4
-
0
22:21

Ο Ολυμπιακός πήρε εύκολα τη νίκη με 4-0 απέναντι σε μια κάκιστη Ξάνθη, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κώστα Μήτρογλου

22:21

Τέλος του αγώνα

22:18

90': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με την πλάτη του Γούτα να σώζει την εστία των φιλοξενούμενων στο κοντινό σουτ του Σαβιόλα

22:14

85': Κίτρινη κάρτα στον Γιαταμπαρέ

22:02

Σκόρερ και πάλι ο Μήτρογλου, ο οποίος με σουτ μέσα απ' την περιοχή εκμεταλλεύεται το γύρισμα του Βάις και κάνει το 4-0

22:02

73': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

22:01

71': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Βασιλακάκης δίνει τη θέση του στον Σολάρι

21:50

Ντεμπούτο με τα ερυθρόλευκα για τον Γάλλο μέσο

21:50

62': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Γιαταμπαρέ μπαίνει αντί του Φουστέρ

21:45

57': Σουτ του Βασιλακάκη αποκρούει σε κόρνερ ο Ρομπέρτο

21:44

Χωρίς κάτι σημαντικό το πρώτο 10λεπτο της επανάληψης

21:34

46': Αλλαγή και για την Ξάνθη. Μπήκε ο Κάλβο και βγήκε ο Μαρσελίνιο

21:34

46': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μανιάτης μπήκε αντί του Σαλίνο

21:34

Σέντρα στο β' μέρος

21:18

Ο Ολυμπιακός έκανε «πάρτι» στο πρώτο 45λεπτο με την Ξάνθη, έχει «καθαρίσει» το ματς και πλέον μπορεί να κάνει συντήρηση δυνάμεων ενόψει του αγώνα με την Παρί

21:17

Τέλος α' μέρους

21:16

Πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ από τον Μήτρογλου που στέλνει τη μπάλα πρώτα στο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα του Τσέμα για το 3-0

21:16

45': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

21:13

42': Αλλαγή για την Ξάνθη. Βγαίνει ο Παΐτο και μπαίνει ο Μπαξεβανίδης

21:12

41': Πολύ ωραία φάση για τον Ολυμπιακό, με τον Βάις να βγάζει για τον Σαλίνο, τον Βραζιλιάνο να κάνει το σουτ και τον Τσέμα να αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ

21:11

40': Κίτρινη κάρτα στον Παΐτο

21:08

37': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Χολέμπας μπαίνει αντί του Μπονγκ

21:06

35': Ετοιμάζεται αλλαγή για τον Ολυμπιακό, καθώς ο Μπονγκ δεν μπορεί να συνεχίσει λόγω τραυματισμού

21:03

32': Κοντά σε τρίτο γκολ ο Ολυμπιακός, αλλά ο Τσέμα αποκρούει το πλασέ του Μήτρογλου

21:01

29': Δοκάρι για την Ξάνθη με τον Μαρίν σε σέντρα του Γάλλου που πήρε περίεργη τροχιά

20:59

Ωραίο άνοιγμα του Φουστέρ στον Μήτρογλου, ο οποίος στο τετ α τετ με τον Τσέμα δεν δυσκολεύεται να κάνει το 2-0 για τους «ερυθρόλευκους»

20:58

27': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

20:49

18': Ωραίο γυριστό του Φουστέρ έπειτα από κόρνερ του Βάις, η μπάλα φεύγει πάνω απ' την εστία

20:46

15': Ελέγχει εύκολα το ματς ο Ολυμπιακός με μεγάλα ποσοστά στην κατοχή της μπάλας

20:34

Ο Σαβιόλα πήρε το ριμπάουντ έπειτα από ασθενή απόκρουση του Τσέμα σε κεφαλιά του Μήτρογλου και κάνει εύκολα το 1-0

20:34

3': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

20:33

2': Πρώτη καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, ο Τσέμα αποκρούει το σουτ του Σαβιόλα

20:31

Έναρξη του αγώνα

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μεντζανί, Μανωλάς, Μπονγκ, Μασάντο, Σάμαρης, Φουστέρ, Βάις, Σαβιόλα, Μήτρογλου
Αναπ: Μέγιερι, Μανιάτης, Παπάζογλου, Χολέμπας, Ντομίνγκες, Γιαταμπαρέ, Ολαϊτάν
ΞΑΝΘΗ
Τσέμα, Μπέρτος, Βάλλας, Γούτας, Παΐτο, Ντιέ, Εστράδα, Ντε Γκούζμαν, Μαρσελίνιο, Βασιλακάκης, Μαρίν
Αναπ: Κυριακίδης, Μπαξεβανίδης, Σομπράνο, Γκονζάλεζ, Μάνταλος, Φλίσκας, Σολάρι
Διαιτητής: Καλογερόπουλος (Αθηνών), Βοηθοί: Γεωργαράκος (Αθηνών), Απτόσογλου (Αθηνών), 4ος: Φουκάκης (Ηρακλείου)