Ο Παναιτωλικός ήταν καλύτερος, αλλά την... πάτησε στο τέλος σε μια αδράνεια της άμυνάς του και με 14 βαθμούς είναι στο +4 από τον ουραγό Πανιώνιο. Στους 26 βαθμούς ο Βόλος, που θεωρητικά ελπίζει στα πλέι οφ.

20:01

Περισσότερες έπρεπε να είναι οι καθυστερήσεις, αφού μετά το 90' έγινε η... ανακατωσούρα στο παιχνίδι.

20:01

90'+9: Λήξη του αγώνα, 1-1.

19:58

90'+7: Οκτώ είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:57

Ο Μουνίθ εκτελεί φάουλ από αριστερά, ο Τσίκα πασάρει στον αφύλακτο Δημόπουλο, που από κοντά ισοφαρίζει, 1-1.

19:57

90'+6: ΓΚΟΛ για τον ΒΟΛΟ!

19:55

90'+5: Κόκκινη και στον Μάντζη για χτύπημα στον Ντίας, βάσει όσων είδε ο Κατσικογιάννης στο βίντεο. 10 εναντίον 10 λοιπόν...

19:53

90'+3: Τώρα πάει ο ίδιος ο Κατσικογιάννης να δει τη φάση στο VAR.

19:52

90'+2: Και τελικά κίτρινη στον Κάσες και κόκκινη στον Ντίας.

19:51

90': Υπάρχει ένταση σε αυτά τα τελευταία λεπτά, ο Κατσικογιάννης περιμένει τη συνδρομή του VAR για πιθανό χτύπημα εκτός φάσης του Ντίας στον Κάσες.

19:47

87': Σουτ στην κίνηση του Γκουαροτσένα από θέση μέσα δεξιά, μπλοκάρει ο Φερνάντες.

19:46

86': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Παναιτωλικός, Ντουάρτε αντί Μουνιέ.

19:41

81': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, Μπαΐροβιτς αντί Ντάουντα.

19:38

78': Μπαλογιάννης αντί Τσοκάνη, τρίτη αλλαγή για τον Βόλο. Ο Τσοκάνης χειροκροτήθηκε από τους οπαδούς του Παναιτωλικού και ανταπέδωσε, έχοντας θητεία στα «καναρίνια».

19:34

74': Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, Ταχάρ αντί Άλβαρες.

19:33

73': Σουτ του Τόρες εκτός περιοχής, δεν έχει πρόβλημα ο Φερνάντες.

19:32

72': Δεύτερη αλλαγή για τον Βόλο, Λύρατζης αντί Ντεντάκη.

19:30

70': Μακρινό σουτ του Ντίας, μπλοκάρει ο Γκαραβέλης.

19:25

65': Κάσες αντί Φεράρι, πρώτη αλλαγή για τον Βόλο.

19:22

62': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Ο Άλβαρες σουτάρει αφύλακτος από το ημικύκλιο της περιοχής, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα και άουτ εν συνεχεία.

19:18

58': Ωραίο δυνατό σουτ του Κέβιν από θέση έξω αριστερά, διώχνει σε κόρνερ ο Γκαραβέλης με υπερένταση. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

19:16

55': Με τα πολλά εκτελείται το φάουλ από τον Μουνίθ, τίποτα...

19:14

Και είναι φάουλ τελικά, σωστά.

19:13

Ο διαιτητής Κατσικογιάννης περιμένει την υπόδειξη του VAR.

19:12

52': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΒΟΛΟ! Ο Σιέστεντ ανατρέπει τον Τόρες, αλλά πρέπει να είναι εκτός περιοχής το μαρκάρισμα.

19:10

50': Πλασέ στην κίνηση από τον Γκουαροτσένα, στο ύψος του ημικυκλίου της περιοχής, δεν είναι καλό, άουτ.

19:09

48': Φάση διαρκείας για τον Παναιτωλικό, με τον Ντάουντα να μην βρίσκει καλά την μπάλα από πλεονεκτική θέση και να σεντράρει εν συνεχεία, με τον Μουνιέ να πιάνει την κοντινή κεφαλιά και σωτήρια να βάζει την κόντρα ο Δημόπουλος.

19:06

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.