1
23:33

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:32

Πολύ σημαντική νίκη για τους "κίτρινους" που μπαίνουν με το δεξί στα πλέι οφ φτάνοντας τους 37 βαθμούς, ενώ ο ΟΦΗ παραμένει στους 34. Οι Κρητικοί προηγήθηκαν με τον Σακόρ στο 21' για να ισοφαρίσει ο Γκάμα στο 42', ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-1 στο 73'. Το τελικό 3-1 πέτυχε ο Κόρχουτ.

23:30

Λήξη της αναμέτρησης, Άρης - ΟΦΗ 3-1.

23:27

90+5': Και τελικά ο Διαμαντόπουλος λέει παίζετε...

23:26

90+4': Και τελικά δεν θα αποφευχθεί το VAR... Για περίπτωση πέναλτι στον Φιγκεϊρέδο.

23:23

90+2': Σέντρα του Σεμέδο με στόχο τον Νέιρα, αλλά το τελείωμα του είναι πολύ κακό.

23:22

Τυπική διαδικασία τα λεπτά των καθυστερήσεων, ο Άρης θα ξεκινήσει με νίκη στα πλέι οφ.

23:21

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, έξι θα είναι οι καθυστερήσεις.

23:20

89': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Ένινγκ, Τόνσο αντί Σάσα και Μπακαλιάνης αντί Σόουζα.

23:18

87': Σε θέση οφσάιντ ο Φιγκεϊρέδο.

23:16

85': Τριπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μπράουν στη θέση του Μαρινάκη, ο Νοικοκυράκης αντί του Ναμπί και ο Ζοάο αντί του Μεγιάδο.

23:14

83': Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Ο Γκάμα αποχωρεί από το ματς, στη θέση του ο Μαρτίνεζ, ο Φετφατζίδης αφήνει τη θέση του στον Μπα.

23:12

Πολύ κοντά στο να ξεκινήσει νικηφόρα ο Άρης που φτάνει και σε τρίτο γκολ. Μία πολύ ωραία επιθετική ενέργεια των γηπεδούχων με τον Λάρσον να σεντράρει, ο Φετφατζίδης γίνεται κάτοχος, πασάρει στον Κόρχουτ που με αριστερό σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 3-1.

23:11

80': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

23:10

Βέβαια ο Διαμαντόπουλος περιμένει μήπως έχει ειδοποίηση από το VAR. Υπερβολική η κίτρινη καθώς δεν είναι πέναλτι, αλλά ούτε και... θέατρο.

23:09

78': Κίτρινη κάρτα στον Ναμπί για... θέατρο, καθώς έπεσε μέσα στην περιοχή.

23:06

Μπρούνο Γκάμα ο ηγέτης του Άρη πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ. Και πάνω που λέγαμε για την προσπάθεια των παικτών των δύο ομάδων.

23:05

Εκπληκτική εκτέλεση φάουλ από τον Μπρούνο Γκάμα στέλνει τη μπάλα πρώτα στο δοκάρι και εν συνεχεία στα δίχτυα του Γουάλι για το 2-1.

23:04

73': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

23:03

Προσπαθούν οι παίκτες των δύο ομάδων, αλλά σίγουρα δεν δείχνουν τη φρεσκάδα του πρώτου ημιχρόνου.

23:01

Και τώρα η ώρα της διακοπής για το δεύτερο ημίχρονο για να δροσιστούν οι παίκτες.

22:59

68': Κόρνερ για τον Άρη, ο Φετφατζίδης στη γωνία, εκτελεί, ο Μαντσίνι στο δεύτερο δοκάρι δεν μπορεί να βρει καλά τη μπάλα και χάνεται η ευκαιρία.

22:58

67': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη να κάνει το 2-1. Ο Μαντσίνι αφήνει τη μπάλα στον Φετφατζίδη αυτός με πλασέ τη στέλνει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

22:56

65': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Μάνος αποχωρεί από το ματς και περνά σε αυτό ο Φιγκεϊρέδο.

22:54

63': Πρώτη αλλαγή για τον Άρη, ο Μαντσίνι περνά στο ματς στη θέση του Ιντέγιε.

22:51

60': Πολύ καλό σουτ του Μάνου έξω από την περιοχή η μπάλα λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Κουέστα.

22:48

57': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λάρσον, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

22:47

56': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Σακόρ εκτός αγώνα, στη θέση του ο Στάικος.

22:47

56': Μαρκάρισμα από πίσω του Σεμέδο στον Φετφατζίδη και κίτρινη στον παίκτη του ΟΦΗ.

22:45

55': Ο Ναμπί εκτελεί το κόρνερ με φάλτσο η μπάλα στην απέναντι πλευρά και πλάγιο για τον Άρη.

22:45

55': Ο Δεληζήσης παραχωρεί κόρνερ σωτήρια στα πόδια του Μάνου.

22:43

52': Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη για μαρκάρισμα στον Κόρχουτ.

22:39

48': Σε θέση οφσάιντ... συλλαμβάνεται ο Μάνος.

22:37

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.