1
16:57

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό απόγευμα από το a-sports.gr.

16:56

Εύκολη και δίκαιη νίκη για τον Παναθηναϊκό απέναντι στον Παναιτωλικό με 3-1. Οι "πράσινοι" φτάνουν στους 40 βαθμούς, παραμένει στους 14 ο Παναιτωλικός. Βαγιανίδης (23'), Ζαχίντ (40') και Μακέντα στο 49' με πέναλτι τα "πράσινα" τέρματα. Μείωσαν στο φινάλε με Ντάουντα τα "καναρίνια".

16:55

Λήξη της αναμέτρησης, Παναθηναϊκός - Παναιτωλικός 3-1.

16:54

Από την εκτέλεση του κόρνερ με τον Κέβιν η μπάλα πάει στον Μαλή και πάλι στον Κέβιν που σεντράρει, κεφαλιά του Ντάουντα και 3-1.

16:53

90+1': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

16:52

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, δύο θα είναι οι καθυστερήσεις.

16:52

90': Ο Ντάουντα στην περιοχή δεν κάνει το γύρισμα και χάνεται η ευκαιρία.

16:44

82': Ωραία συνεργασία Αγιούμπ, Ζαχίντ και τελική πάσα στον Μακέντα, ο Ιταλός στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ σωστά ακυρώνεται ως οφσάιντ.

16:42

80': Κίτρινη κάρτα στον Ντάλσιο.

16:41

79': Τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Νάγκι στη θέση του Κουρμπέλη.

16:41

79': Ο Κέβιν στην εκτέλεση, η μπάλα περνά από όλους και καταλήγει σε πλάγιο

16:40

78': Ωραία προσπάθεια και σουτ του Ντουάρτε η μπάλα κοντράρει και περνά κόρνερ.

16:38

76': Ο Κέβιν στο φάουλ η μπάλα στο τείχος, νέα προσπάθεια του Μαλή, η μπάλα στον Ντάουντα που κάνει από κοντά το σουτ, άουτ.

16:37

75': Φάουλ του Χατζηγιοβάνη στον Ντάλσιο. Σε καλό σημείο το φάουλ λίγο έξω από την περιοχή.

16:35

73': Κίτρινη κάρτα στον Μαλή για φάουλ στον Αποστολάκη.

16:34

72': Κλείνει τις αλλαγές του ο Χάβος με τον Φυτόπουλο να περνά στο ματς αντί του Ρόσα.

16:32

70': Με πάσα το κόρνερ από τον Ζαχίντ, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:32

70': Τετ-α-τετ ο Αγιούμπ την τελευταία στιγμή σε κόρνερ ο Μαλής.

16:31

69': Ξανά ο Νορβηγός στην εκτέλεση, με πάσα στον Χατζηγιοβάνη που χάνει τη μπάλα.

16:30

68': Προσπάθεια του Αποστολάκη και κόρνερ. Ο Ζαχίντ το εκτελεί με πάσα στον Αγιούμπ ο οποίος κερδίζει νέο κόρνερ.

16:28

66': Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Δώνης για μαρκάρισμα στον Σιέστεντ. 7η κίτρινη για τον Δώνη που θα χάσει τα ματς με Αστέρα και Βόλο.

16:27

65': Ωραία προσπάθεια του Ντάουντα και σουτ η μπάλα κοντράρει και φτάνει στον Μιμίτο ο οποίος από το ύψος του πέναλτι πιάνει το σουτ για να μπλοκάρει τη μπάλα ο Διούδης.

16:24

62': Φάουλ για τον Παναιτωλικό, ο Ρόσα στην εκτέλεση, ο Διούδης βγαίνει και μπλοκάρει σταθερά τη μπάλα.

16:23

61': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Αγιούμπ στη θέση του Βαγιαννίδη. Ιδανικό ντεμπούτο για τον "μικρό" με γκολ και ασίστ.

16:21

59': Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ντουάρτε αντί Μουνιέ και Μιμίτο αντί Άλβαρεζ. Χειροκροτείται από τον κόσμο ο Μουνιέ, που αγωνίστηκε στους "πράσινους".

16:18

56': Ο Ρόσα στο κόρνερ, κεφαλιά του Μαλή στη καρδιά της άμυνας των γηπεδούχων, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Διούδη.

16:18

56': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό καθώς ο Χατζηγιοβάνης δεν πρόλαβε να απομακρύνει σε πλάγιο.

16:14

52': Καλό σουτ του Κέβιν έξω από την περιοχή, μετά από πάσα του Ρόσα, ο Διούδης διώχνει τη μπάλα.

16:11

Ο Μακέντα ευστοχεί στο πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του στέλνοντας τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Φερνάντεθ που πάντως έπεσε σωστά.

16:11

49': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

16:10

48': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Παναθηναϊκό. Ατομική προσπάθεια του Χατζηγιοβάνη που περνά δύο παίκτες και ο Μαλής τον ανατρέπει.

16:08

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές εκτός της αναγκαστικής για τους "πράσινους".