1
16:56

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:55

Βέροια και Τρίκαλα μένουν στο 1-1. Προηγήθηκε στο 12' ο ΑΟΤ με τον Τσίπρα, ισοφάρισαν οι γηπεδούχοι με πέναλτι του Πασά στην τελευταία φάση του αγώνα.

16:55

Λήξη του αγώνα.

16:55

Ο Πασάς εκτελεί εύστοχα το πέναλτι και ισοφαρίζει σε 1-1.

16:54

90+6': ΓΚΟΛ για τη ΒΕΡΟΙΑ!

16:53

Ο Οικονομόπουλος βρίσκει την μπάλα με το χέρι στην προσπάθειά του να διώξει και κάνει την παράβαση.

16:52

90+5': ΠΕΝΑΛΤΙ για τη ΒΕΡΟΙΑ!

16:51

90+4': Οφσάιντ ο Άλεξιτς, σωστό.

16:50

90+2': Δεύτερη κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία στον Περικλή Αμανατίδη, που αποβάλλεται και αυτός.

16:48

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:45

88': Κίτρινη κάρτα στον Γεωργιάδη.

16:42

85': Τρίτη αλλαγή για τον ΑΟΤ. Εκτός γηπέδου ο Τσίπρας, μέσα ο Άλεξιτς.

16:42

84': Κίτρινη κάρτα στον Τσίπρα.

16:40

83': Ευκαιρία για τη Βέροια. Ο Κανούλας βγαίνει φάτσα με τον Γιακουμή, τον περνάει και κάνει το σουτ αλλά ο Γιαννίτσης διώχνει σωτήρια.

16:37

80': Ακόμα μία κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία. Τη βλέπει ο γενικός αρχηγός των Τρικάλων, Νίκος Σαμολαδάς.

16:35

78': Τρίτη αλλαγή για την Βέροια. Καραγιάννης αντί Παυλίδη.

16:35

78': Δεύτερη αλλαγή για τον ΑΟΤ. Ο Σταματής αφήνει τη θέση του στον Τεγούση.

16:34

77': Κίτρινη κάρτα στον προπονητή του ΑΟΤ, Περικλή Αμανατίδη για διαμαρτυρία. Αποβολή για τον συνεργάτη του, Ζήση Κατσαντώνη, που διαμαρτυρήθηκε επίσης έντονα.

16:33

76': Κίτρινη κάρτα στον Λώττα για διαμαρτυρία.

16:30

72': Καλή στιγμή για τον ΑΟΤ με τον Παπαγεωργίου να σεντράρει από τα δεξιά, κεφαλιά του Πέλκα από τη μικρή περιοχή, στο κεφάλι του Ζούρκου και κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

16:28

70': Κόρνερ για τη Βέροια από τα δεξιά, απομακρύνει η άμυνα των φιλοξενούμενων.

16:24

67': Πρώτη αλλαγή για τα Τρίκαλα. Ο Λώττας αντικαθιστά τον Πελάεθ,

16:23

Σηκώνεται ο άσος του ΑΟΤ. Συνεχίζεται στο λεπτό το ματς...

16:22

64': Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Πέλκα, που προσγειώθηκε άσχημα με το κεφάλι στο έδαφος.

16:20

63': Δεύτερη αλλαγή για τη Βέροια. Κανούλας αντί Πόζογλου.

16:18

60': Κυκλοφορεί τη μπάλα η Βέροια, έχουν οπισθοχωρήσει οι φιλοξενούμενοι.

16:14

56': Κίτρινη κάρτα στον Βεργώνη.

16:13

55': Κόρνερ για τη Βέροια από τα αριστερά, διώχνει με τις γροθιές ο Γιακουμής.

16:11

53': Ωραίο μακρινό σουτ του Ριζογιάννη, η μπάλα βρίσκει σε παίκτη της Βέροιας και φεύγει λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Πολίτη. Εκτελείται το κόρνερ αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

16:07

49': Εκτελείται το έμμεσο, σουτ Πόζογλου, κόντρες και η μπάλα στα χέρια του Γιακουμή που δέχεται και το φάουλ από τον Μαραγκό.

16:05

48': Κίτρινη κάρτα στον Γιακουμή για λάθος εκτέλεση στο βολέ και έμμεσο για τη Βέροια λίγο μέσα στην περιοχή και δεξιά.

16:03

46': Κόρνερ για τον ΑΟΤ από τα δεξιά, σταματά η φάση για φάουλ πάνω στον Πολίτη.

16:03

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.

16:03

Πρώτη αλλαγή για τη Βέροια. Έξω ο Πολύζος, μέσα ο Ζούρκος.

15:47

Τα Τρίκαλα προηγούνται με 0-1 χάρις στο γκολ του Σταματή στο 12'.

15:46

15:45

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

15:42

41': Κίτρινη κάρτα στον προπονητή της Βέροιας, Κώστα Γεωργιάδη για διαμαρτυρία.

15:40

39': Νέες διαμαρτυρίες της Βέροιας για μαρκάρισμα του Γιαννίτση στον Πόζογλου εντός περιοχής. Από το ριπλέι φαίνεται ο στόπερ του ΑΟΤ να απωθεί όσο χρειάζεται τον αντίπαλό του.

15:38

37': Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι γηπεδούχοι για χέρι του Σταματή. Δεν έχουν δίκιο όμως καθώς η μπάλα βρήκε καθαρά στο στήθος του επιθετικού των Θεσσαλών.

15:36

36': Διπλή ευκαιρία για τη Βέροια. Ο Πόζογλου σουτάρει εκτός περιοχής, ο Γιακουμής αποκρούει με δυσκολία,στην επαναφορά ο Παυλίδης κάνει νέο σουτ από πλεονεκτική θέση, κόντρα και κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

15:35

35': Κίτρινη κάρτα στον Νιάρο.

15:34

32’: Σουτ του Πασά από το ύψος της μεγάλης περιοχής, άστοχο.

15:32

31’: Κόρνερ για τη Βέροια από τα δεξιά, περνά χωρίς αντίκρισμα.

15:27

26': Δύο κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά περνούν ανεκμετάλλευτα.

15:25

24': Κίτρινη κάρτα στον Σταματή για διαμαρτυρία.

15:19

19': Ο Πελάεθ γυρίζει το κορμί του και σουτάρει από το ύψος του πέναλτι αλλά αστοχεί.

15:17

16': Σουτ του Παυλίδη απέξω, άουτ.

15:13

Ο Παπαγεωργίου πασάρει κάθετα στον Σταμάτη ο οποίος ξεμαρκάρεται από τον Μανιώτη και με πλασέ λίγο μέσα από την περιοχή και δεξιά σκοράρει για το 0-1.

15:12

12': ΓΚΟΛ για τα ΤΡΙΚΑΛΑ!

15:11

Συμπληρώθηκαν 10 λεπτά αγώνα, με τη Βέροια να έχει την υπεροχή.

15:11

11': Ο Πέντα κάνει το σουτ από θέση μέσα δεξιά, μπλοκάρει σταθερά ο Γιακουμής.

15:07

7': Ο Παυλίδης πέφτει μέσα στην περιοχή των Τρικάλων και αντικρίζει την κίτρινη κάρτα. Προσπάθησε να εκβιάσει πέναλτι ο άσος της Βέροιας, σωστή η απόφαση του ρέφερι.

15:05

5': Σουτ του Πέντα μέσα από το ημικύκλιο, πάνω από τα δοκάρια.

15:04

4': Οφσάιντ ο Πασάς, ήταν εκτεθειμένος.

15:01

1': Έναρξη αναμέτρησης...

14:58

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:55

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, ο ΑΟΤ είχε επικρατήσει με 2-1.

14:50

Η «Βασίλισσα του Βορρά» από την άλλη, που προέρχεται από εκτός έδρας ήττα με 1-0 από το Αιγάλεω, με 30 βαθμούς ισοβαθμεί στην τρίτη θέση της κατάταξης με Ολυμπιακό Βόλου και Ο.Φ. Ιεράπετρας.

14:45

Οι Θεσσαλοί είναι πρώτοι με 39 βαθμούς και την προηγούμενη αγωνιστική επιβλήθηκαν με 1-0 Ασπρόπυργου στο γήπεδό τους.

14:42

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Βέροια - Τρίκαλα, στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής της Football League, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.