1
19:13

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr

19:11

Μεγάλο διπλό για την ΑΕΚ που περνά με 0-1 από την έδρα του Ατρομήτου. Καλύτερη η Ένωση, δίκαιη η νίκη της...

19:11

Λήξη του αγώνα.

19:09

90+5': Κίτρινη κάρτα στον Κρίστιτσις για καθυστερήση, Είναι η δεύτερη και αποβάλλεται ο Σέρβος της ΑΕΚ. Κίνηση τακτικής καθώς νωρίτερα είχε συμπληρώσει 7 κίτρινες και θα έχανε δύο ματς ενώ τώρα με την κόκκινη θα χάσει ένα.

19:07

90+3': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Αλμπάνης κάνει το διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή και αριστερά αλλά ο Μέγερι αποκρούει εντυπωσιακά.

19:05

90+1': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Αλμπάνης αντί Λιβάγια.

19:04

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:03

Περιμένει και το VAR ο Σιδηρόπουλος για επιβεβαίωση. Δεν μετρά το γκολ...

19:02

88': Ο Λιβάγια σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Φαίνεται να είναι οριακά πιο μπροστά ο Κροάτης επιθετικός.

18:59

85': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Αποχωρεί ο Σιμάνσκι, μπαίνει ο Σαμπανάτζοβιτς.

18:58

85': Δυνατό σουτ Λιβάγια έξω από την περιοχή και αριστερά, μπλοκάρει ο Μέγερι.

18:58

Με δέκα παίκτες θα ολοκληρώσει ο Ατρόμητος καθώς ο Γιακουμάκης δεν μπορεί να συνεχίσει ενώ έχουν γίνει και οι τρεις αλλαγές.

18:56

82': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα δεξιά, διώχνει ο Κρίστιτσιτς.

18:55

Έχει συνέλθει ο Γιακουμάκης και τώρα περνά εκτός αγωνιστικού χώρου.

18:54

78': Βλέπει και την κίτρινη κάρτα ο Οικονόμου.

18:53

Μπαίνει αμέσως στον αγωνιστικό χώρο το ιατρικό τιμ και επαναφέρει τον επιθετικό του Ατρομήτου.

18:52

78': Αναίσθητος στο έδαφος ο Γιακουμάκης μετά από εναέρια σύγκρουση με τον Οικονόμου.

18:48

75': Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο, αναγκαστική. Ο Νταβιώτης αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και αντικαθίσταται από τον Ντε Πο που κάνει ντεμπούτο με τα «κυανόλευκα».

18:45

71': Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Βέλλιος αντί Ανδρούτσου και Ούμπιντες αντί Μπουσούλατζιτς.

18:43

69': Κίτρινη κάρτα στον Σιμάνσκι.

18:43

69': Καλή στιγμή για την ΑΕΚ, με τον προωθημένο Μπακάκη να κάνει το σουτ λίγο πίσω από το ημικύκλιο και τον Μέγερι να αποκρούει δύσκολα.

18:39

Ο Βέρντε στα αριστερά πατά για τον Σιμάνσκι, που βγάζει φαρμακερή σέντρα και ο Κρίστιτσιτς με κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι γράφει το 0-1.

18:38

64': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:37

63': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Μπαλιά του Σβάρνα στην πλάτη της άμυνας για τον Βέρντε, που κάνει την κοντινή προβολή αλλά αστοχεί.

18:33

59': Κίτρινη κάρτα στον Λόπες για θέατρο. Θεωρεί πως εκβίασε πέναλτι ο Σιδηρόπουλος.

18:29

55': Μακρινό σουτ του Βέρντε, στα... πουλιά.

18:28

54': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ανδρούτσος σεντράρει από τα αριστερά, αφύλακτος ο Γιακουμάκης στο ύψος της μικρής περιοχής παίρνει την κεφαλιά αλλά στέλνει τη μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

18:26

52': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Έξω ο Αραούχο, μέσα ο Βέρντε.

18:24

Χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο στο πρώτο πεντάλεπτο του δεύτερου μέρους.

18:20

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

18:04

Ατρόμητος και ΑΕΚ ισοπαλοι στο 0-0, σε ένα πρώτο μέρος που η Ένωση είχε τρεις κλασικές ευκαιρίες για να σκοράρει.

18:03

18:03

45+1': Κίτρινη κάρτα στον Σιμόες.

18:02

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

18:01

45': Κίτρινη κάρτα στον Κατράνη.

17:59

43': Κίτρινη κάρτα και στον Γούτα για διαμαρτυρία.

17:59

43': Κίτρινη κάρτα στον Λιβάγια, που έβγαλε το χέρι του πάνω στο πρόσωπο του Γούτα.

17:57

Συμπληρώθηκαν 40 λεπτά αγώνα στο Περιστέρι, με το 0-0 να παραμένει.

17:51

36': Φάουλ - γέμισμα του Λόπες από τα αριστερά, δίωχνει η άμυνα των γηπεδούχων.

17:50

35': Δυνατό φάουλ του Κιβρακίδη πάνω στον Αραούχο για κάρτα, που θα ήταν η δεύτερη. Δεν τη δίνει ο Σιδηρόπουλος...

17:47

31': Κίτρινη κάρτα στον Κρίστιτσιτς.

17:46

30': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Κρίστιτσιτς στον Λιβάγια, αυτός για τον Αραούχο, που αφήνει τη μπάλα κάτω από πόδια, πλασέ του Σιμάνσκι λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μέγερι.

17:44

28': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, απομακρύνει ο Χαρίσης.

17:43

27': Κίτρινη κάρτα στον Κιβρακίδη.

17:42

26': Κίτρινη κάρτα στον Αραούχο.

17:41

25': 62% - 38% υπέρ της ΑΕΚ η κατοχή της μπάλας.

17:38

22': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα δεξιά, παρακινδυνευμένς βάζει ο Μπακάκης το κεφάλι και παραχωρεί νέο κόρνερ από την απέναντι πλευρά που περνά ανεκμετάλλευτο.

17:36

20': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Σέντρα του Λιβάγια από τα αριστερά, κεφαλιά Σιμάνσκι στο ύψος του πέναλτι, κόντρα στον Στρούγγη, η μπάλα ακουμπά και λίγο στο δοκάρι και καταλήγει κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

17:35

19': Αγκωνιά σε διεκδίκηση της μπάλας του Μπουσούλατζιτς στον Λόπες και στο έδαφος τραυματισμένος ο αριστερός μπακ της ΑΕΚ. Θα μπορούσε να βγάλει την κίτρινη κάρτα εδώ ο Σιδηρόπουλος.

17:32

16': Κίτρινη κάρτα στον προπονητή του Ατρομήτου, Σάββα Παντελίδη, και στον πρόεδρό του, Βασίλη Μπέτση, για διαμαρτυρία.

17:29

13': Σέντρα του Λόπες από τα αριστερά, ο Αραούχο κερδίζει στον αέρα τον Κατράνη και παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αλλά αστοχεί.

17:24

8': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Ενσικουλού, αρκετά δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μπάρκα η μπάλα.

17:24

8': Φάουλ για τον Ατρόμητο, 7-8 μέτρα έξω από την περιοχή και σχεδόν στην ευθεία με την εστία.

17:23

7': Κίτρινη κάρτα στον Τσιγκρίνσκι.

17:22

6': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Λοπες εκτελεί το κόρνερ, ο Αραούχο παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, με τον Κιβρακίδη να απομακρύνει σωτήρια πάνω στη γραμμή.

17:22

6': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά.

17:21

Αναγνωριστικό το πρώτο πεντάλεπτο στο Περιστέρι.

17:16

17:14

Με προστατευτική μάσκα θα αγωνιστεί ο Οικονόμου μετά το κάταγμα που υπέστη στη μύτη.

17:12

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:08

Στο ματς του πρώτου γύρου, η ομάδα του Μάσιμο Καρέρα είχε επικρατήσει με 3-2.

17:04

Η τρίτη με 38 βαθμούς Ένωση στον αντίποδα, την προηγούμενη αγωνιστική ήρθε ισόπαλη 0-0 στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ ενώ μεσοβδόμαδα κέρδισε με 2-0 τον Αστέρα Τρίπολης στο ίδιο γήπεδο και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος.

16:59

Όγδοοι με 26 βαθμούς είναι οι Περιστεριώτες οι οποίοι προέρχονται από ήττα με 1-0 από τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη.

16:56

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη του αγώνα Ατρόμητος - ΑΕΚ για την 22η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 2, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.