίχρονο.

23:22

89': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μάνος αντί του Φιγκεϊρέδο και ο Νάστος αντί του Μαρινάκη.

23:21

88': Σέντρα του Μάτος, δυνατή κεφαλιά του Άκπομ προ του Μαρινάκη, η μπάλα λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι. Πολύ μεγάλη ευκαιρία του ΠΑΟΚ για το 2-3.

23:20

Πιέζει ο ΠΑΟΚ καθώς η ισοπαλία δεν τον βολεύει.

23:20

Μικρή διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Μαρινάκη.

23:15

Το παράκανε ο Εσίτι με τα σκληρά μαρκαρίσματα και δικαιολογημένα πήρε δεύτερη κίτρινη.

23:14

82': Κίτρινη κάρτα και στον Γιαννούλη του ΟΦΗ.

23:14

82': Με δέκα παίκτες και ο ΠΑΟΚ. Αποβολή του Εσίτι με δεύτερη κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Μεγιάδο.

23:13

81': Μαρκάρισμα του Μεγιάδο στον Άκπομ φωνάζουν για πέναλτι οι του ΠΑΟΚ, δεν υπάρχει καμία παράβαση.

23:11

79': Κίτρινη κάρτα στον Άκπομ

23:11

78': Αλλαγή για τον ΟΦΗ, μέσα ο Σακόρ και έξω ο Στάικος.

23:10

Ισοφαρίζει ο ΠΑΟΚ με τον Μιχαηλίδη να εκτελεί το φάουλ με την εκτέλεση να είναι υποδειγματική στο αριστερό παραθυράκι του Γουάλι για το 2-2.

23:09

76': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

23:08

75': Κίτρινη στον Κοροβέση για μαρκάρισμα στον Μαουρίσιο.

23:08

Όλα καλά με τον πορτιέρο του ΟΦΗ που σηκώνεται και συνεχίζει κανονικά στο ματς.

23:07

74': Σέντρα του Γιαννούλη, ο Άκπομ στην προσπάθεια του να διεκδικήσει τη μπάλα ρίχνει στο έδαφος τον Γουάλι και μίνι διακοπή στο ματς.

23:05

72': Σουτ του Τζόλη για τον ΠΑΟΚ δεν είναι καλό και ο Γουάλι μπλοκάρει τη μπάλα.

23:02

Επανέναρξη της αναμέτρησης...

23:01

68': Διάλειμμα για cooling break.

22:59

66': Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο, ο Άκπομ από θέση μέσα δεξιά κάνει το σουτ, η μπάλα περνά άουτ.

22:56

63': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ ο Άκπομ περνά στο ματς αντί του Λημνιού και ο Λέο Μάτος αντί του Μπίσεσβαρ. Κλείνει έτσι τις αλλαγές του ο Αμπέλ Φερέιρα.

22:55

62': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ εκτελεί ο Μπίσεσβαρ και ο Μεγιάδο αποκρούει.

22:53

60': Τζόλης αντί Στοχ στην τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ.

22:53

60': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Βαζ αποχωρεί από το ματς και μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο ο Βίκτορ.

22:52

59': Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Κουτρουμπή στον Μαουρίσιο και δεύτερη κίτρινη για τον αμυντικό του ΟΦΗ.

22:52

59': Σουτ Φιγκεϊρέδο από πλευράς ΟΦΗ η μπάλα καταλήγει άουτ.

22:48

55': Τρίτη κίτρινη για ΟΦΗ τη βλέπει ο Στάικος για φάουλ στον Μαουρίσιο.

22:48

55': Σε θέση οφσάιντ ο Μπίσεσβαρ, σωστή υπόδειξη.

22:45

52': Δυνατά έχει μπει ο ΠΑΟΚ και νέα ευκαιρία με "σκαστό" σουτ του Γιαννούλη και τη μπάλα να περνά λίγο άουτ.

22:43

50': Κίτρινη κάρτα στον Εσίτι για φάουλ στον Μεγιάδο.

22:42

49': Εκτέλεση φάουλ από πλευράς ΠΑΟΚ με τον Στοχ να εκτελεί, κεφαλιά του Βαρέλα η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Γουάλι.

22:39

Με δυο αλλαγές ο ΠΑΟΚ, ο Μιχαηλίδης στη θέση του Ροντρίγκο και ο Εσίτι στη θέση του Ελ Καντουρί.

22:39

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

22:23

Ένα πολύ ωραίο ματς στο Ηράκλειο με τον ΠΑΟΚ να προηγείται μόλις στο 4' με τον Μπίσεσβαρ και παρά το προβάδισμα του ο ΟΦΗ ήταν καλύτερος έχοντας δοκάρι με τον Βαζ στο 16' και έφτασε στο 1-1 στο 18' με τον Νέιρα, πριν πετύχει στο 43' ο Φιγκεϊρέδο το 2-1. Σημαντικές ευκαιρίες με Λημνιό ο ΠΑΟΚ στις καθυστερήσεις.

22:22

Και λήξη ημιχρόνου στο Ηράκλειο, ΟΦΗ - ΠΑΟΚ 2-1.

22:22

45+7': Κίτρινη κάρτα στον Νέιρα που εμπόδισε την εκτέλεση ενός φάουλ από πλευράς ΠΑΟΚ.

22:20

45+5': Μεγάλη ευκαιρία για το 2-2 χάνει ο ΠΑΟΚ με τον Λημνιό που από κοντά με πλασέ επιχειρεί για το 2-2, όμως ο Γουάλι αποκρούει ενστικτωδώς τη μπάλα.

22:18

45+3': Ελ Καντουρί για Ροντρίγκο αυτός πασάρει στον Λημνιό, σουτ του τελευταίου ο Γουάλι μπλοκάρει σταθερά τη μπάλα.

22:16

Η χρήση του VAR συν το cooling break έχουν φέρει τα επτά λεπτά εξτρά χρόνου.

22:15

Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά, επτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

22:14

Πολύ ωραίο γκολ από τον ΟΦΗ με έξι πάσες. Από την άμυνα ξεκίνησε το γκολ των γηπεδούχων με τον Γιαννούλη να πασάρει στον Κουτρουμπή, εναλλαγές της μπάλας μεταξύ Κουτρουμπή, Στάικου, Μπράουν, ο τελευταίος βρίσκει τον Φιγκεϊρέδο και εκείνος με πλασέ στην κίνηση δίνει προβάδισμα στην ομάδα του, 2-1.

22:13

43': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

22:10

39': Κίτρινη κάρτα και στον πάγκο στον τεχνικό του ΠΑΟΚ, Αμπέλ Φερέιρα για διαμαρτυρία.

22:10

39': Κίτρινη κάρτα στον Ροντρίγκο για μαρκάρισμα στον Νέιρα.

22:07

36': Νέο φάουλ κερδίζει ο ΠΑΟΚ ο Στοχ και πάλι στην εκτέλεση, ο Μπίσεσβαρ πιάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Γουάλι μπλοκάρει.

22:04

33': Ο Στοχ εκτελεί το φάουλ η μπάλα βρίσκει στο τοίχος και απομακρύνεται.

22:01

Τελικά μένει ως έχει η κίτρινη.

22:01

Δύσκολη πάντως φάση με τον ρέφερι να τη βλέπει συνεχώς.

21:59

Πάει στο VAR ο Κουμπαράκης για να δει τη φάση γιατί φώναξαν για κόκκινη οι του ΠΑΟΚ.

21:58

28': Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Κουτρουμπής για μαρκάρισμα στον Σφιντέρσκι.

21:55

Επανέναρξη και πάλι της αναμέτρησης.

21:54

Η ώρα για το cooling break.

21:53

23': Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ, ο Στοχ εκτελεί η μπάλα φτάνει στον Γιαννούλη που θα κάνει το σουτ όμως είναι απελπιστικά κακό και η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

21:49

Φέρνει το ματς στα ίσα ο ΟΦΗ καθώς ισοφαρίζει σε 1-1. Ο Νέιρα με ωραία προσπάθεια και σουτ με το αριστερό έστειλε τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Πασχαλάκη για την ισοφάριση.

21:48

18': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!