Καβάλα και Τρίκαλα μένουν στο 0-0, όπως και στο παιχνίδι του α' γύρου.

16:51

Λήξη του αγώνα.

16:50

90+3': Ψηλοκρεμαστό σουτ του Τσίπρα από το ύψος της περιοχής, πάνω από την εστία.

16:48

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

16:46

89': Οφσάιντ ο Πέλκας, σωστή και αυτή η υπόδειξη.

16:42

83': Οφσάιντ ο Σανδραβέλης, σωστό.

16:40

83': Μακρινό σουτ του Σουλεϊμάν, αρκετά δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Γιακουμή η μπάλα.

16:39

82': Τρίτη αλλαγή και για τα Τρίκαλα. Ο Γιαννίτσης μπαίνει στη θέση του Σταματή.

16:36

81': Κλείνει τις αλλαγές της η Καβάλα, με τον Σουλεϊμάν να παίρνει τη θέση του Β. Παπαδόπουλου.

16:33

76': Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Άλεξιτς αντί Λώττα.

16:32

73': Σέντρα του Καζαντζίδη από τα δεξιά, μαζεύει εύκολα ο Γιακουμής.

16:28

70': Δεύτερη αλλαγή για την Καβάλα. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Κέρθι και αφήνει τη θέση του στον Καθάριο.

16:25

68': Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Κέρθι. Αντιμετωπίζει πρόβλημα ο άσος της Καβάλας και δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

16:23

66': Κόρνερ για τα Τρίκαλα από τα αριστερά, σε νέο κόρνερ ο Μαρκόπουλος που δεν αποφέρει κάτι.

16:19

63': Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Πέλκας αντί Πελάεθ.

16:18

62': Σουτ του Ορφανίδη έξω από την περιοχή, αρκετά άουτ.

16:15

58': Αλλαγή για την Καβάλα. Ο Ορφανίδης αντικαθιστά τον Σκαθαρούδη.

16:10

52': Εκτελεί χαμηλά το κόρνερ ο Β. Παπαδόπουλος, ο Μαρκόπουλος σουτάρει με τη μία από το ύψος του πέναλτι, ελάχιστα άουτ.

16:10

52': Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά.

16:08

51': Κόρνερ για την Καβάλα από τα δεξιά με τον Θωμαΐδη, απευθείας άουτ η μπάλα.

16:05

48': Σουτ του Β. Παπαδόπουλου μέσα από την περιοχή και δεξιά, πέφτει στην αριστερή του γωνία ο Γιακουμής και αποκρούει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

16:03

15:47

Καβάλα και Τρίκαλα πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες στο 0-0.

15:46

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις.

15:45

44': Κόρνερ για την Καβάλα από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:44

Φτάσαμε στο 43' και ο ρυθμός στο ματς έχει πέσει αρκετά.

15:40

40': Εκτέλεση φάουλ - γέμισμα του Β. Παπαδόπουλου από τα αριστερά, βγαίνει και μπλοκάρει σταθερά ο Γιακουμής.

15:39

38': Μακρινό σουτ του Μαρκόπουλου, απελπιστικά άστοχο.

15:36

35': Σουτ του Πελάεθ από το ύψος του πέναλτι, ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

15:34

33': Πολύ δυνατές μονομαχίες ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων.

15:29

28': Από μία κίτρινη κάρτα σε Παπαστεριανό και Σταματή που είχαν μία κοκορομαχία.

15:26

25': Μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα. Σουτ του Λώττα από μακριά, η μπάλα σκάει μπροστά στον Δήμιζα, που αποκρούει ασθενώς, και περνά ελάχιστα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του γκολκίπερ της Καβάλας, κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

15:20

18': Παιχνίδι με πολύ καλό ρυθμό βλέπουμε μέχρι τώρα...

15:15

14': Επικίνδυνη σέντρα του Σανδραβέλη από τα δεξιά, με τον Σταματή για ελάχιστα δευτερόλεπτα να μη μπορεί να βάλει την προβολή και τον Δήμιζα να διώχνει δύσκολα.

15:11

10': Ωραίο σουτ του Γαβριηλίδη αρκετά έξω από την περιοχή, άουτ.

15:09

8': Ευκαιρία για την Καβάλα. Σέντρα του Γαβριηλίδη από τα αριστερά, ο Β. Παπαδόπουλος παίρνει την κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι αλλά αστοχεί.

15:07

7': Καλή στιγμή για τα Τρίκαλα με τον Λώττα να πιάνει ένα μακρινό σουτ και τη μπάλα να φεύγει 2-3 μέτρα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Δήμιζα.

15:04

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του αγώνα.

15:01

1': Έναρξη αναμέτρησης...

14:58

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημο είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:56

Ηλιόλουστος ο καιρός στην Καβάλα, με τη θερμοκρασία στους 14 βαθμούς Κελσίου.

14:54

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου οι δύο ομάδες είχαν αναδειχθεί ισόπαλες 0-0.

14:49

Οι «Αργοναύτες» από την άλλη, με 28 βαθμούς ισοβαθμούν στην τέταρτη θέση της κατάταξης μαζί με τη Νίκη Βόλου και την προηγούμενη αγωνιστική πέρασαν με 0-2 από την έδρα της Βέροιας.

14:45

Οι Θεσσαλοί είναι πρώτοι με 35 βαθμούς και προέρχονται από εντός έδρας νίκη με 2-0 επί της Τρίγλιας.

14:42

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας και καλό μήνα! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Καβάλα - Τρίκαλα για τη 18η αγωνιστική της Football League, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.