0
17:59

Ευχαριστούμε που μείνατε στο a-sports.gr, καλή συνέχεια.

17:52

Με πάνω από 20 τελικές τα Χανιά είχαν ένα εύκολο απόγευμα απέναντι στην Κέρκυρα, που ωστόσο, προσπάθησε. Δίκαιη η νίκη για την ομάδα του Αλέξανδρου Βοσνιάδη, που φτάνει τους 28 βαθμούς και είναι στην 3η θέση με ένα ματς περισσότερο...

17:50

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Χανιά - Κέρκυρα 4-0.

17:50

Γέμισμα στα καρέ των Χανίων, κεφαλιά Λεπενιώτη, άουτ.

17:48

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων στα Περιβόλια.

17:47

90': Καλή στιγμή για τα Χανιά. Σουτ Κουσκουνά συρτό από το ημικύκλιο και λίγο δεξιά, η μπάλα μισό μέτρο έξω από το δεξί δοκάρι της εστίας της Κέρκυρας.

17:45

88': Πέφτει ο Κουσκουνάς μέσα στην περιοχή, σωστά ο διαιτητής δεν δίνει πέναλτι.

17:43

87': Κόρνερ για τα Χανιά με τον Δημητριάδη από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:42

86': Ευκαιρία για τα Χανιά. Ο Κουσκουνάς πλασάρει από θέση μέσα αριστερά, λίγο πριν από τη γραμμή διώχνει σωτήρια με τα πόδια ο Σπίντζος.

17:37

81': Κίτρινη στον Γκίτση.

17:36

80': Οφσάιντ ο Λεπενιώτης, σωστή υπόδειξη.

17:33

77': Ζητούν χέρι οι παίκτες των Χανίων σε απομάκρυνση του Γκίτση σε γύρισμα του Κουσκουνά μέσα στην περιοχή, δεν έχουν δίκιο, στον ώμο βρήκε η μπάλα, όχι στο χέρι.

17:32

76': Κόρνερ για τα Χανιά. Ο Δημητριάδης στην εκτέλεση από τα αριστερά, η μπάλα απομακρύνεται.

17:26

70': Γύρισμα από τα αριστερά στα δεξιά, μονοκόμματο σουτ Πάνου, άουτ.

17:26

69': Μακρινό σουτ Καρλίτο, άουτ.

17:23

67': Φάουλ για την Κέρκυρα. Ο Μάρλον στην εκτέλεση από την αριστερή διαγώνιο και έξω από την περιοχή, απευθείας, άουτ.

17:22

66': Ολοκληρώνει τις αλλαγές των Χανίων ο Αλέξανδρος Βοσνιάδης. Ο Βασιλείου αντί του Βρετού. Να σημειωθεί ότι ο έμπειρος κόουτς των "κυανόλευκων" δίνει τις οδηγίες του από την εξέδρα, καθώς συμπλήρωσε τρεις κάρτες και είναι τιμωρημένος. Στον πάγκο βρίσκεται ούτως ή άλλως ο μόνιμος συνεργάτης του Ηλίας Παπαθανασίου.

17:21

65': Αναγκαστική η τρίτη αλλαγή της Κέρκυρας από τον Νίκο Θεοδοσιάδη. Ο Σπίντζος στη θέση του τραυματία Καράκωστα.

17:18

Έχει τραυματιστεί ο Καρακώστας από την Κέρκυρα, μικρή διακοπή στο ματς. Αποχωρεί, προσωρινά με δέκα οι φιλοξενούμενοι.

17:17

61': Οφσάιντ ο Κουσκουνάς, σωστή υπόδειξη.

17:16

60': Δεύτερη αλλαγή για τα Χανιά. Ο Καρτσαμπάς στη θέση του Τριανταφυλλάκου.

17:11

Φάουλ σε καλό σημείο από τα αριστερά του ημικύκλιου, ο Τριανταφυλλάκος στην εκτέλεση, απευθείας και... μέσα, παρά την προσπάθεια - εκτίναξη του Τζαφέστα, που βρήκε λίγο την μπάλα, 4-0.

17:11

55': ΓΚΟΛ για τα ΧΑΝΙΑ!

17:07

51': Μακρινό σουτ Λαμπόγλου, απελπιστικά άστοχο, είναι όμως μια ξεκάθαρη τελική για την Κέρκυρα.

17:04

48': Οφσάιντ ο Πάνος, σωστή υπόδειξη.

17:02

17:01

46': Δύο αλλαγές μαζί για την Κέρκυρα. Μιτσεντλιβίλι αντί Νικολάου και Γκασίδης αντί Σαρρηγιάννη.

17:01

46': Αλλαγή για τα Χανιά. Ο Σουντουρά μέσα για τα Χανιά, έξω ο Γιάκος.