0
21:23

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

21:23

Πανιώνιος και Ξάνθη μένουν στο 0-0, σε ένα παιχνίδι που θα ξεχάσουμε πολύ γρήγορα...

21:22

Λήξη του αγώνα.

21:21

90+4': Κίτρινη κάρτα στον Κασάδο.

21:19

90+1': Σουτ του Ντε Αμορίμ από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει σταθερά ο Κότνικ.

21:19

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:18

90': Σέντρα του Ρέντζα από τα δεξιά, κεφαλιά - ψαράκι του Γρίβα από το πέναλτι, άστοχη.

21:15

88': Τρίτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Σιντί Αλί αντί Εμμανουηλίδη.

21:14

86': Εκτελεί απευθείας ο Εντουάρντο, πάνω στο τείχος.

21:14

86': Φάουλ σε καλή θέση για την Ξάνθη, λίγο έξω από το ημικύκλιο.

21:13

85': Αλλαγή για τον Πανιώνιο, Έξω ο Τσιλούλης, μέσα ο Γρίβας.

21:12

85': Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Φοσέ αντί Στάρτζεον.

21:10

82': Κίτρινη κάρτα στον Οικονομίδη.

21:06

79': Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Κόρμπος αφήνει τη θέση του στον Μιλόγεβιτς.

21:02

Συνεχίζεται η ροή του αγώνα.

21:01

74': Μικρή διακοπή καθώς έχει τραυματιστεί ο Λυμπεράκης και δέχεται τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ.

20:59

71': Αλλαγή για την Ξάνθη. Έξω ο Τζουρίτσκοβιτς, μέσα ο Ντε Αμορίμ.

20:57

70': Έχει ανεβάσει ρυθμούς η Ξάνθη, εντείνοντας τις προσπάθειές της για γκολ.

20:56

67': Κίτρινη κάρτα στον Σόσα για διαμαρτυρία.

20:54

66': Κίτρινη κάρτα στον Μουλέν.

20:53

65': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά, διώχνει με τις γροθιές ο Κότνικ.

20:51

63': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Τερκί στοπάρει μέσα στην περιοχή και σουτάρει αλλά ο Κότνικ πέφτει στη δεξιά του γωνία και αποκρούει σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

20:50

62': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

20:47

59': Ο Στάρτζεον σουτάρει από αριστερά μέσα στην περιοχή κοντά στη γωνία, στα χέρια του Κότνικ.

20:45

55': Κακό ματς βλέπουμε και στο δεύτερο ημίχρονο...

20:39

51': Κίτρινη κάρτα στον Παπανικολάου.

20:38

50': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Σέντρα του Σόσα από τα αριστερά, κεφαλιά Κάστρο από το ύψος του πέναλτι, μπλοκάρει ο Κότνικ.

20:37

49': Φάουλ γέμισμα του Μουλέν μεταξύ κέντρου και περιοχής, ο Καρασαλίδης δεν μπορεί να κάνει την προβολή, με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

20:36

48': Ο Σόσα σεντράρει από τα αριστερά, διώχνει με το κεφάλι ο Σταυρόπουλος.

20:33

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.

20:18

Πανιώνιος και Ξάνθη πηγαίνουν στα αποδυτηρια ισοπαλοι στο 0-0, σε ένα κάκιστο σε θέαμα παιχνίδι.

20:18

20:15

Τρία τα λεπτό των καθυστερήσεων.

20:15

45': Κίτρινη κάρτα στον Τσιλούλη.

20:12

42': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

20:11

Σηκώνονται οι δύο ποδοσφαιριστές, συνεχίζεται το παιχνίδι.

20:10

40': Έχουν συγκρουστεί Τζουρίτσκοβιτς και Λυμπεράκης και έχουν πέσει στο χορτάρι. Δέχονται τις πρώτες βοήθειες...

20:05

35': Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα τα τελευταία λεπτά.

20:01

31': Φαλτσαριστό σουτ του Τζουρίτσκοβιτς από το ημικύκλιο, είναι αδύναμο, μαζεύει με διπλή προσπάθεια ο Κότνικ.

19:57

27': Αναγκαστική αλλαγή για την Ξάνθη. Μουλέν αντί Μπαριέντος.

19:55

25': Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Μπαριέντος. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο άσος της Ξάνθης και θα γίνει αλλαγή.

19:54

24': Κόρνερ για τον Πανιώνιο από τα δεξιά, διώχνει ο Σόσα.

19:50

19': Εκτελείται το κόρνερ, απομακρύνει η άμυνα των γηπεδούχων, μακρινό σουτ του Στάρτζεον ψηλά άουτ.

19:48

19': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα δεξιά.

19:44

15': Ο Αραμπούλι εκτελεί απευθείας το φάουλ στο τείχος, γίνεται ξανά αποδέκτης της μπάλας και επιχειρεί ένα βολέ, με τον Άμπαντ να αποκρούει σε κόρνερ. Αυτό εκτελείται από τα αριστερά αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

19:43

14': Κίτρινη κάρτα στον Καρασαλίδη για ένα φάουλ στον Εμμανουηλίδη λίγο έξω από την περιοχή και αριστερά.

19:42

12': Ο Μπαριέντος κάνει το λάθος στον άξονα, ο Αραμπούλι κλέβει, αποφεύγει τον Καρασαλίδη και μπαίνει στην περιοχή, σουτάρει αλλά ο Κασάδο του βάζει την κόντρα παραχωρώντας πλάγιο.

19:38

8': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Σέντρα του Τζουρίτσκοβιτς από τα αριστερά, ο Στάρτζεον παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, με τη μπάλα να περνά ελάχιστα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κότνικ.

19:37

Οι Θρακιώτες έχουν την κατοχή της μπάλας στο ξεκίνημα του αγώνα.

19:32

3': Ο Λυμπεράκης πασάρει από τα αριστερά στον Αραμπούλι, που σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά στέλνει τη μπάλα ψηλά άουτ.

19:30

19:28

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:25

Το παιχνίδι είναι κεκλεισμένων των θυρών καθώς ο Πανιώνιος τιμωρήθηκε με 2 αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών για τα επεισόδια με τον Ατρόμητο.

19:24

Οι Θρακιώτες στην αντίπερα όχθη, είναι έβδομοι με 27 βαθμούς και την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκαν με 3-1 από τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης».

19:19

Η ομάδα του Νίκκι Παπαβασιλείου βρίσκεται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με 9 βαθμούς και προέρχεται από εκτός έδρας ήττα με 2-0 από τον Άρη.

19:15

Η σέντρα στη Νέα Σμύρνη είναι προγραμματισμένη για τις 19:30.

19:13

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη τους αγώνα Πανιώνιος - Ξάνθη για την 23η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1.