1
16:51

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το

16:50

Αστέρας Τρίπολης και Άρης αναδεικνύονται ισόπαλοι με σκορ 1-1, σκορ που διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο.

16:50

Λήξη του αγώνα.

16:49

90+3': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα δεξιά, βγαίνει και μαζεύει ο Κουέστα.

16:48

90+2': Τρίτη αλλαγή και για τον Αστέρα Τρίπολης. Βαλιέντε αντί Μαρκ Φερνάντεθ.

16:47

90+2': Τρίτη αλλαγή για τον Άρη. Έξω ο Λάρσον, μέσα ο Σόουζα.

16:46

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

16:45

90': Αλλαγή για τον Άρη. Τόνσο αντί Γκάμα.

16:44

88': Οφσάιντ ο Ντέλετιτς, σωστό.

16:40

85': Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Διαγώνιο σουτ του Μαρκ Φερνάντεθ από τα δεξιά, ο Βέλεθ βρίσκει τη μπάλα που καταλήγει ελάχιστα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κουέστα. Περνά χωρίς αντίκρισμα το κόρνερ για τους Αρκάδες.

16:39

83': Κόκκινη κάρτα στον φυσικοθεραπευτή του Αστέρα Τρίπολης, Παναγιώτη Τετώρο, για διαμαρτυρία.

16:36

80': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά, διώχνει ο Μπαράλες.

16:35

80': Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας.

16:33

78': Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Ριέρα αντικαθιστά τον Κρέσπι.

16:30

75': Χωρίς κάποια σπουδαία ευκαιρία τα τελευταία λεπτά...

16:28

72': Ο Ντέλετιτς κάνει σέντρα από τα δεξιά, ανενόχλητος ο Μαρκ Φερνάντεθ στο δεύτερο δοκάρι σουτάρει στην κίνηση, στο κεφάλι του Ρόουζ η μπάλα και κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

16:26

71': Κίτρινη κάρτα στον Γκάμα.

16:25

69': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά, διώχνει με τις γροθιές ο Παπαδόπουλος.

16:24

69': Αλλαγή για τον Άρη. Έξω ο Ντιγκινί, μέσα ο Ντουρμισάι.

16:21

65': Κίτρινη κάρτα στον Λάρσον.

16:20

64': Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Μπόρχα Φερνάντεθ αντί Μουνάφο.

16:19

64': Κίτρινη κάρτα στον Μπαράλες για διαμαρτυρία.

16:18

62': Ο Φετφατζίδης πλασάρει λίγο μέσα από την περιοχή και δεξιά, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

16:17

61': Δυνατό σουτ του Σάσα έξω από την περιοχή και στην ευθεία με το τέρμα, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

16:15

59': Εκτελεί με σέντρα το φάουλ ο Ματίγια, διώχνει ο Κρέσπι.

16:14

58': Φάουλ για τον Άρη από τα αριστερά, κοντά στη γωνία της περιοχής.

16:13

Επικίνδυνο γύρισμα του Σάσα από τα δεξιά, σαν από μηχανής θεός ο Κώτσιρας - προ του Ντιγκινί - διώχνει και παραχωρεί κόρνερ από τα αριστερά που δεν αποφέρει κάτι.

16:12

55': 44% - 56% υπέρ του Άρη η κατοχή της μπάλας.

16:09

52': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, περνάει χωρίς αντίκρισμα.

16:07

51': Φαλτσαριστό σουτ του Μαρκ Φερνάντεθ, περίπου 2 μέτρα πίσω από το ημικύκλιο, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

16:05

49': Χωρίς κάτι σπουδαίο τα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, με τον Άρη να προσπαθεί να αναπτυχθεί κυρίως από τα δεξιά.

16:01

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.

15:47

Αστέρας Τρίπολης και Άρης πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο 1-1. Προηγήθηκαν οι Θεσσαλονικείς με τον Βέλεθ στο 13', απάντησαν οι γηπεδούχοι με τον Μαρκ Φερνάντεθ στο 26'.

15:47

15:45

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

15:42

42': Οφσάιντ ο Ντιγκινί, αλλά καλυπτόταν.

15:40

40': Κίτρινη κάρτα στον Μαρκ Φερνάντεθ.

15:37

37': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα αριστερά, απομακρύνει ο Ρόουζ.

15:33

32': Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Μαρκ Φερνάντεθ συγκλίνει από τα αριστερά στον άξονα και σουτάρει αλλά στέλνει τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών. Πανηγύρισαν οι φίλοι των γηπεδούχων νομίζοντας ότι μπήκε γκολ.

15:31

Το γκολ των Αρκάδων έρχεται κόντρα στη ροή του αγώνα καθώς ο Άρης είχε τον απόλυτο έλεγχο.

15:27

Ο Ιγκλέσιας κάνει τη σέντρα από τα δεξιά, ο Σάσα προσπαθεί να διώξει, η μπάλα κοντράρει στον Μπαράλες και στρώνεται στον Μαρκ Φερνάντεθ ο οποίος με σουτ σκοράρει για το 1-1.

15:26

26': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

15:22

20': Ο Κόρχουτ επιχειρεί ένα μακρινό σουτ, πέφτει και μπλοκάρει σταθερά τη μπάλα ο Παπαδόπουλος.

15:18

17': Οφσάιντ ο Ντέλετιτς, σωστή υπόδειξη.

15:16

16': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά. Εκτελείται με πάσα αλλά δεν αποφέρει κάτι.

15:13

Ο Φετφατζίδης εκτελεί το κόρνερ, ο Ρόουζ κάνει την προβολή στο πρώτο δοκάρι, με τη μπάλα να καταλήγει στον Βέλεθ που από κοντά την στέλνει στα δίχτυα γράφοντας το 0-1.

15:13

13': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

15:13

13': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά.

15:12

12': Σέντρα του Κώτσιρα από τα δεξιά, απευθείας άουτ.

15:10

9': Δύο διαδοχικά κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά, περνούν ανεκμετάλλευτα.

15:07

Στο πέταλο των φιλοξενούμενων του «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» βρίσκονται και περίπου 200 φίλοι του Άρη.

15:04

3': Ο Ματίγια σουτάρει με δύναμη από μακριά, με τη μπάλα να φεύγει δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ματίγια.

15:01

1': Έναρξη αγώνα...

14:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:52

Ηλιόλουστος ο καιρός στην Τρίπολη, με τη θερμοκρασία στους 11 βαθμούς Κελσίου.

14:47

Οι «κίτρινοι» από την άλλη, βρίσκονται στην πέμπτη θέση με 32 βαθμούς και την προηγούμενη αγωνιστική επικράτησαν με 2-0 του Πανιωνίου στο «Κλεάνθης Βικελίδης» ενώ μεσοβδόμαδα έμειναν στο 0-0 με τον Ατρόμητο στο ίδιο γήπεδο στο πρώτο ματς για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

14:43

Οι Αρκάδες, που με 25 βαθμούς είναι όγδοοι στην κατάταξη μαζί με Βόλο και Λαμία, προέρχονται από εντός έδρας νίκη με 2-1 επί του Παναιτωλικού.

14:41

Καλησπέρα σας, φίλες και φίλοι του a-sports.gr! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Αστέρας Τρίπολης - Άρης, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Σουάρεθ, Πασαλίδης, Τασουλής, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Ντέλετιτς, Μαρκ Φερνάντεθ, Κρέσπι, Μπαράλες
Αναπ: Μιχαήλ, Μπόρχα Φερνάντεθ, Βαλιέντε, Ματρικάρντι, Άνχελ Μαρτίνεθ, Ριέρα, Δουβίκας