1
21:30

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

21:29

Αστέρας Τρίπολης και Παναθηναϊκός αναδεικνύονται ισόπαλοι με σκορ 1-1. Προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι με πέναλτι του Μακέντα στο 51', ισοφάρισαν με τον Χαουρέγκι στο 85' οι Αρκάδες.

21:28

Λήξη του αγώνα.

21:28

90+5': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Σέντρα του Ανουάρ από τα δεξιά, προβολή Περέα αλλά δεν προλαβαίνει τη μπάλα.

21:23

90+1': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Περέα φεύγει στην κόντρα από τα δεξιά, μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει αλλά η μπάλα γλύφει το δεξί κάθετο δοκάρι του Παπαδόπουλου και φεύγει άουτ.

21:18

Ο Χαουρέγκι παίρνει την κεφαλιά πάσα του Μαρκ Φερνάντεθ στο πρώτο δοκάρι και με πλασέ κάτω από τα πόδια του Διούδη σκοράρει.

21:17

85': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

21:14

82': Κίτρινη κάρτα στον Χαουρέγκι.

21:13

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα, με τους γηπεδούχους να πιέζουν και τους «πράσινους» να αμύνονται.

21:10

78': Τρίτη αλλαγή και για τον Αστέρα Τρίπολης. Σίτο αντί Τασουλή.

21:08

76': Τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Βγαίνει ο Μακέντα, μπαίνει ο Περέα.

21:06

74': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά. Εκτελείται με πάσα, σέντρα αλλά η φάση σταματά για οφσάιντ.

21:04

72': Κι άλλο κόρνερ από τα αριστερά κερδίζουν οι γηπεδούχοι, αλλά ούτε αυτό αποφέρει κάτι.

21:02

70': Έχει γίνει πολύ δυνατό το παιχνίδι...

21:01

69': Σέντρα του Ντέλετιτς από τα αριστερά, κεφαλιά του Λουίς Φερνάντεθ, στην αγκαλιά του Διούδη η μπάλα.

20:59

67': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

20:57

65': Κίτρινη στον Ζαχίντ για διαμαρτυρία, είναι η δεύτερη και αποβάλλεται. Συνεχίζουν με δέκα οι φιλοξενούμενοι.

20:57

64': Οφσάιντ ο Ζαχίντ, σωστό.

20:55

63': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπουζούκης αντικαθιστά τον Χατζηγιοβάνη.

20:53

61': Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Λουίς Φερνάντεθ αντί Κρέσπι

20:52

60': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:52

60': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Αλεξανδρόπουλος στη θέση του τραυματία Χατζηθεοδωρίδη.

20:51

59': Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Ντέλετιτς πασάρει στον Κώτσιρα που αφύλακτος πλασάρει μέσα από την περιοχή και δεξιά, αποκρούει ο Διούδης.

20:50

Υπάρχει πρόβλημα με τον Χατζηθεοδωρίδη και θα γίνει αλλαγή.

20:49

57': Από μία κίτρινη κάρτα σε Ζαχίντ και Τασουλή.

20:48

56': Ένταση στον αγωνιστικό χώρο, υπάρχει σύρραξη ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων.

20:45

52΄: Κίτρινη κάρτα στον Σουάρεθ για διαμαρτυρία.

20:43

Ο Μακέντα εκτελεί στο αριστερό «παραθυράκι» του Παπαδόπουλου και σκοράρει για το 0-1.

20:43

51': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:42

Σωστά πράττει και εδώ, αφού δεν πατούσε τη γραμμή της εστίας ο γκολκίπερ του Αστέρα Τρίπολης την ώρα της εκτέλεσης.

20:42

50': Δίνει επανάληψη ο Μανούχος και κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο.

20:41

49': Εκτελεί το πέναλτι ο Μακέντα, πέφτει στη δεξιά του γωνία και μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

20:40

48': Και δίνει πέναλτι ο ρέφερι. Ο Τασουλής πάτησε τον Ούγγρο. Είναι σωστή απόφαση.

20:39

48': Πάει να δει το VAR ο Μανούχος για πιθανό πέναλτι του Τασουλή στον Νάγκι.

20:37

46': Ξεκινά το β' ημίχρονο.

20:21

Αστέρας Τρίπολης και Παναθηναϊκός πηγάινουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο 0-0. Παιχνίδι με ρυθμό στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης», αλλά χωρίς τη μεγάλη φάση.

20:21

20:21

45+2': Εκτέλεση φάουλ με σέντρα από τον Ζαχίντ, ο Πούγγουρας κάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα περνάει άουτ.

20:20

45+1': Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο (για φάουλ στον Αουάρ).

20:20

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:17

43': Το εκτελεί με κομπίνα ο Ζαχίντ, βγάζοντας παράλληλα στον Χατζηγιοβάνη, που σουτάρει με δύναμη από το ημικύκλιο αλλά η μπάλα σταματά πάνω στον αμυνόμενο Σουάρεθ και απομακρύνεται.

20:16

42': Φάουλ και κίτρινη κάρτα στον Μαρκ Φερνάντεθ για ένα φάουλ στον Νάγκι κοντά στη γωνία της μεγάλης περιοχής δεξιά.

20:14

41': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, απομακρύνει ο Μακέντα.

20:11

38': Συρτό σουτ του Μαρκ Φερνάντεθ έξω από την περιοχή και αριστερά, πέφτει στη δεξιά του γωνία και μαζεύει εύκολα ο Διούδης.

20:10

36': Δυνατό σουτ του Χατζηθεοδωρίδη απέξω, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

20:07

33': Ο Ζαχίντ στρώνει στον Μακέντα που κάνει ένα τζούφιο σουτ από το ύψος του πέναλτι αλλά ο Παπαδόπουλος αποκρούει. Σα να μην έγινε ποτέ η φάση, όμως, καθώς ο Ιταλός ήταν εκτεθειμένος στο ξεκίνημά της.

20:05

31': Επικίνδυνο γέμισμα του Ντέλετιτς από τα δεξιά, διώχνει με αυτοθυσία ο Νούνες.

20:02

28': Ο Ντέλετιτς σκοράρει για τον Αστέρα Τρίπολης αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Ήταν καθαρά πιο μπροστά ο παίκτης των Αρκάδων.

20:01

Μπήκαμε στο 25' και ακόμε δεν έχουμε δει ούτε φάση...

19:57

23': Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη, που πήγε επικίνδυνα πάνω στον Βαλιέντε.

19:54

20': Κίτρινη κάρτα στον Αποστολάκη για σκληρό φάουλ στον Τασουλή.

19:52

19': Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Ιγκλέσιας αντιμετωπίζει πρόβλημα και δίνει τη θέση του στον Βαλιέντε.

19:50

17': Οφσάιντ ο Μακέντα, πολύ οριακή φάση, φαίνεται να καλύπτεται ο επιθετικός του Παναθηναϊκού.

19:49

Συμπληρώθηκαν 15 λεπτά, ισορροπημένο ματς βλέπουμε στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης.

19:47

Σηκώνεται ο αρχηγός του Παναθηναϊκού, συνεχίζεται στο λεπτό ο αγώνας.

19:46

12': Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Κουρμπέλη.

19:43

9': Πέφτει μέσα στην περιοχή του Παναθηναϊκού ο Ντέλετιτς, δεν υπάρχει τίποτα.

19:41

Στο πέταλο των φιλοξενούμενων του «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» βρίσκονται και περίπου 1500 οπαδοί του Παναθηναϊκού.

19:40

7': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα δεξιά, κεφαλιά του Σουάρεθ, άουτ. Ως μη γενόμενη ομως η φάση καθώς είχε προηγηθεί επιθετικό φάουλ του Ισπανού στόπερ.

19:39

5': Εκτελεί απευθείας ο Χατζηθεοδωρίδης, σταματά πάνω στο τείχος η μπάλα.

19:38

4': Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο κερδίζει ο Παναθηναϊκός. Η μπάλα έχει στηθεί λίγο δεξιά από το ημικύκλιο.

19:34

1': Έναρξη αναμέτρησης...

19:28

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:24

Πρόβλημα της τελευταίας στιγμής προέκυψε για τον Αστέρα Τρίπολης καθώς ο Μπαράλες ένιωσε ένα σφίξιμο στον προσαγωγό και έμεινε εκτός αποστολής.

19:20

Βροχή και τσουχτερό κρύο αυτή την ώρα στην Τρίπολη, με το θερμόμετρο να δείχνει 2 βαθμούς Κελσίου.

19:16

Το «τριφύλλι» από την άλλη, είναι τέταρτο με 40 βαθμούς και την προηγούμενη αγωνιστική επικράτησε με 3-1 του Παναιτωλικού στο ΟΑΚΑ.

19:13

Οι Αρκάδες, που με 29 βαθμούς ισοβαθμούν με την Ξάνθη στην έβδομη θέση της κατάταξης, προέρχονται από «διπλό» με 0-1 επί του Βόλου.

19:11

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα Αστέρας Τρίπολης - Παναθηναϊκός για την 25η αγωνιστική της Σουπερλίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Σουάρεθ, Πασαλίδης, Τασουλής, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Ντέλετιτς, Μαρκ Φερνάντεθ, Κρέσπι, Χαουρέγκι
Αναπ: Μιχαήλ, Βαλιέντε, Μπόρχα Φερνάντεθ, Ματρικάρντι, Λουίς Φερνάντεθ, Βλάχος, Σίτο
Διούδης, Αποστολάκης, Νούνες, Πούγγουρας, Χατζηθεοδωρίδης, Κουρμπέλης, Ανουάρ, Νάγκι, Χατζηγιοβάνης, Ζαχίντ, Μακέντα
Αναπ: Ξενόπουλος, Μπεκ, Μπουζούκης, Περέα, Αλεξανδρόπουλος, Βαγιαννίδης, Καμπετσής
Ρέφερι: Μανούχος (Αργολίδας) Βοηθοί: Κούλα (Ξάνθης), Κολοσιώνης (Αιτωλοακαρνανίας) VAR: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου) AVAR: Δημητριάδης (Μακεδονίας) 4ος: Τσαγκαράκης (Χανίων)