0
21:10

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

21:09

Ο Αστέρας Τρίπολης κερδίζει με 4-0 τον Βόλο και ανεβαίνει στην έβδομη θέση της κατάταξης. Παρέμειναν ενδέκατοι οι φιλοξενούμενοι.

21:09

Λήξη της αναμέτρησης.

21:06

90+2': Δυνατό σουτ του Μαξ από μακριά, λίγο δίπλα από το δεξί «παραθυράκι» του Τσιφτσή η μπάλα.

21:05

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:02

88': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, τίποτα.

21:01

86': Πέμπτη αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Πασαλίδης αφήνει τη θέση του στον Χριστόπουλο.

20:59

85': Τέταρτη αλλαγή για τον Βόλο. Μπαλογιάννης αντί Γκουαροτσένα.

20:55

80': Έχει πέσει πάρα πολύ ο ρυθμός...

20:51

77': Τέταρτη αλλαγή για τους γηπεδούχους. Αλάγκμπε αντί Λουίς Φερνάντεθ.

20:51

77': Κίτρινη κάρτα στον Γκουαροτσένα.

20:50

76': Ευκαιρία για τον Αστέρας Τρίπολης. Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Λουίς Φερνάντεθ, αλλά ο Καραγκιόζης σωστά τοποθετημένος αποκρούει.

20:49

75': Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τους γηπεδούχους. Η μπάλα έχει στηθεί ένα μέτρο έξω από την περιοχή και αριστερά.

20:48

74' Πολύ καλή στιγμή για τον Βόλο. Ο Κυζιρίδης πλασάρει από κοντά, αλλά η μπάλα βρίσκει στον Πασαλίδη και ο κίνδυνος περνάει.

20:45

70': Συνέχεια στο ματς.

20:43

68': Ώρα για το δεύτερο cooling break στο ματς.

20:42

Ο Μπόρχα Φερνάντεθ περνά κάθετα στον Λουίς Φερνάντεθ που βγαίνει ολομόναχος φάτσα με τον Καραγκιόζη και πλασάρει εύστοχα γράφοντας το 4-0. Χατ τρικ από τον Ισπανό άσο των γηπεδούχων.

20:41

67': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

20:40

66': Σουτ του Κυζιρίδη από τη γραμμή του ημικύκλιου, μαζεύει ο Τσιφτσής.

20:38

64': Τρίτη αλλαγή για τον Βόλο. Έξω ο Μουνίθ, μέσα ο Μπάλλας.

20:34

60': Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης και τρίτη συνολικά. Οι Τζίμας και Μπελόκ στις θέσεις των Σίτο και Μουνάφο αντίστοιχα.

20:32

58': Μακρνό φάουλ από τον Μουνίθ, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

20:30

56': Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο για επικίνδυνο τάκλιν στον Μαξ.

20:29

55': Εκτέλεση φάουλ του Λουίς Φερνάντεθ αρκετά έξω από την περιοχή και αριστερά, διώχνει με τις γροθιές ο Καραγκιόζης.

20:28

55': Διπλή αλλαγή για το Βόλο. Κυζιρίδης αντί Γέντρισεκ και Κορέλας αντί Ζοάο.

20:28

52': Σουτ του Ζοάο από πλάγια θέση αριστερά μέσα στην περιοχή, μπλοκάρει ο Τσιφτσης

20:26

Ο Σίτο σουτάρει με το αριστερό έξω από την περιοχή, ο Καραγκιόζης πέφτει αλλά δεν μπορεί να αποκρούσει και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα για το 3-0.

20:25

51': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

20:20

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

20:19

Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης, με τον Ριέρα να αντικαθιστά τον Αλί Μπάμπα.

20:04

Ο Αστέρας Τρίπολης προηγείται με 2-0 του Βόλου χάρις σε δύο γκολ του Λουίς Φερνάντεθ (2', 45+1' πέν.),

20:04

20:03

45+3': Κίτρινη κάρτα στον Κρέσπι.

20:02

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:01

Ο Λουίς Φερνάντεθ εκτελεί στο κέντρο της εστίας, ο Καραγκιόζης πέφτει αριστερά και... μέσα. 2-0 οι Αρκάδες.

20:01

45+1': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

20:01

Ο Καραγκιόζης πέφτει στα πόδια του Σίτο και τον ανατρέπει, με τον Γκορτσίλα να δείχνει την άσπρη βούλα.

20:01

45': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

19:57

43': Κίτρινη κάρτα στον Ζοάο.

19:55

40': Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη.

19:52

37': Κόρνερ από τα δεξιά για τον Βόλο, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:50

35': Κίτρινη κάρτα στον Μουνίθ για διαμαρτυρία.

19:46

33': Σουτ του Μουνίθ από πλάγια θέση δεξιά μέσα στην περιοχή, στο σώμα του Σίτο η μπάλα.

19:41

25': Κίτρινη κάρτα στον Αλί Μπάμπα για φάουλ στον Φεράρι.

19:40

25': Έχουμε συνέχεια στο ματς.

19:38

23': Μικρή διακοπή για να δροσιστούν και να πάρουν ανάσες οι ποδοσφαιριστές.

19:36

21': Κόρνερ για τους Αρκάδες από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

19:34

19': Διαγώνιο σουτ του Αλί Μπάμπα μέσα από την περιοχή και δεξιά, και αφού άδειασε δύο αντιπάλους, απελπιστικά άστοχο.

19:29

14': Ο Γέντρισεκ κάνει γύρισμα από τα αριστερά, πτώση του Γκουαροτσένα και διαμαρτυρίες για πέναλτι. Αλλά ούτως ή άλλως υπάρχει οφσάιντ.

19:25

10': Σημαντική ευκαιρία για τον Βόλο, από γύρισμα του Φεράρι από αριστερά ο αφύλακτος Γέντρισεκ από το ύψος του πέναλτι στέλνει ψηλά άουτ την μπάλα.

19:18

Ο Κώτσιρας από δεξιά δίνει στον Λουίς Φερνάντεθ, που με σουτ εντός περιοχής νικά τον Καραγκιόζη, γρήγορο 1-0 για τους γηπεδούχους.

19:17

2': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

19:15

19:13

Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, από διαφορετικές πλευρές βέβαια.

19:10

Στο 0-0 είχε λήξει το παιχνίδι της κανονικής περιόδου στην έδρα των Πελοποννήσιων, οι οποίοι είχαν επικρατήσει με 1-0 στο Πανθεσσαλικό.

19:08

36 βαθμούς έχουν οι «κυανοκίτρινοι» στην 8η θέση, 11οι με 30 πόντους οι νεοφώτιστοι.

19:04

Οι Βολιώτες, από την πλευρά τους, κυνηγούν το πρώτο διπλό σε αυτό το μίνι πρωτάθλημα.

19:02

Στο «Θ. Κολοκοτρώνης» οι δύο ομάδες θα παίξουν δίχως άγχος, με τους Αρκάδες σε αυτή την 5η αγωνιστική να ψάχνουν την πρώτη εντός έδρας νίκη τους στα πλέι άουτ της Σούπερ Λίγκας 1.

19:01

Καλησπέρα σας από το a-sports.gr, o αγώνας του Αστέρα Τρίπολης με τον Βόλο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Tσιφτσής, Κώτσιρας, Τασουλής, Αντζουλάς, Πασαλίδης, Μουνάφο, Μπόρχα Φερνάντεθ, Σίτο, Αλί Μπάμπα, Λουίς Φερνάντεθ, Κρέσπι.
Αναπ: Παπαδόπουλος, Παναγιώτου, Χριστόπουλος, Αλάγκμπε, Μπελόκ, Τζίμας, Ριέρα, Κανελλόπουλος, Δουβίκας.