2
22:56

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

22:55

Η ΑΕΚ επικρατεί δίκαια με 0-2 τον ΠΑΟΚ και τον πιάνει στη βαθμολογία. Πλέον οι δυο ομάδες ισοβαθμούν στη δεύτερη θέση με 59 βαθμούς.

22:55

Λήξη του αγώνα.

22:52

90+3': Οφσάιντ ο Βαρέλα, ήταν εκτεθειμένος.

22:50

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

22:48

88': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Ελ Καντουρί κάνει το γύρισμα στον Λάμπρου και αυτός το πλασέ στην κίνηση, με τον Λόπες να διώχνει πάνω στη γραμμή!

22:46

87': Τέταρτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ολιβέιρα αφήνει τη θέση του στον Αραούχο.

22:45

86': Κίτρινη κάρτα στον Βαρέλα.

22:42

82': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ και τρίτη συνολικά. Μέσα οι Οικονόμου, Σιμάνσκι και έξω οι Λιβάγια, Μάνταλος.

22:41

Ο Λιβάγια εκτελεί το πέναλτι και ευστοχεί. 0-2 η Ένωση που «αγκαλιάζει» τη νίκη.

22:41

81': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

22:40

80': Τελικά είναι πέναλτι, καθώς στο VAR είδαν ότι η παράβαση έγινε εντός περιοχής. Σωστή υπόδειξη...

22:38

79': Κίτρινη κάρτα στον Ίνγκασον που διαμαρτυρήθηκε για ένα φάουλ του Μιχαηλίδη στον Βέρντε λίγο έξω από την περιοχή και δεξιά.

22:36

77': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

22:34

74': Πέμπτη και τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Λάμπρου αντικαθιστά τον Στοχ.

22:33

Υπάρχει έλεγχος από τους VARίστες. Δεν μετράει το τέρμα, ήταν πράγματι εκτεθειμένος ο αμυντικός της Ένωσης.

22:33

72': Ο Λόπες σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ.

22:29

69': Συνεχίζεται το ματς.

22:28

68': Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες.

22:28

67': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Γύρισμα του Ροντρίγκο από τα δεξιά, ο Άκπομ δεν καταφέρνει να βάλει την προβολή και να σκοράρει.

22:27

67': Κίτρινη κάρτα στον Τσιγκρίνσκι για φάουλ στον Μπίσεσβαρ.

22:26

65': Κίτρινη κάρτα στον προπονητή του ΠΑΟΚ, Αμπέλ Φερέιρα, για διαμαρτυρία.

22:24

63': Έχει ανοίξει αρκετά το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά.

22:22

62': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Βέρντε αντί Αλμπάνη.

22:20

61': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Σβάρνας κάνει λάθος, ο Μπίσεσβαρ επωφελείται και πλασάρει μέσα από την περιοχή, έξω.

22:16

56': Νέα διπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους και τέταρτη συνολικά. Εκτός γηπέδου Σφιντέρσκι και Τζόλης για να μπουν Άκπομ και Μιχαηλίδης αντίστοιχα.

22:15

54': Ο Μάνταλος βγάζει από διαγώνια θέση στο χώρο στον Ολιβέιρα, που επιχειρεί σουτ υπό την πίεση του Βαρέλα αλλά αστοχεί.

22:12

52': Σουτ του Μπίσεσβαρ εκτός περιοχής, η μπάλα ένα μέτρο πάνω από την εστία.

22:12

48': Πιο δραστήριοι οι γηπεδούχοι στο ξεκίνημα της επανάληψης.

22:06

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

22:05

Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ροντρίγκο και Μπίσεσβαρ αντί Μάτος και Εσίτι αντίστοιχα.

21:49

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ στο 0-1. Δίκαιο το προβάδισμα της Ένωσης, ήταν πολύ ανώτερη και ιδιαίτερα επικίνδυνη στις στημένες φάσεις. Το γκολ ο Τσιγκρίνσκι στο 42' με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Λιβάγια.

21:49

21:47

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:44

Ο Λιβάγια εκτελεί το κόρνερ, ο Τσιγκρίνσκι πηδά ψηλότερα από όλους και με καρφωτή κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

21:43

42': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:43

41': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, διώχνουν σε νέο κόρνερ οι αμυνόμενοι.

21:42

40': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Λιβάγια εκτελεί απευθείας το φάουλ, η μπάλα κοντράρει στον Εσίτι και αλλάζει πορεία με τον Πασχαλάκη να κάνει μεγάλη επέμβαση και να παραχωρεί κόρνερ.

21:41

40': Φάουλ για την ΑΕΚ, μισό μέτρο έξω από την περιοχή πλάγια αριστερά.

21:39

37': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Λόπες, αλλά είναι απελπιστικό άστοχο.

21:39

37': Φάουλ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, όπως επιτίθεται.

21:36

34': Τρία διαδοχικά κόρνερ για την ΑΕΚ περνούν ανεκμετάλλευτα.

21:35

33': Οφσάιντ ο Ελ Καντουρί, ήταν εκτεθειμένος.

21:34

32' Μακρινό σουτ - φάουλ του Λόπες, μπλοκάρει εύκολα ο Πασχαλάκης.

21:32

31': Κίτρινη κάρτα στον Μάτος.

21:32

30': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Σέντρα Λιβάγια σε εκτέλεση φάουλ, ο Μάνταλος κάνει την προβολή αλλά ο Πασχαλάκης πέφτει στην αριστερή του γωνία και αποκρούει.

21:27

26': Έχουμε ξανά παιχνίδι.

21:25

24': Μικρή διακοπή στο ματς, cooling break.

21:22

20': Οφσάιντ ο Ολιβέιρα, σωστή υπόδειξη.

21:20

18': 35% - 65% η κατοχή υπέρ της ΑΕΚ.

21:16

14': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, με πάσα και αυτό αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

21:13

11': Κίτρινη κάρτα στον Παουλίνιο.

21:09

7': Ο Γιαννούλης από τα αριστερά σεντράρει, ο Σφιντέρσκι σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται καθώς την ώρα της σέντρας ο Μαουρίσιο έκανε επιθετικό φάουλ πάνω στον Σιμόες. Σωστή η απόφαση του Ντι Μπέλο.

21:08

7': Καλή στιγμή για την ΑΕΚ, με τον Κρίστιτσιτς να παίρνει τη μπάλα λίγο μπροστά από τη μεσαία γραμμή και να σουτάρει, αλλά να τη στέλνει λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Πασχαλάκη.

21:06

6': Ο Τζόλης σουτάρει με τη μία κεντρικό εκτός περιοχής, αλλά δεν βρίσκει στόχο.

21:03

3': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά. Εκτελείται με πάσα, αλλά δεν αποφέρει κάτι.

21:01

1': Έναρξη αναμέτρησης...

20:58

Ξεχωριστά, όπως δηλαδή ορίζουν τα πρωτόκολλα υγείας, οι δύο ομάδες και οι διαιτητές έκαναν την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

20:53

Η δεύτερη θέση δίνει φυσικά το εισιτήριο για τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ, κάτι που αποτελεί δέλεαρ για τις δύο ομάδες.

20:50

Δεύτεροι με 59 βαθμούς οι Θεσσαλονικείς, τρίτοι με 56 οι «κιτρινόμαυροι».

20:43

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη του αγώνα ΠΑΟΚ - ΑΕΚ, για την 5η αγωνιστική των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Ίνγκασον, Γιαννούλης, Εσίτι, Μαουρίσιο, Ελ Καντουρί, Τζόλης, Στοχ, Σφιντέρσκι.
Αναπ: Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Μιχάι, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Μπίσεσβαρ, Λημνιός, Λάμπρου, Άκπομ
Μπάρκας, Παουλίνιο, Σβάρνας, Τσιγκρίνσκι, Λόπες, Σιμόες, Κρίστιτσιτς, Μάνταλος, Αλμπάνης, Λιβάγια, Ολιβέιρα.
Αναπ: Τσιντώτας, Οικονόμου, Λάτσι, Σταμούλης, Σιμάνσκι, Σαμπανάτζοβιτς, Βέρντε, Αραούχο, Μαχαίρας
Ρέφερι: Ντι Μπέλο (Ιταλία) Βοηθοί: Τζιαλατίνι (Ιταλία), Παγκανέζι (Ιταλία) VAR: Τζιακομέλι AVAR: Κουρομπύλια (Δυτικής Αττικής) 4ος: Καραντώνης (Ημαθίας)