0
16:56

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:56

Ο Άρης κερδίζει εύκολα με 2-0 τον Πανιώνιο και επιστρέφει στις επιτυχίες μετά την ήττα από τον Παναιτωλικό.

16:55

Λήξη του αγώνα.

16:55

90+7': Σουτ του Σάσα έξω από την περιοχή, αποκρούει με τις γροθιές ο Μαλέρμπ.

16:53

90+5': Σουτ Παπανικολάου από το ημικύκλιο, άστοχο.

16:52

90+4': Πλασέ του Μαρίντες από το ύψος του πέναλτι, πάνω από τα δοκάρια.

16:50

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:49

Έγινε εξέταση και του VAR, συνεχίζεται το ματς. Βέβαια δεν μάθαμε ποτέ για ποιόν λόγο έλεγξαν τη φάση οι VARίστες.

16:48

89': Τρομερή τριπλή ευκαιρία για τον Άρη! Ο Μάλερμπ διώχνει αρχικά σουτ του Ντουρμισάι, στη συνέχεια ο Μαρτίνες στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Φετφατζίδης σουτάρει πάνω στον Ρέντζα που... διώχνει με την πλάτη στη γραμμή.

16:46

88': Οφσάιντ ο Ντουρμισάι, σωστή υπόδειξη.

16:43

85': Κίτρινη κάρτα στον Ματίγια για διαμαρτυρία.

16:41

84': Τρίτη αλλαγή για τον Άρη. Έξω ο Γκάμα, μέσα ο Μαρτίνες.

16:40

82': Ο Μαντσίνι στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, όμως το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ γιατί προηγούμένως ήταν εκτεθειμένος ο Ντουρμισάι που συμμετείχε στη φάση.

16:38

80': Δυνατό φάουλ από πίσω του Καμαρά στον Σάσα και κίτρινη κάρτα. Είναι η δεύτερη και αποβάλλεται ο άσος του Πανιωνίου...

16:36

78': Δυνατό σουτ του Γκάμα από διαγώνια θέση αριστερά μέσα στην περιοχή, εκτινάσσεται και αποκρούει σε κόρνερ ο Μαλέρμπ που δεν αποφέρει κάτι.

16:35

77': Έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός του αγώνα.

16:32

75': Τρίτη αλλαγή για τον Πανιώνιο, αναγκαστική. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Ευαγγέλου και παραχωρεί τη θέση του στον Δούμτσιο.

16:32

74': Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Ντουρμισάι αντί Ντιγκινί και Μαντσίνι αντί Λάρσον,

16:29

Έχουμε ξανά παιχνίδι στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

16:27

69': Μικρή διακοπή. Έχει χτυπήσει ο Ευαγγέλου και δέχεται τις πρώτες βοήθειες από το ιατρικό τιμ του Πανιωνίου.

16:26

68': Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά.

16:25

67': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Αραμπούλι βγαίνει στην αντεπίθεση, σουτάρει από το ημικύκλιο, στέλνοντας τη μπάλα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κουεστα.

16:23

Συμπληρώθηκαν 65 λεπτά, με τον Άρη να ελέγχει πλήρως το ματς.

16:18

60': Ο Φετφατζίδης συγκλίνει προς τα μέσα από τα αριστερά και σουτάρει, ψηλά άουτ η μπάλα.

16:17

60': Κόρνερ για τον Πανιώνιο από τα αριστερά, περνά χωρίς αντίκρισμα.

16:16

59': Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Έξω ο Κιάκος, μέσα ο Παπαγεωργίου.

16:15

Επιτέλους έχουμε ριπλέι. Ξεκινάει όντως από οφσάιντ η φάση του γκολ, από γέμισμα του Κουέστα στον Λάρσον.

16:14

Παραμένει το 2-0 λοιπόν, συνεχίζεται το παιχνίδι.

16:13

Δεν υπάρχει γκολ, ακυρώνεται ως οφσάιντ. Για την ώρα δεν έχουμε δει ριπλέι...

16:12

Περιμένει το VAR ο Τάσσης για τη φάση του γκολ.

16:11

54': Αλλαγή για τον Άρη. Καμαρά αντί Εμμανουηλίδη.

16:10

Ο Ρόουζ παίζει το 1-2 με τον Φετφατζίδη και με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι σκοράρει για το 3-0.

16:10

52': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

16:07

50': Σουτ του Ντιγκινί από διαγώνια θέση αριστερά, αποκρούει ο Μαλέρμπ. Στην εξέλιξη της φάσης, ο Γκάμα σουτάρει εκτός περιοχής αλλά δεν βρίσκει στόχο.

16:05

48': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά. Εκτελείται πλασαριστά αλλά δεν αποφέρει κάτι.

16:03

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.

15:48

Πολύ ανώτερος του Πανιωνίου ο Άρης, προηγείται δίκαια με 2-0.

15:48

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις.

15:44

Ο Ρόουζ βγάζει στον κενό χώρο στον Φετφατζίδη, που περνά τον Μαλέρμπ και σκοράρει στην κενή εστία γράφοντας το 2-0.

15:43

42': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

15:42

41': Σέντρα του Σάσα από τα δεξιά, κεφαλιά του Ντιγκινί υπό πίεση, πάνω από τα δοκάρια.

15:40

39': Κόρνερ για τον Πανιώνιο από τα δεξιά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Αραμπούλι.

15:36

34': Ευκαιριά για τον Πανιώνιο. Ο Εμμανουηλίδης βγαίνει στην πλάτη του Σόουζα, όμως το σουτ του μέσα από την περιοχή και αριστερά διώχνει ασταθώς ο Κουέστα, ο οποίος σε δεύτερο χρόνο μπλοκάρει ψηλά, προλαβαίνοντας τον επιθετικό των φιλοξενούμενων.

15:34

33': Κίτρινη κάρτα στον Λυμπεράκη.

15:32

Ο Γκάμα πιάνει ένα δυνατό σουτ με το δεξί, λίγο πίσω από το ημικύκλιο και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

15:32

31': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

15:28

28': Στο 65% υπέρ του Άρη η κατοχή της μπάλας.

15:25

Συνεχίζεται στο λεπτό το παιχνίδι.

15:24

23': Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Παπανικολάου, που δείχνει να πονά τους κοιλιακούς.

15:20

19': Ο Γκάμα σουτάρει με το αριστερό έξω από την περιοχή, στα χέρια του Μαλέρμπ η μπάλα.

15:17

17': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

15:16

17': Κίτρινη κάρτα στον Κιάκο για διαμαρτυρία.

15:14

13': Ευκαιρία για τον Άρη. Εκτελείται με πάσα το κόρνερ, ο Φετφατζίδης αδειάζει με ωραία ντρίμπλα τον Κιάκο και πιάνει το δυνατό σουτ σημαδεύοντας την απέναντι γωνία αλλά αστοχεί για λίγο.

15:13

12': Εκτελεί με σέντρα το φάουλ ο Ματίγια, διώχνει σε κόρνερ η άμυνα του Πανιωνίου.

15:12

11': Φάουλ για τον Άρη, στα όρια της μεγάλης περιοχής δεξιά.

15:11

10': Αδύναμο σουτ του Λάρσον έξω από το ημικύκλιο, άουτ.

15:07

6': Καλή στιγμή για τον Άρη, με τον Σάσα να κάνει το δυνατό χαμηλό σουτ έξω από την περιοχή και δεξιά και να στέλνει τη μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μαλέρμπ.

15:05

4': Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, βγαίνει ο Μαλέρμπ και μαζεύει με διπλή προσπάθεια, δεχόμενος και φάουλ από τον Ρόουζ.

15:03

2': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά, απομακρύνει ο Ευαγγέλου.

15:02

1': Φαλτσαριστό σουτ του Γκάμα μέσα από την περιοχή και αριστερά, μπλοκάρει σταθερά ο Μαλέρμπ.

15:01

1': Έναρξη αναμέτρησης...

14:56

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:54

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου οι δύο ομάδες είχαν αναδειχθεί ισόπαλες με σκορ 1-1.

14:51

Οι Νεοσμυρνιώτες από την άλλη, παραμένουν ουραγοί με 9 βαθμούς και θα προσπαθήσουν να δώσουν συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα μετά το εντός έδρας 1-0 επί του Ατρομήτου.

14:47

Οι «κίτρινοι», που βρίσκονται στην πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 29 βαθμούς, στοχεύουν στην επιστροφή τους στα τρίποντα μετά την ήττα με 2-0 από τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο.