0
20:13

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Από τον Σταύρο Ιωαννάτο που ήταν στο ΟΑΚΑ για το a-sports.gr, καλό βράδυ.

20:12

Η ΑΕΚ κερδίζει με 4-0 τον Παναιτωλικό και προκρίνεται στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

20:12

Λήξη του αγώνα.

20:07

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:05

Ο Λιβάγια εκτελεί το πέναλτι στην αριστερή γωνία του Κνετ, που βρήκε τη μπάλα αλλά εκείνη κατέληξε στα δίχτυα. 4-0 για την Ένωση.

20:05

88': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:04

Ο Λιβάγια τσιμπάει τη μπάλα, ο Κνετ τον ανατρέπει καθαρά και ο ρέφερι δείχνει την άσπρη βούλα.

20:04

87': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΚ!

20:01

84': Μακρινό σουτ του Κρίστιτσιτς, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

19:57

Και όντως δεν δίνει κάτι ο ρέφερι, μετράει κανονικά το γκολ.

19:56

Πάει να δει το VAR ο Τσαγκαράκης για υποψία φάουλ του Αραούχο πάνω στον Σιέστεντ. Από το ριπλέι φαίνεται ότι ο Αργεντινός φορ κλέβει καθαρά τη μπάλα.

19:55

79': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Έξω ο Αραούχο, μέσα ο Οικονόμου.

19:54

Ο Αραούχο κλέβει από τον Σιέστεντ, κάνει την παράλληλη πάσα στον Αλμπάνη που σε κενή εστία σκοράρει για το 3-0.

19:54

78': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:53

77': Μακρινό σουτ του Σιμόες, αρκετά άουτ.

19:53

76': Κίτρινη κάρτα στον Μαλή για διαμαρτυρία.

19:48

72': Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός γηπέδου ο Ταχάρ, μέσα ο Άλβαρες.

19:48

71': Κίτρινη κάρτα στον Λιβάγια.

19:47

71': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Σιμάνσκι αντί Μάνταλου.

19:47

70': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Βαθιά μπαλιά του Σβάρνα, ο Λόπες κατέβασει με το στήθος και πατάει περιοχή, κάνει το δυνατό σουτ αλλά ο Κνετ διώχνει σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

19:44

68': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Έξω ο Μπαΐροβιτς, μέσα ο Μουνιέ.

19:42

65': Εκτελείται το κόρνερ, σε νέο κόρνερ η άμυνα της ΑΕΚ που δεν αποφέρει κάτι.

19:41

65': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ρόσα σουτάρει πίσω από το ημικύκλιο, η μπάλα κοντράρει στον Μπακάκη και αλλάζει πορεία, με τον Τσιντώτα να ίπταται και να αποκρούει σε κόρνερ.

19:39

63': Πρώτη αλλαγή και για τον Παναιτωλικό. Ο Ρόσα αντικαθιστά τον Φυτόπουλο.

19:37

60': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Αλμπάνης αντί Ολιβέιρα.

19:36

59': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Μπαλιά τρύπα του Λιβάγια στον Λόπες, που κάνει το διαγώνιο σουτ από θέση αριστερά αλλά αστοχεί για... πολύ.

19:32

56': Κίτρινη κάρτα στον Κέβιν.

19:28

51': Σουτ του Ντουάρτε πίσω από το ημικύκλιο, στα χέρια του Τσιντώτα.

19:24

47': Φαλτσαριστό σουτ του Αραούχο έξω από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα περνά ξυστά δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κνετ.

19:22

46': Ξεκινάει το β' ημίχρονο.

19:05

Η ΑΕΚ προηγείται με 2-0 του Παναιτωλικού και βρίσκεται πολύ κοντά στο να «κλειδώσει» την πρόκριση.

19:04

19:03

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

18:56

38': Κίτρινη κάρτα στον Αραούχο.

18:54

Γύρισμα του Μάνταλου από θέση μέσα αριστερά στον Κρίστιτσιτς που αμαρκάριστος από το ύψος της μικρής περιοχής γράφει το 2-0.

18:54

37': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:52

35': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος εκτελεί το φάουλ με μία έξυπνη πάσα για τον Ολιβέιρα που γυρίζει με τονο κεφάλι για τον Βράνιες που πιεζόμενος από κοντά δεν μπορεί να σκοράρει.

18:51

34': Φάουλ για την ΑΕΚ σε καλό σημείο, 7-8 μέτρα έξω από την περιοχή και δεξιά.

18:49

32': Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο.

18:48

Συμπληρώσαμε μισή ώρα και πέρα από το γκολ δεν έχουμε δει κάτι το αξιόλογο.

18:43

Συνεχίζεται μετά από περίπου ένα λεπτά το ματς.

18:42

24': Μικρή διακοπή για να δεχτεί τις πρώτες βοήθειες ο Βράνιες που δέχτηκε τη μπάλα με δύναμη στην κοιλιά.

18:40

23': 58% - 42% υπέρ της ΑΕΚ η κατοχή.

18:38

19': Κυκλοφορούν τη μπάλα οι Αγρινιώτες αλλά δυσκολεύονται να βρουν κενούς διαδρόμους προς την εστία του Τσιντώτα.

18:32

14': Απειλεί η ΑΕΚ. Ο Μάνταλος εκτελεί το κόρνερ, ο Βράνιες κάνει το τακουνάκι από το πέναλτι, αλλά ο Κνετ μπλοκάρει.

18:31

14': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά.

18:31

12': Επικίνδυνη σέντρα του Φυτόπουλου από τα δεξιά, κόβει σωτήρια ο Βράνιες.

18:26

Ο Λόπες σεντράρει από τα αριστερά, ο Κέβιν διώχνει με το κεφάλι, με τη μπάλα να στρώνεται στο ύψος του πέναλτι στον Ολιβέιρα που με μονοκόμματο σουτ σκοράρει για το 1-0.

18:25

7': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:24

7': Σέντρα του Μπακάκη από τα δεξιά διώχνει ο Μαρσιάλ.

18:21

Η ΑΕΚ κυκλοφορεί τη μπάλα στο ξεκίνημα...

18:18

1': Έναρξη αναμέτρησης...

18:15

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

18:11

Στους 11 βαθμούς Κελσίου η θερμοκρασία αυτή την ώρα στην Καλογρέζα.

18:09

Οι «κιτρινόμαυροι» προέρχονται από το σπουδαίο διπλό με 0-1 επί του Άρη για την 24η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1 ενώ οι Αγρινιώτες από ήττα με 3-1 από τον Παναθηναϊκό στο Ολυμπιακό Στάδιο.

18:03

Η ΑΕΚ έχει ένα μικρό προβάδισμα πρόκρισης στα ημιτελικά του θεσμού μετά το 1-1 του πρώτου ματς στο Αγρίνιο.

18:01

Ο αγώνας διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών καθώς η Ένωση θα εκτίσει την πρώτη από τις δύο αγωνιστικές τιμωρίας που της επιβλήθηκε για τα επεισόδια με τον Ολυμπιακό.