Δίκαιη η νίκη της Παναχαϊκής, δεν υπήρχε κανένας Απόλλων Λάρισας στο γήπεδο.

17:48

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Παναχαϊκής - Απόλλων Λάρισας 4-0.

17:46

90'+1: Σέντρα-σουτ Πατάπη από τα δεξιά, ο Γκέκας βγαίνει και "καθαρίζει" σταθερά.

17:45

Συμπληρώθηκαν τα 90', τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων...

17:43

Αποδοκιμασίες προς τον ισχυρό άνδρα της Παναχαϊκής, Σάκη Καλογερόπουλο, που τώρα αποχωρεί από το γήπεδο.

17:42

87': Φάουλ για την Παναχαϊκή από τα δεξιά με τον Μασούρα, κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι του Μυτίδη, άουτ.

17:40

85': Σουτ Μπρέμπου άψυχο, άουτ...

17:39

84': Τρίτη αλλαγή για την Παναχαϊκή. Ο Κόκας στη θέση του Παπατόλιου.

17:38

Ο Μασούρας ωραία ενέργεια από τα δεξιά, δίνει για τον Τσελεπίδη, επιχειρεί το πλασέ, κόντρα, η μπάλα φτάνει στον Μασούρα ξανά, σουτ και 4-0.

17:38

83': ΓΚΟΛ για την ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ!

17:37

82': Κόρνερ για την Παναχαϊκή με τον Σιατραβάνη, η μπάλα απομακρύνεται...

17:35

Μπήκαμε στο τελευταίο 10λεπτο, για να δούμε τι μας επιφυλάσσει το ματς της Αγυιάς, η Παναχαϊκή έχει μέχρι τώρα τον απόλυτο έλεγχο. Ανύπαρκτος ο Απόλλων Λάρισας.

17:34

80': Εκτελεί ο Σκούπρα από τα δεξιά, προβολή Καρίκι αδύναμη, στην αγκαλιά του Ατανάσκοβιτς.

17:33

Φάουλ για τον Απόλλωνα Λάρισας... Χατζής αφήνει σε Σκούπρα, σουτ δυνατό, κόντρα και κόρνερ.

17:32

Δεν απομάκρυνε σωστά ο Ατανάσκοβιτς, λίγο έλειψε να... φτιάξει φάση για τους φιλοξενούμενους. Έχουμε πει ξανά ότι ο συγκεκριμένος τερματοφύλακας είναι κίνδυνος-θάνατος.

17:31

77': Κόρνερ για την Παναχαϊκή με τον Σιατραβάνη από τα αριστερά, προσπαθεί ο Τσελεπίδης, που έχει προωθηθεί, άουτ.

17:30

75': Καλοτραβηγμένο σουτ Φροξυλιά από θέση έξω δεξιά, στην αγκαλιά του Γκέκα.

17:29

74': Κόρνερ για την Παναχαϊκή από τα αριστερά με τον Σιατραβάνη, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:27

73': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα Λάρισας. Ο Μπρέμπος από τα αριστερά στην περιοχή, παιδική έξοδο από τον Ατανάσκοβιτς, η μπάλα φτάνει στον Γκουντρουπή, μόνο σε κενή εστία σουτ, άουτ!

17:27

72': Δεύτερη αλλαγή για την Παναχαϊκή. Ο Μασούρας στη θέση του Ανάκογλου.

17:22

67': Σέντρα-σουτ Πατάπη από τα δεξιά, ο Γκέκας μπλοκάρει.

17:21

66': Πρώτη αλλαγή για την Παναχαϊκή. Ο Βροξυλιάς μέσα, ο Μαυριάς έξω.

17:20

65': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του Απόλλωνα Λάρισας ο Άριαν Μπελά. Ο Γκουντρουπής αντί του Μπαστακού.

17:19

64': Κόκκινη με δεύτερη κίτρινη στον Γκουστάβο (για μαρκάρισμα στον Ανάκογλου), με δέκα ο Απόλλων Λάρισας.

17:16

61': Ο Μπαστακός, κλέβει από Πατάπη, σουτ από θέση μέσα αριστερά, πάνω από την εστία του Γκέκα.

17:12

57': Κίτρινη στον Παπατόλιο.

17:11

56': Σουτ φαλτσαριστό του Μαυριά, άουτ.

17:11

"Τα έκανες π... δεν έχουμε ευρώ, πούλα την ομάδα και φύγε από εδώ...", ακούγεται τώρα από την εξέδρα της Παναχαϊκής προφανώς για τον Καλογερόπουλο.

17:09

55': Σουτ σαν... πάσα του Σιφναίου, μαζεύει σαν σε προπόνηση ο τερματοφύλακας της Παναχαϊκής.

17:09

54': Αδύναμο σουτ Παπατόλιο, εύκολα στην αγκαλιά του Γκέκα.

17:07

53': Κίτρινη στον Γκουστάβο.

17:06

52': Καλή στιγμή για την Παναχαϊκή. Σλάλομ Σιατραβάνη από τα αριστερά, σουτ λίγο έξω από την περιοχή, άουτ.