0
21:26

Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στο "Γ. Καραϊσκάκης" καλή συνέχεια, ευχαριστούμε που μείνατε στο a-sports.gr.

21:25

Παράσταση για έναν ρόλο το ματς. Πανεύκολο τρίποντο για τον Ολυμπιακό, που κατέβασε ταχύτητα μετά το 4-0 στο 24'! Δίκαια και απλά. Πρώτοι πάντα οι Πειραιώτες με 60 πλέον βαθμούς και στο +2 από τον ΠΑΟΚ πριν από το ντέρμπι κορυφής την επόμενη Κυριακή στην Τούμπα. Δεν μπόρεσε να αντισταθεί ο πανιώνιος, που ήθελε το γκολ της τιμής.

21:23

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Ολυμπιακός - Πανιώνιος 4-0.

21:23

90'+3: Σουτ Τσιλούλη από θέση μέσα δεξιά, άουτ.

21:22

90'+2: ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό. Σέντρα Φορτούνη, κεφαλιά Χασάν, η μπάλα σταματά στην οριζόντια δοκό.

21:21

90'+1: Φάουλ για τον Πανιώνιο σαν κοντινό κόρνερ από τα Σιντί Άλι στα αριστερά, απευθείας, άουτ.

21:21

Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων...

21:17

Σέντρα Ραντζέλοβιτς από τα αριστερά, κεφαλιά Σισέ, άουτ.

21:15

85': Ο Αραμπούλι σουτ από θέση μέσα δεξιά, ο Σα λέει "όχι".

21:14

84': Ωραία ατομική προσπάθεια Φορτούνη, σουτ μέσα από την περιοχή και αριστερά, διώχνει ο Σταυρόπουλος με τα πόδια...

21:13

83': Ωραίο σουτ Τσιλούλη από θέση μέσα αριστερά και λίγο πλάγια, άουτ.

21:06

76': Τρίτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Σιντί Αλί στη θέση του Ρέτσου. Αυτή η κίνηση δείχνει ότι οι φιλοξενούμενοι ενισχύουν την επίθεση τους θέλοντας να πετύχουν το γκολ της τιμής.

21:04

74': Κίτρινη στον Σαραμαντά (για μαρκάρισμα σε Ραντζέλοβιτς και να μην έβγαινε η κάρτα δεν θα έλεγε κανείς τίποτα).

20:59

69': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:57

68': Σουτ Χριστοδουλόπουλου απέξω, άουτ.

20:57

67': Πέφτει εύκολα ο Γκασπάρ σε κράτημα στιγμιαίο του Ρέντζα, καλά έκανε ο ρέφερι και δεν έδωσε κάτι.

20:57

66': Οφσάιντ ο Ο. Καμαρά, που είχε δεχθεί μαρκάρισμα από Μπα και έπεσε μέσα στην περιοχή του Ολυμπιακού. Σωστή η υπόδειξη.

20:55

65': Κόρνερ για τον Πανιώνιο, ο Ρέτσος με φάλτσα από τα αριστερά, ωραία εκτέλεση, περνά παράλληλα της εστίας η μπάλα και καταλήγει άουτ.

20:52

62': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του Ολυμπιακού ο Μαρτίνς. Ο Καφού στη θέση του Μ. Καμαρά.

20:50

60': Φάουλ για τον Ολυμπιακό στα 25 μέτρα και δεξιά, ο Χριστοδουλόπουλος απευθείας, άουτ, πολλά μέτρα μακριά η μπάλα.

20:48

58': "Τυφλό" διώξιμο από τα καρέ του Πνιωνίου, μονοκόμματο σουτ Μπουχαλάκη, στην αγκαλιά του Κότνικ.

20:46

56': Ο Χριστοδουλόπουλος στη θέση του Ελ Αραμπί.

20:44

55': Κόρνερ για τον Πανιώνιο με πάσα από τα αριστερά, η μπάλα απομακρύνεται από τα καρέ του Ολυμπιακού.

20:42

53': Σέντρα Μπουχαλάκη, Χασάν σουτ, άουτ.

20:42

52': Σέντρα Ελ Αραμπί από τα αριστερά, καρφωτή ο Μπουχαλάκης, ο Κότνικ την απόκρουση, μένει το 4-0.

20:40

50': Οφσάιντ ο Εμμανουηλίδης, σωστή υπόδειξη.

20:39

Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, πλασαριστά από τα αριστερά, σέντρα, στην αγκαλιά του Κότνικ.

20:37

47': Σέντρα Φορτούνη από τα αριστερά, Ελ Αραμπί πλασέ στην κίνηση, άουτ.

20:35

20:34

46': Δύο αλλαγές για τον Πανιώνιο. Οι Μίκο και Εμμανουηίδης στις θέσεις των Γρίβα και Κόρμπου.

20:34

46': Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Παπαδόπουλος αντί του Βαλμπουενά.

20:19

Στα στατιστικά: Στις 12 οι τελικές του Ολυμπιακού έναντι 4 και κατοχή στο 71% έναντι 29% από πλευράς Πανιωνίου.

20:18

Λήξη α' ημιχρόνου, Ολυμπιακός - Πανιώνιος στο 4-0.

20:16

44': Φάουλ σε καλό σημείο από την προηγούμενη φάση, στα δεξιά, ένα μέτρο εκτός περιοχής και στο μέσον της από τα πλάγια της γραμμής. Ο Γρίβας απευθείας, άουτ.

20:15

43': Κόρνερ για τον Πανιώνιο από τα δεξιά, πλασαριστά Τσιλούλης και Ρέτσος, κερδίζουν φάουλ οι φιλοξενούμενοι.

20:12

Σουτ καλό από τον Τσιλούλη σε θέση έξω δεξιά, δύο μέτρα πάνω από την εστία του Ολυμπιακού.

20:12

41': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Βαλμπουενά βγάζει σε Ελ Αραμπί, πλασέ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα στη ρίζα της δεξιά δοκού του Κότνικ και άουτ, αφού πέρασε μπροστά από τη γραμμή της εστίας του Πανιωνίου.

20:12

Έχει σηκώσει για προθέρμανση Παπαδόπουλο και Χριστοδουλόπουλο ο Πέδρο Μαρτίνς. Λογικό να βγάλει επί παραδείγματι Βαλμπουενά και έναν ακόμα αφού το σκορ είναι στο 4-0 και την Πέμπτη υπάρχει το πρώτο ματς με την Άρσεναλ για τους "32" του Γιουρόπα Λιγκ και την Κυριακή το ντέρμπι κορυφής με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα.

20:10

39': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Ο Ρέτσος από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο...

20:08

36': Δυνατό σουτ Αραμπούλι από θέση μέσα αριστερά, άουτ.

20:06

34': Χασάν σουτ, κόντρα και κόρνερ... Εκτελεί ο Βαλμπουενά από τα δεξιά, εύκολα η μπάλα απομακρύνεται.

20:05

33': Οφσάιντ ο Τσιλούλης, σωστή η απόφαση, ελάχιστα πιο μπροστά ο άσος του Πανιωνίου.

20:02

30': Φορτούνης - Βαλμπουενά το 1-2 από τα δεξιά, πέφτει και διώχνει ο Κότνικ. Κόρνερ από τα δεξιά για τον Ολυμπιακό, πλασαριστά με τον Βαλμπουενά, σέντρα, κεφαλιά Χασάν στο δεύτερο δοκάρι, άουτ.

19:59

27': Οφσάιντ ο Καμαρά του Πανιωνίου, σωστή υπόδειξη.

19:56

Λάθος γύρισμα από τον Ρέτσο προς τα πίσω, κλέβει ο Ελ Αραμπί, μπαίνει από τα δεξιά στην περιοχή του Πανιωνίου, περνά και τον Κότνικ και σχεδόν εξ επαφής με δύναμη στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, 4-0.

19:55

24': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:54

22': Σουτ Τσιλούλη λίγο έξω από το ημικύκλιο και αριστερά, άουτ. Η πρώτη τελική του Πανιωνίου.

19:51

20': Σουτ Φορτούνη από το τέλος του ημικύκλιο και αριστερά, ψηλά άουτ.

19:49

18': Κόρνερ για τον Πανιώνιο από τα δεξιά με τον Παπαγεωργίου, στα χέρια του Σα η μπάλα.

19:48

17': Μπαλιά του Καμαρά προς την περιοχή του Ολυμπιακού, βγαίνει και μαζεύει προ του Αραμπούλι ο Σα.

19:41

Ο Φορτούνης από τα αριστερά μπαίνει στην περιοχή του Πανιωνίου, περνά όποιον βρίσκει μπροστά του κατευθυνόμενος προς το κέντρο της περιοχής και δίπλα στο πέναλτι σουτάρει, στα δίχτυα, 3-0.

19:41

9': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:39

7': Σουτ Φορτούνη από θέση έξω αριστερά, άουτ.

19:38

Ο Βαλμπουενά σε Φορτούνη, σουτ απέξω, ασταθώς ο Κότνικ, είναι κοντά ο Ελ Αραμπί, προβολή και 2-0.

19:38

6': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:36

Γέμισμα Βαλμπουενά από τα δεξιά λίγο κάτω από το κέντρο, ο Χασάν κατεβάζει ωραία την μπάλα, ντρίπλα, ελευθερώνεται, γεμάτο σουτ και 1-0.

19:36

4': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:34

2': Σέντρα Ραντζέλοβιτς από τα να κοντρολάρει ο Χασάν, έρχεται ο Ελ Αραμπί, σουτ με το αριστερό από το ύψος της μικρής περιοχής, χωρίς δύναμη, μπλοκάρει εύκολα ο Κότνικ.

19:32

1': Έναρξη αναμέτρησης...

19:29

Μήνυμα κατά του παιδικού καρκίνου από τα μεγάφωνα, εξάλλου η διοργανώτρια Σούπερ Λίγκα 1 έχει αφιερώσει σε αυτή την ημέρα την 24η αγωνιστική. Ωραία πρωτοβουλία. Με φανέλες κατά του παιδικού καρκίνου όλοι οι παίκτες.

19:28

Τώρα Ολυμπιακός και Πανιώνιος κάνουν την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο...

19:27

Τον Νικηφόρο βράβευσε ο Βαγγέλης Μαρινάκης και ο μικρός άκουσε ρυθμικά το όνομα του από τη Θύρα 7!

19:26

Και μήνυμα του Αμπιντάλ για τον Νικηφόρο στα μάτριξ!

19:24

Συγκίνηση στο "Γ. Καραϊσκάκης", ο μικρός Νικηφόρος που νίκησε τον παιδικό καρκίνο είναι στο αγωνιστικό χώρο και καταχειροκροτείται, τη στιγμή που στα μόνιτορ προβάλλονται στιγμιότυπα από την πρόσφατη επίσκεψη της ΠΑΕ Ολυμπιακός στην "Ελπίδα". Σήμερα εξάλλου, είναι η ημέρα κατά του παιδικού καρκίνου.

19:18

Στους 10 βαθμούς είναι οι ουραγοί Νεοσμυρνιώτες.

19:15

57 βαθμούς έχουν οι «ερυθρόλευκοι» και θέλουν να τους κάνουν 60 για να μείνουν στην κορυφή, με τον ΠΑΟΚ πριν λίγο να παίρνει το διπλό με 2-1 επί της ΑΕΛ και να μετρά 58.

19:12

Καλησπέρα σας από το «Γ. Καραϊσκάκης», είμαι ο Δημήτρης Δημητρίου για το a-sports.gr και μαζί θα δούμε το ματς ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Πανιώνιο για την 24η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1.

01:01

Το ματς ξεκινά στις 19.30 του Σαββάτου (15/2).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Σα, Ραντζέλοβιτς, Γκασπάρ, Μπα, Σισέ, Μπουχαλάκης, Μ. Καμαρά, Βαλμπουενά, Φορτούνης, Χασάν, Ελ Αραμπί.
Αναπ: Αλέν, Παπαδόπουλος, Μαρτίνης, Καφού, Χριστοδουλόπουλος, Λοβέρα, Εμρέ Μορ.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Κότνικ, Παπαγεωργίου, Ρέντζας, Σαραμαντάς, Σταυρόπουλος, Ρέτσος, Κόρμπος, Γρίβας, Ο. Kαμαρά, Τσιλούλης, Αραμπούλι.
Αναπ: Μαλέρμπ, Ντομίνγκες, Δούμτσιος, Λυμπεράκης, Σιντί Αλί, Μίκο, Εμμανουηλίδης.
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής). Βοηθοί: Νικολακάκης (Ηρακλείου), Ζήρδας (Αθηνών). 4ος: Δραγάτης (Ανατολικής Αττικής). VAR: Τζοβάρας (Φθιώτιδας). AVAR: Μεϊντάνας (Αχαΐας).