2
20:59

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

20:58

Ο Ατρόμητος κερδίζει με 1-2 τον Άρη μέσα στη Θεσσαλονίκη. Τεράστιο αποτέλεσμα για τους Περιστεριώτες που όμως μένουν εκτός πλέι οφ.

20:58

Λήξη του αγώνα.

20:57

90+7': Κίτρινη κάρτα στον Μαντσίνι.

20:55

90+4': Κίτρινη κάρτα στον Ούμπιντες.

20:54

90+3': Σουτ του Μαρτίνες, στα σώματα.

20:51

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:51

90': Κίτρινη κάρτα στον Μανούσο.

20:50

89': Κίτρινη κάρτα στον Χαρίση.

20:48

88': Σουτ του Μαντσίνι, μαζεύει ο Μανδάς.

20:47

86': Κίτρινη κάρτα στον Σόουζα.

20:44

83': Οφσάιντ ο Σόουζα σε εκτέλεση φάουλ του Ματίγια.

20:41

81': Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Μπαένα αντί Ανδρούτσου.

20:37

76': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Γιακουμάκης στη θέση του Ντε Πο.

20:36

76': Κίτρινη κάρτα στον Ντε Πο επειδή καθυστέρησε να βγει έξω για αλλαγή.

20:32

71': Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Σέντρα του Ντιγκινί, κεφαλιά του Τόνσο από κοντά με τον Μανδά να αποκρουεί ενστικτωδώς και στην συνέχεια να απομακρύνει την μπάλα ο Στρούγγης.

20:29

69': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Έξω ο Ενσικουλού, μέσα ο Ούμπιντες.

20:27

67': Ευκαιρία για τον Άρη. Κακή απομάκρυνση του Νάτσου με το κεφάλι, ο Τόνσο κάνει το σουτ από το ύψος του πέναλτι, με την μπάλα να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μανδά.

20:25

64' Τρίτη αλλαγή για τον Άρη. Εκτός ο Μπακούτσης, μέσα ο Μαρτίνες.

20:24

Για να δούμε αν θα υπάρξει αντίδραση από τους Θεσσαλονικείς...

20:21

Ο Γκάλο εκτελεί απευθείας το φάουλ και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα. Εκπληκτική εκτέλεση από τον Βραζιλιάνο δεξιό μπακ, 1-2 οι Περιστεριώτες.

20:20

60': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

20:20

59': Φάουλ σε καλή θέση για τον Ατρόμητο.

20:17

56': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

20:15

54': Κίτρινη κάρτα στον Ανδρούτσο.

20:13

Ο Χαρίσης με ωραία ενέργεια βγάζει τη σέντρα από τα αριστερά, ο Μανούσος αφήνει τη μπάλα να περάσει, αυτή η καταλήγει στον Ενσικουλού που πλασάρει εύστοχα για το 1-1.

20:13

52': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

20:10

Αντεπίθεση των γηπεδούχων, σε ανισορροπία η άμυνα του Ατρόμητου, ο Μαντσίνι ανοίγει στον Ντιγκινί που μπαίνει στην μεγάλη περιοχή και με συρτό τελείωμα γράφει το 1-0.

20:09

48': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

20:06

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.

20:05

Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Ντιγκινί αντί Γκάμα και Τόνσο αντί Λάρσον.

19:46

Άρης και Ατρόμητος πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο 0-0, με τις δύο ομάδες να έχουν τις καλές στιγμές τους.

19:46

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς έξτρα χρόνο.

19:45

44': Ωραίο σουτ του Γκάλο, λίγο πάνω από την εστία του Άρη.

19:42

41': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σέντρα του Ντε Πο από τα αριστερά, εξ επαφής κεφαλιά του Ενσικουλού από τη μικρή περιοχή, αποκρούει ενστικτωδώς σε κόρνερ ο Έμαν που περνά ανεκμετάλλευτο.

19:41

40': Ο Σάσα κάνει μια διαγώνια κάθετη μέσα στην περιοχή, ο Λάρσον γίνεται κάτοχος της μπάλας και πασάρει όμορφα στον Γκάμα που σουτάρει πάνω από τα δοκάρια.

19:37

36': Κίτρινη κάρτα στον Ενσικουλού για αγκωνιά στον Σάσα.

19:33

32': Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Γκάλο πιάνει ένα μονοκόμματο σουτ έξω από την περιοχή και δεξιά, λίγο άουτ η μπάλα.

19:31

Συμπληρώθηκε μισή ώρα αγώνα, με τους γηπεδούχους να πιέζουν...

19:30

29': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

19:28

28': Ο Μπακούτσης «σπάει» για τον Ματίγια που σουτάρει αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από την εστία.

19:25

24': Ο Φετφατζίδης αποφεύγει δύο αντιπάλους και κάνει το σουτ από το ημικύκλιο αλλά ο Μανδάς μαζεύει.

19:22

21': Ο Γκάμα κάνει μία κούρσα 15 μέτρων, επιχειρεί ένα αδύναμο σουτ με το αριστερό, με τον Μανδά να μαζεύει εύκολα.

19:17

16': Σουτ του Γκάμα με φάλτσα από το ημικύκλιο, κακό, άστοχο.

19:14

14': Κόρνερ για τους Θεσσαλονικείς από τα δεξιά, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Ντε Πο.

19:13

12': Μακρινό σουτ του Χαρίση, άστοχο.

19:11

11': Ευκαιρία για τον Άρη. Φάουλ - γέμισμα του Ματίγια από τα δεξιά, καρφωτή κεφαλιά από τον Σόουζα, πέφτει και μπλοκάρει ο Μανδάς.

19:11

10': Ο Φετφατζίδης πέφτει μέσα στην περιοχή, «παίζετε« λέει ο Τζήλος, που ενημερώθηκε και από τους VARίστες.

19:09

9': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

19:08

Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα 8 λεπτά του αγώνα.

19:03

2': Παράλληλη σέντρα του Γκάλο από τα δεξιά, περνάει απ' όλους η μπάλα.

19:01

1': Έναρξη αναμέτρησης...

18:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:53

Οι Περιστεριώτες από την άλλη, στοχεύουν μόνο στη νίκη ώστε, με συνδυασμό αποτελεσμάτων, να κατακτήσουν την έκτη και τελευταία θέση που οδηγεί στα πλέι οφ. Πιο συγκεκριμένα θέλουν ήττα του ΟΦΗ από τη Λαμία στην Κρήτη και έστω ισοπαλία του Αστέρα Τρίπολης στην έδρα της ΑΕΛ.

18:47

Έχοντας εξασφαλίσει την πέμπτη θέση στην κανονική διάρκεια, οι «κίτρινοι» θα παραταχθούν, όπως βλέπετε και στη βάση του LIVE, με αλλαγές στη σύνθεσή τους καθώς στο... μυαλό τους είναι ο πρώτος αγώνας με την ΑΕΚ για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας την Τετάρτη (4/3) στο ΟΑΚΑ.

18:42

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας και Καλό Μήνα! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Άρης - Ατρόμητος για την 26η και τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.