-
0
21:15

21:14

Πρώτη νίκη στα πλέι οφ για τον Παναθηναϊκό, που φτάνει τους 50 βαθμούς στην 4η θέση. Παραμένει 5ος ο Άρης με 38.

21:14

90'+5: Λήξη του αγώνα, 2-0.

21:10

90'+2: Κίτρινη στον Γκάμα για διαμαρτυρία.

21:09

90': Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:06

Ο Κολοβέτσιος με κεφαλιά μετά την εκτέλεση κόρνερ του Μπουζούκη από δεξιά νικά την άμυνα του Άρη και τον Έμαν, 2-0.

21:06

88': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

21:05

87': Σουτ του Αθανασακόπουλου από καλή θέση, κόντρα βάζει ο Μπαγκαλιάνης, κόρνερ για τους «πράσινους».

21:01

83': Κλείνει τις αλλαγές του ο ΠΑΟ, Ζαγαρίτης αντί Χατζηθεοδωρίδη, Περέα αντί Καμπετσή.

21:01

82': Φαλτσαριστό σουτ του Μπουζούκη από θέση έξω δεξιά, άουτ.

20:57

79': Εκτελεί από δεξιά ο Γκάμα, κεφαλιά του Μαντσίνι και ψηλά άουτ η μπάλα.

20:57

79': Κόρνερ για τον Άρη.

20:54

76': Τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, Αθανασακόπουλος αντί Μακέντα.

20:48

70': Συνέχεια στο ματς.

20:46

68': Το μικρό διάλειμμα του β' ημιχρόνου για να δροσιστούν οι παίκτες.

20:43

65': Αλεξανδρόπουλος αντί Χατζηγιοβάνη, δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό.

20:39

Και δεν υπάρχει γκολ, ο Αθηναίος ρέφερι είδε φάουλ του Μακέντα στον Μαρτίνες και το 1-0 δεν αλλάζει.

20:37

Ο διαιτητής Παπαπέτρου βλέπει στο VAR αν υπάρχει φάουλ του Μακέντα στην αρχή της φάσης κι ενώ ο Καμπετσής ήταν αυτός που σκόραρε.

20:36

58': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:34

56': Νευρικές οι δύο ομάδες, πολλά λάθη.

20:28

50': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Ο Μακέντα μπαίνει από αριστερά στην περιοχή και γυρίζει στον Καμπετσή, που εξ επαφής σημαδεύει το δεξί δοκάρι.

20:23

46': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, Ανουάρ αντί Αγιούμπ.

20:23

20:08

Μέτριο ματς, ο Παναθηναϊκός ουσιαστικά αξιοποίησε τη μοναδική του ευκαιρία και άνοιξε το σκορ κι ενώ ο Άρης έδειχνε να πατάει λίγο καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο.

20:07

45'+6: Λήξη α' ημιχρόνου, 1-0.

20:06

45'+5: Περνά ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για τον Άρη.

20:06

45'+5: Διαμαντόπουλος αντί του άτυχου Ντουάρτε, πρώτη αλλαγή για τον Άρη και αναγκαστική.

20:05

45'+5: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ματίγια από δεξιά, πέφτει και διώχνει σε κόρνερ στην αριστερή του γωνία ο Χριστογεώργος.

20:04

45'+4: Με το φορείο θα φύγει ο Ολλανδός μέσος.

20:03

45'+2: Ο Ντουάρτε έχει τραυματιστεί στο γόνατο, δείχνει να έχει πάθει ζημιά.

20:01

45': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:58

42': Με τα πολλά ο Κουρμπέλης βλέπει την κίτρινη κάρτα. Κίτρινη είδαν τόσο ο Αγιούμπ όσο και ο Μαντσίνι σε αυτή τη μικρή ένταση που προέκυψε.

19:58

Κουρμπέλης και Ματίγια είχαν κόντρα εδώ και αρκετά λεπτά, με τον αρχηγό του ΠΑΟ να τη... λέει στον Ισπανό μέσο του Άρη.

19:57

Ο Κουρμπέλης κλέβει την μπάλα από τον Ματίγια και βρίσκει δίχτυα με δυνατό σουτ εκτός περιοχής, 1-0.

19:56

41': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

19:52

36': Καλό φαλτσαριστό σουτ του Ματίγια εκτός περιοχής, άουτ.

19:50

34': Εκτελεί ο Χατζηγιοβάνης, η μπάλα φτάνει στον Θεοχάρη που σεντράρει από αριστερά και πολύ κακή η κεφαλιά του Κολοβέτσιου.

19:49

34': Κόρνερ για τον ΠΑΟ από τα πόδια του Κόρχουτ.

19:45

30': Εκτελεί με γέμισμα το φάουλ ο Αγιούμπ, άστοχη κεφαλιά του Κολοβέτσιου.

19:45

30': Κίτρινη στον Σάσα για φάουλ στον Μπουζούκη, αυστηρή ήταν.

19:44

28': Ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκάμα από αριστερά, λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι η μπάλα. Πρώτη σημαντική ευκαιρία στο ματς ήταν αυτή.

19:41

25': Συνέχεια στο παιχνίδι.

19:38

23': Το μικρό διάλειμμα του α' ημιχρόνου για να δροσιστούν οι παίκτες.

19:31

16': Ο Μπουζούκης πέφτει πολύ εύκολα στην περιοχή από επαφή με τον Ντουάρτε, δεν υπάρχει κανένα πέναλτι.

19:28

13': Σωστή υπόδειξη οφσάιντ αυτή τη φορά στον Χατζηγιοβάνη.

19:25

10': Υπόδειξη οφσάιντ στον Καμπετσή, μάλλον καλυπτόταν.

19:20

5': Κόρνερ για τον Άρη από τα πόδια του Σένκεφελντ, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:19

4': Το κόρνερ εκτελείται χαμηλά από τον Αγιούμπ, στον ίδιο καταλήγει με τα πολλά η μπάλα και σεντράρει από δεξιά, κεφαλιά του Καμπετσή και ψηλά άουτ.

19:18

3': Κόρνερ παραχωρεί ο Κόρχουτ για τον ΠΑΟ.

19:16

19:14

Ακολουθούν και αυτοί του Άρη.

19:13

Bγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες του Παναθηναϊκού.

19:06

Με 4-0 κέρδισε ο Άρης στο «Κλ. Βικελίδης», στο 0-0 έμειναν οι δύο αντίπαλοι στο Ολυμπιακό Στάδιο στα δύο μεταξύ τους παιχνίδια για την κανονική περίοδο του πρωταθλήματος.

19:03

Στην 4η θέση με 47 βαθμούς το «τριφύλλι», 5οι οι Θεσσαλονικείς με 38.

18:57

Οι «κίτρινοι» έχουν ουκ ολίγα προβλήματα, αφού λόγω λήξης συμβολαίων προέκυψαν αρκετές αποχωρήσεις σημαντικών παικτών (Φετφατζίδης, Βέλεθ, Ιντέγιε, Ντιγκινί, Λάρσον). Έτσι, ο Μίχαελ Ένινγκ έχει μόλις 14 διαθέσιμους ποδοσφαιριστές, καθώς Μπα, Τόνσο και Ούγκο Σόουζα έμειναν με τη σειρά τους στη Θεσσαλονίκη, με τον Σούντγκρεν να επικαλείται τραυματισμό, ενώ ήταν στη 15μελή αποστολή.

18:56

Στο ΟΑΚΑ δεν έχει βαθμολογική σημασία το παιχνίδι, με τους «πράσινους», πάντως, να κυνηγούν την πρώτη τους νίκη σε αυτό το μίνι πρωτάθλημα.

18:55

Καλησπέρα σας, ο αγώνας του Παναθηναϊκού με τον Άρη για την 5η αγωνιστική των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας 1 ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Χριστογεώργος, Θεοχάρης, Χατζηθεοδωρίδης, Σένκεφελντ, Κολοβέτσιος, Κουρμπέλης, Αγιούμπ, Μπουζούκης, Χατζηγιοβάνης, Μακέντα, Καμπετσής.
Αναπ: Διούδης, Ζαγαρίτης, Ανουάρ, Αλεξανδρόπουλος, Κολοβός, Αθανασακόπουλος, Σερπέζης, Τζαβίδας, Περέα.
ΑΡΗΣ
Έμαν, Mπακούτσης, Κόρχουτ, Ρόουζ, Μπαγκαλιάνης, Σάσα, Ματίγια, Μαρτίνες, Ντουάρτε, Γκάμα, Μαντσίνι.
Αναπ: Κουέστα, Τσαγκαλίδης, Διαμαντόπουλος.
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών). Βοηθοί: Ακρίβος (Αθηνών), Καρατζίκας (Αθηνών). 4ος: Μαλούτας (Ημαθίας). VAR: Παπαπέτρου (Αθηνών). AVAR: Απτόσογλου (Αθηνών).