Ευχαριστούμε που μείνατε στο a-sports.gr, καλή συνέχεια.

21:32

Και να πούμε, ότι το PAOK TV δεν έπεσε καθόλου και δεν κόλλησε καθόλου. Για να μην σχολιάζουμε μόνο τα αρνητικά.

21:29

Τεράστια και δίκαιη νίκη για τον Ολυμπιακό. Καλύτεροι οι "ερυθρόλευκοι" και σε στήσιμο μέσα στο γήπεδο και σε ευκαιρίες και απόδοση. Εγκλωβίστηκε και αποδυναμώθηκε ο ΠΑΟΚ, που δεν μπόρεσε να απειλήσει επιθετικά. Στο +5 πλέον οι Πειραιώτες.

21:27

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 0-1.

21:26

90'+5: Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, ανέβηκε και ο Πασχαλάκης, με πάσα, Μίσιτς σουτ απέξω, χωρίς δύναμη, εύκολα ο Σα.

21:25

Μένει ένα λεπτό πλέον στην Τούμπα από τις καθυστερήσεις... Πάντα 0-1 ο Ολυμπιακός τον ΠΑΟΚ.

21:23

90'+2: Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Ολυμπιακός. Ο Γκασπάρ στη θέση του Βαλμπουενά.

21:23

90'+1: Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ με τον Μπίσεσβαρ από τα αριστερά, εύκολα η μπάλα απομακρύνεται.

21:22

90': Και τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων...

21:20

88': Κίτρινη στον Γκιγιέρμε.

21:19

Μπήκαμε στο 88' στην Τούμπα...

21:18

Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά με τον Βιεϊρίνια, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:17

Φάουλ για τον ΠΑΟΚ με τον Βιεϊρίνια στα τρία μέτρα από το ημικύκλιο και αριστερά, στο τείχος η μπάλα.

21:15

84': Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μασούρας μέσα στη θέση του Ραντζέλοβιτς. Έχει χτυπήσει ο Σέρβος. Αναγκαστική η αντικατάσταση του.

21:14

83': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Βιεϊρίνια από τα δεξιά, κεφαλιά Βαρέλα, άουτ.

21:13

83': Ο Λάμπρου μέσα, έξω ο Λημνιός.

21:12

82': Τζαρτζάρισμα και αλληλοσπρωξίματα Λημνιού - Τσιμίκα, πέφτει εντυπωσιακά ο παίκτης του ΠΑΟΚ. Καμία παράβαση, το είδαμε 4 φορές από το PAOK TV, αλλά δεν είναι τίποτα. Σωστός ο ρέφερι.

21:11

80': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ με τον Βιεϊρίνια από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:09

77': Μπίσεσβαρ βγάζει την μπαλιά στα καρέ του Ολυμπιακού, ο Ελ Καντουρί δεν βρίσκει την μπάλα στο βηματισμό του, πιάνει... αέρα και άουτ απευθείας.

21:08

Κίτρινη στον Μπα (σωστή - για μαρκάρισμα στον Ακπόμ)

21:06

74': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ελ Καντουρί στη θέση του Μαουρίσιο.

21:06

74': Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ τώρα. Πέντε μέτρα έξω από το ημικύκλιο και λίγο αριστερά, Βιεϊρίνια απευθείας, δύο μέτρα πάνω από την εστία του Σα.

21:04

72': Φάουλ για κάρτα από τον Βαλμπουενά, δεν δίνεται όμως. Ο Ίνγκασον έκανε το μαρκάρισμα και έπρεπε να δει την κίτρινη. Του χαρίζεται ο ρέφερι.

21:02

70': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Κλέβει ο Καμαρά από τον Μαουρίσιο, σουτ ωραίο από θεση έξω αριστερά, πέφτει και διώχνει ο Πασχαλάκης.

21:01

69': Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Χασάν αντί του Ελ Αραμπί. Με άλλον σέντερ φορ πλέον οι Πειραιώτες.

21:01

Έτοιμος να μπει ο Χασάν στο ματς...

20:59

Δείχνει να αγχώνεται όσο περνά ο χρόνος ο ΠΑΟΚ...

20:56

65': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Μίσιτς από τα αριστερά, σταθερά ο Σα μαζεύει.

20:56

64': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ακπόμ στη θέση του Πέλκα.

20:55

Προσπάθησε για ένα πεντάλεπτο να πιέσει ο ΠΑΟΚ μετά το γκολ που δέχθηκε.

20:51

60': Ίνγκασον πέφτει θεαματικά και μόνος του μέσα στην περιοχή και δεξιά, μετά από καθαρό τζαρτζάρισμα του Τσιμίκα, φυσικά δεν υπάρχει τίποτα. Κοντά ο Γερμανός ρέφερι.

20:49

58': Δυνατό σουτ Γκιγιέρμε από θέση έξω δεξιά, άουτ.

20:49

57': Γέμισμα Μπίσεσβαρ, ο Σφιντέρσκι δεν μπορεί να κάνει την κοντινή προβολή και άουτ.

20:48

57': Σουτ Βιεϊρίνια, κόντρα στον Γκιγιέρμε, στην αγκαλιά του Σα η μπάλα.

20:46

Σωστά, διπλό οφσάιντ! Δύο ήταν καθαρά και με τη γραμμή ενα σώμα τουλάχιστον πιο μπροστά, ο ένας από τους δύο ήταν ο Βαρέλα και ο Μαουρίτσιο.

20:45

Εξετάζεται μέσω VAR το γκολ για οφσάιντ. Και φαίνεται πως είναι εκτεθειμένοι δύο παίκτες του ΠΑΟΚ.

20:44

Φάουλ για τον ΠΑΟΚ με τον Βιεϊρίνια από τα δεξιά, ο Μπουχαλάκης πάει να διώξει και απομακρύνει ανάποδα, ο Σα απομακρύνει σε πρώτο χρόνο, ο Σφιντέρσκι σουτάρει στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Βαρέλα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

20:44

52': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:42

Οφσάιντ ο Ελ Αραμπί, σωστή υπόδειξη.

20:40

Ωραίο σλάλομ του Τσιμίκα, μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, δυνατό σουτ, διώχνει δύσκολα ο Πασχαλάκης σε πρώτο χρόνο, ο Ραντζέλοβιτς γυρίζει την μπάλα από τα δεξιά δίπλα στο δεύτερο δοκάρι και δεξιά, ο Γιαννούλης με το σώμα στην προσπάθεια του να διώξει τη στέλνει στα δίχτυα και 0-1. Με αυτογκόλ μπροστά ο Ολυμπιακός μέσα στην Τούμπα! Καθαρό το τέρμα, δεν είχε βγει η μπάλα έξω στο γύρισμα του Ραντζέλοβιτς.

20:40

49': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:38

47': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Μίσιτς από τα αριστερά, ο Βαρέλα με την πλάτη, άουτ.

20:38

Φορτούνης, Χασάν και Μασούρας σηκώθηκαν για προθέρμανση από τον Πέδρο Μαρτίνς.

20:37

46': Έναρξη β' ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές τόσο ο ΠΑΟΚ όσο και ο Ολυμπιακός.

20:36

Επιστρέφουν οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο...

20:25

Στα στατιστικά παρουσιάζεται ισορροπία με 3 τελικές για κάθε ομάδα και κατοχή στο 52% για τον ΠΑΟΚ έναντι 48% του Ολυμπιακού.